bambu kumaştan çocuk giysileri

ekim_ soruyor: 7

Merhaba arkadaşlar,
Bambu kumaştan üretilmiş çocuk giysileri markaları araştırıyorum,özellikle de iç çamaşırları.. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Duru300909

Merhaba,

Kanyon'da Doa diye bir mağaza var, 100% Organik bebek ve çocuk giysileri, iç çamaşırları satıyorlar. Bir de Kapbula var. 100% Organik bebek ve çocuk giyim ve iç çamaşırları var orada da. Mohini ve Forum İstanbul'da mağazaları var. Bence şu anda bu konuda en iyisi Kapbula. www.kapbula.com.tr'ye bakabilirsin.


ekim_

Çok teşekkür ederim.Umarım bulurum;çünkü özellikle terletmediği için bambu arıyorum; yün veya pamuk ürünler de terletmiyor ama allerji konusunda güvenilir değiller.


ekim_

İnternet sitesinden araştırdım; ne yazık ki kapbulada bambu ürünler yok. Doa'ya da bir bakacağım.


Duru300909

Alerji konusunda %100 organik ürünler daha uygun olur. Çünkü hiçbir kimyasal kullanılmıyor onlarda, pamuktan itibaren başlıyor sertifika ile kontrol. Ben de 20 yıl tekstil sektöründe çalıştığım için tekniği ve kontrol mekanizmasını biliyorum. Kızım için de çok araştırdım, alerjik bir çocuk değil ama ben de en azından body gibi içine giydirdiklerimin organik olmasına dikkat ediyorum. Bebeklerin aslında sadece %100 organik giysi kullanmaları gerekli, çünkü pamuk doğada en çok kimyasalın kullanıldığı bitki ve ne yazık ki giysilerin yıkanmasıyla bu kimyasallar tamamen kaybolmuyor. Doa ve Kapbula'ya bu konuda güvenebilirsin. Üstelik fiyatları çok pahalı da değil. Ama illa ki bambu ürün istiyorsan Chakra'ya da bir bak.


ekim_

duru,açıklaman için teşekkür ederim.Bir şey sormak istiyorum sana; piyasada thermal ürünler olarak pazarlanan çamaşırlar için ne düşünüyorsun? Bunlar benim için önemli çünkü oğlum çok terliyor.Allerjik bünyeli.O yüzden de onu terletmeyecek ama aynı zamanda da üşütmeyecek çamaşırlar seçmem gerekiyor.Organik ürünler kullanıyorum; ama pamuklu kumaşlar daha çok teri emmek konusunda etkililer gibi.Bambu dokumaya da bu yüzden merak sardım.


kapbula

Merhaba,


Sorularınızın üzerinden biraz zaman geçmiş ama birkaç konuda ben de fikir beyan etmek istedim. Thermal çamaşırları alırken dikkat edilecek bir husus yanlış bilmiyorsam içlerinde %40-%50 polyester olması. Almadan önce etiketinde kumaş detayına mutlaka bakın. Bebeğinizin tenine polyester değmesini istemezsiniz sanıyorum.Vücut ısısını korumak açısından iyidir ama thermal kıyafetler çok karda kışta giydirmek için uygundur. Terletmemek diye birşey yok aslında çünkü insan vücudunun terlemesi doğal bir durum önemli olan onu terli terli bırakmamak. Pamuklu ürünler ya da bambu teri çok emebilen özellikte kumaşlar. O yüzden tercih edilen ürünler. Bebeğinizin terlemesini doktorunuza da lütfen sorun. Bazen vücutta bir mineral eksikliği ya da başka birşey de sebep olabilir çok terlemeye. Aksi takdirde normal terleyen bir bebek vücudun normal ihtiyacını karşılıyor demektir. Bir de haddimi aşarak bir erkek çocuk annesi olarak söylemek isterim ki doktorumuz beni bu konuda bebekken bir hırpalmıştı fazla kalın giydirmeyin çocuğu çok sıcak iyi gelmez demişti özetle. Ben de daha rahat ettim. Hatta benim de oğlum bebekken terlerdi öyle fazla çamaşır değiştireyim falan yapmazdım.Organik bodyler kullanıyordum. Gayet de rahat ettik. %100 organik GOTS sertifikası olan bodyleri tercih edebilirsiniz. Özellikle allerjik bünyeler için çok önemli. Bir de kıyafetlerini yıkadığınız sabun da çok önemli. O da özellikle sıvı olursa mesela Klar veya Almawin markalarının ekolojik sıvı deterjanları var. Onlardan kullanırsanız sabun artıklarının sebebp olduğu kaşıntı kızarıklık ve allerjik reaksiyonlardan da mümkün olduğu kadar kurtulmuş olursunuz.
Güzel günler dilerim,
Tuba


scandinav

Organik Giysileri Organik Deterjanlarla yıkamazsanız bebeğinizin tenine değen yüzeyinin  artık organik olmayacağını unutmayın :) Ayrıntılı bilgi: www.sabunagaci.comCevaplamak için Üye ol