Tecrübeli anneler yardım!

ilknurbade soruyor: 5

Kızım yakında 10 aylık olacak. 4. Ayindan beri diş cikariyor ara ara istahsiz o nedenle. Yaklaşık 1 aydir ise sadece devam sütü ile besleniyor günde ortalama 700ml devam sütü sadece yani ek gida hic yok. Sizce tekrar nasıl başlarız ek besine? Bu arada kaşık görünce ağzını açmıyor. Kendi kendine ise sadece 3-4 minik lokma ekmek alıyor ağzına baska birsey degil.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Meowwow

merhaba, kendi kendine yiyebilecegi minik parca yumusak gidalar koyun onune, pismis elma, ekmek, patates, havuc gibi. o aylarda 3-4 lokma yiyorlar zaten, tadimlik ek gida, asil gidasi verdiginiz devam sutu. disini kasiyabilecegi gidalar olabilir. ben o konuda tavsiye veremeyecegim, korkudan ogluma ne salatalik e havuc ne elma verdim o aylarda. bilgim yok o yuzden belki diger anneler yardimci olabilir. sanirim yesil sogan cignemek iyi geliyordu dise? tam emin degilim, hatali isem duzeltir arkadaslar umarim.

istahli, saglikli gunler dilerim kuzuya


arianne

Merhaba bende yeni anneyim ama tavsiyem var. Meyve filesi alın. İçine salatalık ucunu ara kesip koyun emerken dış kaşıntısı da geçmiş oluyor. Ben oyle yaptım. Bizimki 7.ayda ek gıda başlattılar. Anne sütü alıyor yanında. Sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olurum. Aldığım ürün aşağıda

www.e-bebek.com/alt_kategori/meyve_filesi_ve_cam_rende


ilknurbade

Tsk. Ederim bizde de meyve filesi var. Normalde bebegim ek gida alıyordu bu durum sonradan oluştu. Bu arada file ile artık ilgilenmiyor. Biz ek giday 5. Ayda başladık.


kurablyemm

Bizde 1ay diş çıkarırken aynı ydk günde 1kez ek gıdayı zor alıyordu k .bulamaç yapıyordum yoğurt verdim şimdi 3kez devam sütü 3kez ek gıda yiyor sevdiği şeyleri verseniz iyi olur bıkmadan tekrar deneyin salatalığı yıkayıp 2ye bölüm verin kemirsin yanınızda rahat olun sürekli AC kalamaz dişten sonra normale dönüyor endişelenmeden deneyin


kucukadam

Kaşık yerine elinizle deneyebilirsiniz bizde birara faydalı olmuştu mCevaplamak için Üye ol