Süt sağarken meme sıkışması

dakcakoca soruyor: 6

merhabalar çok yardıma ihtiyacım var. kızım 3 buçuk aylık ve ben işe başladım.sütümü sağıyorum.ama son 1 haftadır sütüm çoğaldı diye sevinirken birde bu çıktı. sağmaya başladıktan birkaç dk sonra vakumlayarak meme ucumu sıkıstırıyor,bırakmıyor.öyle oluncada sütü sağamıyorum.wevel marka alet kullanıyorum.bilemiyorum aletten mi yoksa benim meme yapımdanmı kaynaklanıyor.böyle birşey başına gelen veya duyan varmı ne yapabilirim.yarın medele marka ile deneyeceğim arkadaşımdan alıcam ama eğer benim göğüs yapımdan kaynaklanıyorsa ne yapacağımı bilemiyorum.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


m_eymen

pompaladıkça meme sıkışır zaten.pompayı bırakınca göğüs de serbest kalır.tekrar popalayınca tekrar sıkışır. Farklı bişey oluyorsa bilmiyorum.


dakcakoca

sevgili m_eymen, elektrik süpürgesi bibi düşün.sürekli çekiyor çek bırak çek bırak yapmıyor.meme ucunu uzatıp canımı acıtıyor.


m_eymen

O zaman meme ucunu yara da yapabilir dikkat et. Ben de hem elle hem de elektirikli sağma makinesi var. İkisinde de sıkıntı yaşamıyorum. Elle WEE, elektirikli Wolex kullanıyorum. Ben çok dolu olunca sağıyorum. İnşallah çare bulursun


sevil34

Uzun süredir medela swing kullanıyorum hiç böyle bir sorun yaşamadım tavsiye ederim


aysegulsikoglu

Sevgili dakcakoca acaba bu sorunu nsıl giderdin ? Şuan aynı problemi ben yaşıyorum. Weewell marka pompamı kızımda kullandım hiç sorun yaşamadım, 3sene sonra yeniden kullanıyorum; ilk başta herşey yolundaydı ama bugünlerde sıkıştırıyor hiç sağamıyorum. Servise ulaşamıyoum açmıyorlar. Başka pompa almak çözüm mü? Sağmaya mecburum ???


sema51

Ben de uzun süre lansinoh kullandım ve hiç böyle bir şey başıma gelmedi.Cevaplamak için Üye ol