Hiperaktif bebek olur mu?

Isaura soruyor: 5

3 aylık oğlum çok zor uyuyor. sürekli gezdirilmek istiyor. kucak istiyor. oyun stiyor. konuşma istiyor, yani bizim konuşmamızı. hele evi dolaştırma saatleri bazen tam bir işkence oluyor. gece uyutmak şimdiden çok zor. normal mi? ne zaman düzelir. kollarım taşımıyor artık her an kucakta? ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


neretva

Sling alabilirsiniz. Sırta da takılan ergobaby gibi birşey alırsanız 15 kiloya kadar kullanırsınız, kollarınız kopmamış olur. Sizi dinlemek istemesi çok doğal, dil öğreniyor. Belki müzik açabilirsiniz. 3-4. ayda gece uykuları bozulabilir. Annelik felsefenize, stilinize kalmış olası çözümler. Bazen beraber uyumak, emzirmek daha kolay oluyor. Bazen pışpışlamak, bazen emzik vermek. Uyku rutini kurmaya çalışın. Her gece aynı saatte yedirip, loş odada ninni ve pışpışla uyutmayı deneyebilirsiniz. Oyun için de mutlaka yere battaniye serip bırakmayı deneyin. Yakınına ulaşması için çıngırak veya top koyabilirsiniz, oyalanır.


Isaura

aaa, süpermiş burası ya, hemen cevaplar gelmiş. :) ben de kimse uğraşmaz diyordum. baby slingleri kullanamam gibi geliyor bir de bizimki uyku tulumuna girmiyor, kafasına bere bile taktırmıyor. sıkıntıya gelemiyor kısacası :) 

gündüz kucağımda toplasan 3 saati bulmaz uyuduğu. gece 10 dan önce de asla uyumuyor. çok prensipli çocuk :) bütün biz de oda oda dolaşıyoruz. akşam oyun halısında oynuyoruz. bittim bittim....


Isaura

sling bakıyorum ama gidip bir mağazadan deneyip almak istiyorum. uyku tulumuna girmiyor çünkü. slingde durmazsa boşuna almayayım. ama hep internet üzerinden satışı var. bursa da bildiğiniz bir yer var mı sling satan?


Ahsen__

slingler çok rahatsız gibi görünüyo

kanguru mu alsam diye düşünmeye başladım artık. Benim kızım da kucak ve oyun delisi oldu çok zor ya


derya08

Demekki çok ilgi isteyen bir bebek,galiba büyüyünce çok sosyal olucak :) Anne karnında hareketleri nasıldı peki ??Cevaplamak için Üye ol