Oğlumun dudağı yarıldı, bir türlü iyileşmiyor!

seralp soruyor: 2

Ayağa kalkmaya başlayan oglumuz, 5 gün önce düşüp dudağını yardı! Hemen doktora götürdük, bebek dikişi denilen minik yara bantlarından yapıştırmaya çalıştı ama cok hareketli ve ıslak bir bölge oldugu icin tutmadı bantlar. Bunun üzerine sprey seklinde birsey verdi yaranın temiz kalması için üzerini örtmek üzere. 2 gün kullandık bunu, 1 hafta sonra kabuk tutmuş hatta kabugu düşmüş olur dedi doktor ama 5 gün olmasına ragmen kabuk tutamıyor yara! Sabah uyandıgında biraz kabuk olmaya baslamıs oluyor ama gün içinde herseyi agzına götürdügü için ıslanıyor ve kabuk diye birsey kalmıyor! Yara hala acık ve 2 kenar uyudugu zamanlar dısında bir türlü biraraya gelemiyor. Dikiş attırmak da istemiyoruz ama böyle giderse sanırım öyle olmak zorunda kalacak!
Başına böyle birşey gelen var mı? Oglumuzun en az acı ve izle bu durumdan cıkmasını nasıl saglayabiliriz?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Zelal_

Çok çok geçmiş olsun... Ne yazık ki çok yakın zamanda (pazar günü) bizde bir ev kazası geçirdik, Allah daha kötüsünden korusun, hasarlı bölgemiz kaşının bitimi, bize yapılan uygulama şu şekildeydi glue dedikleri birşey kullandılar, tam adını bilmediğimden tarif ediyorum mecburen; iki tüp var, çıtlatınca iki tüpün sıvısı karışıyo şeffaf morumsu koyu bir sıvı oluşuyo, onu açık kısıma döktüler ve sonra üflediler (!) cidden yapıştırıcı gibi bir etkisi oldu, glue demelerinin sebebini anladık haliyle, üzerine striplerden yapıştırdılar iyileşmesi 3 gün sürer dediler. Ağız bölgesi farklı olabilir tabi, çünkü bize 3 gün su gelmesin demişlerdi. Ama doku yapıştırıcılarını güvenilir bir hastanenin plastik cerrahi kısmından öğrenmenizi tavsiye ederim, suya dayanıklı olanı, hatta ameliyatlarda iç organlarda kullanılanları da var sanırım. Bizimkisi burada (Qatar) gittiğimiz hastanenin çocuk-acil bölümünde yapılan basit bir uygulamaydı, plastik cerrahiye gitmedik.


seralp

Teşekkürler cevap için... size de cok geçmiş olsun bu arada! Bugün doktoruna tekrar gidecegiz, bu glue meselesini de sorayım bari doktora, cok mantıklı birsey gibi geldi bana... Umarım burada da uygulanan birseydir.Cevaplamak için Üye ol