35+2 haftalık erken doğum yapan varmı?

fures soruyor: 7

35+2 den bir gün önce tansiyonum16-11 oldu dinlenirsem geçer diye düşündüm ve ertesi gün şiddetli bel ağrısı ile kanama başladı.İçimde bombalar patladı sanki, hastaneye zor yetiştik.doktorum 2dk geç kalsaydın şansımız yoktu diyor.bebeğim 1585 gr doğdu çocuk doktoru herhangi bir sağlık sorunu olmadığını sadece güçlenmesi için bir süre küvezde bakılması gerektiğini söylüyor..
benimle aynı durumu yaşayan varmı?bebeğimi ve beni bundan sonra neler bekliyor?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ozalp07

35+ 2 çok korkulacak bir hafta değil.30 + 2 de doğum yaptım.960 gr ve 33 cm doğdu oğlum. 4 hafta küvezde 10 günde birlikte olmak üzere kırkımızda ewdeydik. son 15 gün kilo alımı için beklendi. çok büyük sorunlar yaşamadık. size tavsiyem moralinizi yüksek tutun.  bol bol sütünüzü sağıp çoğaltın. 3 saatte bir mutlaka sağın atlamadan. siz ne kadar rahat huzurlu olursanız oda öyle olur. üzülmemnin ne size ne ona faydası var. sütünüzü etkilemekten başka. zaten üzülecek birşey de yok. güzel günler çok yakında. prematüre bebekler savaşcı, dirençli bebeklerdir. zor günleri atlatacaksınız. sevgiyle kalın. en kısa zamanda bebişinizi kucaklayın inş.


ozalp07

birde bebeğiniz hastanedeyken eksiklerinizi  tamamlayın. fazla sütlerinizi dondurun. uyku depolayın:)  çünkü kızınız ewe gelince bunları yapmaya çok vaktiniz olmayacak. diğer şeylerle ilgili dr unuz yönlendirir sizi zaten. 10 günlük sezeyanlıyken elimde süt minibüse yetişmek için koşturduğumu biliyyorum. öyle lohusalık falan gibi lüksleriniz pek olmuyor malum:)


Zeytinlerinannesi

35+2'de iki oğlan doğurdum sezaryenle. çok erken bir vakit değil, 34'ü de atlatmışsınız ya. benimkilerin arasında 2 cm ve 500 gr fark vardı. şimdi küçük doğan oğlum şimdi kardeşini geçti, küçük doğanlar gerçekten savaşçı oluyor ve daha hızlı gelişiyor.ozalp07 çok güzel tavsiyelerde bulunmuş. bir küçük ilavem olacak sadece. ilk günler sizde süt olsa bile (bende sıkıntı olmamıştı, tamamen beyinde biten birşeymiş cidden), o çok küçük olunca emmekte zorlanabilir.  yeter ki siz sabredin, vazgeçmeyin, bir daha deneyin, memeyi burnunun ucundan ayırmayın, moralinizi yüksek tutun. herşey yoluna girecek, zor ama çok güzel günler sizi bekliyor.


fures

tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.hergün sütümü sağıp hastaneye götürüyoruz.bebeğim serumla beslenmeden mamaya geçmiş,inşallah biraz daha toparlanır ve evimize getirebiliriz...
moralim bozuk,ağlamamaya çalışıyorum sütüme etki etmesin diye ama elde değil..


denizirmak

merhaba,yazdıklarınızı okuyunca oturup ağladım ben de biraz..cünkü benim kızım da 35. haftada tansiyondan dolayı erken dünyaya geldi.tansiyon 16-10 du.acilen aldılar hem de.dogdu ve doğduktan sonra 1 hafta göremedim yavrumu.küvezden cıkarmadılar hiç ancak hemşirelerden haber alıyoduk..ve ben kızım küvezdeyken taburcu olmak zorunda kaldım..bu o kadar zor bir şey ki..bebek dünyaya getiriyorsunuz ve onu almadan eve eli boş geliyorsunuz..tarif edilemez bişey bu..ancak yaşayan anne bilir..:((( 1 haftanın sonunda 2 gün emzirmeye gittim.emzirip geri veriyorsun bebeği..bu da cok zor ama sizi hiç yıldırmasın bunlar bebeğiniz için moral depolayın,süt depolayın simdi..moralinizi hep yüksek tutun cünkü onun size ihtiyacı var!!benim kızım 2 kg olarak dünyaya geldi..başta cok üzüldüm ama onu görünce benim şefkatime sütüme herşeyime ihtiyacı var deyip güç buldum ve ona güç verdim!!hiç endişelenmeyin herşeyin üstesinden geleceksiniz cünkü siz bir annesiniz..o günleri gülümseyerek birazda gözleriniz dolarak hatırlayacaksınız...yeter ki siz iyi olun..kolay gelsin...


nihal58

İşyerinden arkadaşın bebeği 26 haftalık 630 gr.olarak dünyaya geldi şu anda 3,5 kilo cin gibi ve çok tatlı.
En yakın arkadaşımın bebeği 32 haftalık 1.240 gr.olarak dünyaya geldi 2 hafta sonra 1 yaşına girecek çok yaramaz dünya tatlısı ve afacan bir erkek çocuğu.
Kuzenimin oğlu 28 haftalık 930 gr. olarak dünyaya geldi çocuk şu anda 10 yaşında dombili bir oğlan çocuğu :)

Bugünler geçecek ve siz bebeğinizle eve gideceksiniz sarılıp koklayacaksınız ve bir bakacaksınız 1 yaşına gelmiş bile, ne zaman büyüdü bu diyeceksiniz :)


dileksem

sut sagmak icin hastane pompalarindan kiralamanizi tavsiye ederim. gogsu bosaltmasi bakimindan mini pompalarla kiyaslanmaz. bebeginize saglikla kavusun. gule gule buyutun.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Burun tikanikligi 2

Mama yememe 1

mayada 3A6Y
Son: emineaslihan,

Uykuya dalma problemi 11

Memede uyumak 4

eysanada_2901
Son: ayazlali,