avent göğüs kalkanı ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var!!!

ozlemdevrim soruyor: 10

Oğlum Barış 1 haftalık oldu..1 haftadır avent göğüs kalkanı kullanıyorum..Özellikle emzirirken diğer memeden neredeyse 20 cc süt geliyor..Sütü atmaya içim elvermiyor, çok değerli çünkü..Biriktirmeye de korkuyorum..Bazen kaşıkla içiriyorum, bazen de atamadığım için kendim içiveriyorum..Bi de bu kalkanları 24 saat takıyorum...Sakıncası olur mu acaba? Bi arkadaşım 24 st takmış, sütüm hiç azalmadı dedi..Yradımlarınız için şimdiden teşekkürler :)) Minik meleğimle ben minişlerinizi öpeeriz :))

Bu soruyu cevapla


41 Cevap


banu

ben de uzun süre saat kısıtı olmaksızın kullandım kalkanları. biriken sütleri de ayşegül gibi biberonla kuzuya verdik. o sayede göğüs uçlarım çabuk iyileşti ve emzirirken diğer göğüsten gelen sütler boşa gitmedi.
ben kesinlikle her anneye tavsiye ederim, pedlerden çok daha kullanışlı


iposunannesi

Kalkanları mutlaka kullanın, steril kullandığınız sürece hiç sakıncası yok bence.
yeni emzirmeye başlayan annelerin sürtünme dolayısı ile zaten hassas olan görğüsleri hemen yara oluyor :( ben de ilk haftaları lansinoh krem ve bu kalkanlar sayesinde çok güzel atlatmıştım..
her emzirmeden sonra steril su ve gazlı bezle göğüslerinizi temizleyip, lansinoh sürüp kalkanlarınızı takın. içinde biriken sütü de uzun süre beklememek kaydı ile bebeğinize verebilirsiniz bence de. lansinoh'un bebeğinize bir zararı da kesinlikle yok.
bol sütünüz olur inşallah, bebiş de güzel güzel büyür :)


perihan

Yalnız benim doktorum Lansinohun yıkanması gerekiyor diye başka bir göğüs ucu kremi önerdi. Orcan Baby'nin, küçük bir kavanozda, Earth Mama Angel Baby yazıyor üstünde.


iposunannesi

her doktor farklı şeyler söylüyor sanırım.. ama siz doktorunuzun önerdiği kremi kullanın isterseniz, bahsettiğiniz kremi kullanmadım ben bir yorum yapmayayım :) ama lansinoh benim ve çevremdeki bir çok annenin hayatını kurtardı :)


ozlemdevrim

Teşekkür ederim sevgili anneler...Ben de lansinoh ve kalkan ikilisine müteşekkirim açıkçası..Memelerimde başta biraz hassasiyet oldu faka bu ikili sayesinde çabucak geçtiçatlamadan..Doğumdan önceki son 1 ayda da düzenli lansinoh kullanmıştım, faydası oldu  mu bilmem :)) Bir soru daha, bu kalkanda biriken sütleri gün içinde biriktirip süt poşetleri ile ilerki günler için buzluğa atabilir miyiz acaba, yoksa kalkandakileri günlük mü tüketmek gerekir??
Minik meleklerinizle keyifli günler sizin olsun....zynp_kys

mrb özlemdevrim ilk zamanlardaki her damla süt çok önemli kesinlikle bebeğine içirmelisin senin sorunu okurken ilk haftalarım aklıma geldi ilk haftalarda emzirmek çok can acıtıcıydı kızım  erken doğduğu için çok çabuk yoruluyordu emerken, bizde kaşık biberon aldık sütümü sağarak kaşık biberonla ek olarak verdik kalkan kullandığını söylemişsin kaşık biberonla bebeğine verebilirsin diğer biberonları emmeyi bırakır diye önermemişlerdi..
neşeli sağlıklı günler..


Damla

Ben de Medela'nınkileri kullanmıştım ama yataktan kalkarken içinde ne varsa dökülüyordu, içinde 20 ml kalması imkansız gibi geldi şimdi. Çatlaklara çok iyi geldi. Ama sonra pratik gelmediği için sızım geçince bıraktım, ara ara şişlik olduğunda kullandığım olmuştu. Acaba marka farkı mı?

Göğüs ucuna yerleştiği için sık uyararak süt üretimine bir etkisi olabilir mi diye düşündüm şimdi, arkadaşınız hiç azalmadı demiş ya. Direk ilgisi olmayabilir ama mekanizmasını düşününce etkisi olabilir gibi geldi.


paleolitik

bu gogus kalkani nasil kullaniliyor..sagolsunlar icinde turkce bir aciklama yok.. pratik gibi gelmedi.. camasirin icinde bi tuhaf durmaz mi o sert tabakalar?? delikli olani var, deliksiz olani var.. ben silikon ucu olacak diye dusunmustum ama ucu yokmus.. garip geldi simdi.. yara olan kisim aerola denilen koyu denk kisimla ucun birlestigi yerde.. kesik gibi..hem de kat kat :( yine bu yarali kisim bebegimin agzina gelmez mi? benim aci kismi hafifledi de mikrop kapmasindan korkuyorum..Aysegul_Yagmur_Irmak

Deliğe tam göğüs ucu gelecek şekilde yerleştiriyorsun. Delikler ya da kapalıda tırtıklı olan kısım üste gelecek.

Gündüz kullanım ve yaralı göğüs uçları için delikli olanlar kullanılıyor. Ama ben gündüz de kapalıları kullanıyorum artık. Birkaç kere dışarıda rezil oldum, bütün süt eğilince tişörtüme aktı, hem de sütüm ziyan oldu. Birkaç kere de gece unutmuşum, uyurken sırılsıklam oldum.

Biberona akıtmak için de alt kısımlarda oluklar var, ufacık. Silikon kalkanı oradan sıyırıp oluklardan akıtıyorsun.

Bu kalkanlar emzirmek için değil, onlara göğüs koruyucu deniyor sanırım. Ben onlardan da almıştım chicco marka ama kullanamamıştım oğlumda...

Ben biriken sütü ya hemen içiriyorum ya da biberona doldurup buzdolabına koyuyorum, bazen hayat kurtarıcı oluyor bu biriken süt. :) 20, 40 hatta bazen 60 cc birikiyor toplamda.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bu arada lansinoh bitki özünden yapıldığından silinmesine gerek yok. Yine de ben bu sefer bebek memeyi kavramakta zorlandığı için (lansinoh göğüs ucunu kayganlaştırıyor) chicconun göğüs temizleme mendilleri ile silip, ardından havlu kağıt ile kurulayıp emziriyordum.Cevaplamak için Üye ol