Ankara'da normal doğum yanlısı doktor.

nesli06 soruyor: 10

Herkese merhaba,
25 haftalık hamileyim. Ankara'da ikamet ediyorum. Şu ana kadar 1 doktor değiştirdim. Normal doğum konusunda muallak konuşmaları beni rahatsız ediyor. En son doktoruma telefon açıp korkularımdan bahsettim elinden geldiğince cevaplasa da "doğum ne senin ne benim müdahale edebileceğim bir şey, ancak sıkıntı olursa müdahele ederim" diyor. Ne tür sıkıntılar dediğimde ise bunları daha sonra konuşuruz daha erken vs. diyor. Bu beni hiç rahatlatmıyor maalesef. Bu konuda Dr. Hakan Çoker bana güven telkin ediyor ancak ücreti çok pahalı ve İstanbul'da.
Son dakikada sezeryan deme ihtimalleri beni çok çaresiz hissettiriyor. Çünkü kalp atışının zayıflaması, iri bebek gibi bir çok konu çoğu doktor için bir risk. Ama bir çok örnekte okuduğum gibi ultrasonda çocuğun ağırlığı daha fazla görünebiliyor, veya düşük kalp ritmi normal doğum olmamasına sebep olmayabiliyor. Ancak bunu doktorlarla tartışamıyorum, onların güvenirliliğini sorguluyormuşum gibi algılıyorlar :(
yardımlarınızı bekliyorum! Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


PLUSCORE

MEDİCANA DA TÜRKAN ÖRNEK VAR 25 DK DA NORMAL DOĞUMLA DOĞURTU BENİ SAĞOLSUN.SEZERYAN LAFINI BİLE ETMEDİ HİÇ


caganburcu

ebru saraç derim başka bişey demem. yaşaşımın en özel anını en güzel şekilde olması için destekledi ve birlikte başardık . çok çok şükürSGULEN

Ben bu konuda doktorumun üstüne tamnımıyorum iletişimi ve bilgisi mükemmel benim 34 haftalık erken doğum olmasına rağmen çocuğun ciğerleri gelişsin küveze girmesin diye 6 saat normal doğum için çaba harecadı ve son dakika sezeyane aldı. Oğlum ne küveze girdi nede rahatsızlandı ayrıca dikişlrimin yerinden eser yok mükemmel bir işçilik ve doğum sonrası ağrızı sancısız durumu kolay atlattım Doktor Serdar Oğuz tavsiye ederim.


Hatunhatinoglu

Doç Dr Cİhangir Çakici derim insana bu kadar guven veren ilgili güleryüzlu bir doktor daha olamaz

2 normal dogum yaptım sayesinde ve hemen kalkıp geZdim. Kesinlikle gidin asla pişman olmayacaksiniz


ygozde

Lina kadın sağlığı merkezi Dr şükran çakmak.gecen sene normal dogum yaptım.hamileligimin basından doğumun son dakikasına kadar yanımda olan harika bir doktor.soylenecek çok Cook güzel şey var şükran hanım hakkında.en önemli seylerden biride bir problem yoksa normal dogum yaptırması.birdaha doğursam yine kendisini yakasını bırakmam:))ygozde

Şükran hanım para delisi değildir.benim istegim ve kendisininde önerisiyle hrs hastanesinde dogum yaptım.cok memnun kaldım.2300 tl özel oda normal dogum,1800 tl normal oda.2800 tl sezaryen.benim doktorumun hrsyle anlaşması vardı.o yüzden bu fiyat.hrsye dışardan ayrıca gidip dogum yapmak isterseniz oradaki doktorun dogum fiyatı 5.750 tl.


cikolatas

Normal doğum istiyorsanız kesinlikle uzak durulması gereken doktoru söliim bende size, Cüneyt Genç.


portakallikereviz

Ben de su sıralar doktor soruşturuyorum. Cüneyt genc için çok ilgili, anneye doğumlu ilgili de tercihler sunuyor demişlerdi. Demek herkesin tecrübesi başka ve ben bu durumda soruşturmaya devam edeyim en iyisi.

Jineklinik'ten Dr. Hakan Turan'la tecrübesi olan oldu mu acaba?nesli06

Cevaplarınız için hepinize teşekkürler.

Durumumu güncellemek istedim. Bundan 5,5 ay önce normal doğumla sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdim. Doktorum Bülent Alp Aydın oldu.
Eşimin çok büyük desteğiyle normal doğum yaptım.

Bu arada doğum sırasında beni sezeryana alsınlar diye yalvardım herkes aynı acıyı çekmiyor tabii, ama benim ağrı eşiğim baya düşük o yüzden ağlayarak sezeryan için yalvardığım dakikalar oldu.

Neyseki eşim bu sırada oldukça katı davranarak normal bir şekilde epiduralsiz doğurmam için yanımda oldu.

Bülent Bey 37 haftalıkken suyun azalmış sezeryan yapalım dedi, ancak ben 43. haftaya kadar bekledim. Bülent Bey her hafta neredeyse 2 defa kontrole çağırdı, ilk başlarda hadi alalım riske atıyorsun gibi doğru tespitlerde bulundu (elbette kendi deneyimlerini  ve bilgilerinden yola çıkarak) yine de riski bana bıraktı, zaten süper riskli bir durum olursa mutlaka müdahale ederim dedi ve beni o anlamda çok rahatlattı ve genelde kararıma saygı duydu.
Su azalması probleminin çok yaygın olduğunu biliyordum iyiki 5 hafta daha beklemişim çünkü bebek 2.780 gr. doğdu beş hafta öncesinde alınsaydı büyük ihtimalle küvöze girerdi.

Hepinize sabırlı ve güzel hamilelikler diliyorum!


yavuzveanne

ben de 37. haftaya kadar başkentte polat dursun a gitmiştim..çatı muayenesi diyerek canımı epey acıttı ve beni normal yapamayacağım konusunda strese soktu..bende 37. haftada doktorumu değiştirdim 29 mayıs ta yeşim gürel e gittim..çatı muayenesini gerekli olmadığını söyledi. beni çok olumlu karşıladı...37+4 te tamamen normal doğum ile oğlumu kucağıma aldım..çok rahat ve güzel bir doğum yaşadımm..

iyi ki yeşim gürel e gittim..çok memnun kaldımmm...

eğer polat dursun ile devam etseydim kesin beni bir bahaneyle sezeryana alacaktı...Cevaplamak için Üye ol