uykuya geçiş

hanimeli soruyor: 6

 merhabalar

 oğlumu 2-3 haftadır uykusu geldiinde beşiğine koyar emziğini verirdim,kendimde yanında durur sırtını pışpışlardım uyurdu.ama 3-4 gündür beşiğine koymamla sinirli ağlamaların başlaması bir oluyo,emziğini atıyo,kafasını beşiğe vuruyo..başlarda alıyodum,yanyana yatıyoduk,daldıında yerine koyuyodum.
  çelişkili davrandıımı farkedince ve kendi başına uyumayı başarabildiini farkettiğim için de 2 gündür ağlasa da almıyorum kucağıma,emziğini veriyorum..ama bol ağlamalı ve uzun bi süre geçiyo.
  uyuduunda da çok ağladıı için vicdan azabı çekiyorum.kafama takılan önceden sorun değilken şimdi neden böyle davranıyo ve ben bu tavrımla onda bi güven eksikliğine falan sebep olur muyum,yoksa böyle devam edersem bikaç gün ağlar sonra duruma alışır mı tekrardan?
 

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


SenaMina

Ben hiç ağlatma taraftarı değilim açıkçası, uzmanlarda 3 yaşına kadar anne ile uyumak istiyorsa bırakın uyusun diyorlar. Bahsettiğiniz gece uykuları sanırım. Yanınızda huzur içinde uyusun sonrada yerine yatırın. Bilmiyorum doğru veya değil ama ben hep kızımla uyuyorum. 


hanimeli

  ağlatma taraftarı değilim derken yapılmasını sakıncalı bulduunuz bişeyi bile yeter ki ağlamasın diye onaylarımı mı kastediyorsunuz yoksa belli kuralları hariç mi tutuyorsunuz?

açlık yada hastalık değilim eminim çünkü gece 1kez mama veriyorum.lakin 3aydır falan diş çıkarmadı belki bu ara bunun huysuzluunu çekiyo olabiliriz.sanırım bu kendi başına uyutma işine biraz ara vermem ikimiz için de iyi olacak.sabah 5-7.45 uyumadı almadıım için.yeme uyku bütün saatler sapıtacak yoksa.ve benim sinir sistemim de..ben de dönemsel olmasını umudediyorum


SenaMina

Muhtemelen dönemseldir, özelliklede diş huysuzluğu olma ihtimali çok yüksek.

Kızımında bu aylarda uyku problemi çok oluyodu hatırlıyorum.
Kolay atlatırsınız umarım. Benim ağlatmamaktan kastım her istediğini yapmak değil tabii ki
sadece uykuyla olan probleminde yanında olmak. Onun dışında gün içerisinde olur olmaz şeylere güzel güzel ağlıyo sağolsun haksızsa asla taviz vermemeye özen gösteriyorum. 


ColukluCocuklu

Canım bende hemen burdan sana cevap yazayım:)
Nurefşan'da maşallah düzenli kendi uyuyan bir bebektir ama ne zamanki diş çıkaracak olur 3-5 gün yatırınca ağlar uyumaz delirir, kucağımıza alırız biraz pışpışlarız uyur o gecelerde de mızmız olur hep ama bu 3-5 gün sonunda yine normale döner ve yatağına koyunca uyumaya başlar. Bunu deneyimleyen bir anne olarak bence Kayra'nın diş derdi olma ihtimali yüksek ve bu sıra ona tolerans gösterebilirsin. Çünkü bebek kendi kendine uyuma alışkanlığına sahipse dertler geçince eski formatına dönüyo;) En azından Nurefşan böyle bir bebek.


hanimeli

senamina sağolasın,normal durumlarda benimki de bolbol ağlar hiç de taviz vermem zati :)

sevdecim yaa,ben de öyle olmasını umuyorum.ne zamandır kabarık damaklar ama gelen yok.umarım sonrasında normale döneriz.4-5 gündür cacıımı çıkardı resmen.


cerenaltintel

11-17 ay arasında (sanırım, tam hatırlayamadım şimdi) annenin gitmesi, terkedilme korkuları tavan yapıyormuş. Bu sürecde uyuyamadı diye taviz verirsek sürekli bizi ister hale geliyorlarmı. Eskiden uyumlu, kendi uyuyan bir çocuk , siz direnip yanınıza almayınca, ona güzelce, uyku saati olduğunu anlattıkça anlayacak ve eski düzenine geçecektir bence . Biraz sabır ve tutarlılık gerekiyor sadece.Cevaplamak için Üye ol