3 yaş-davranışlarımız-yaptıklarımız

nurturia soruyor: 6

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


erdemcik

hamilesiniz bırde kızınızın gözüyle kendinize bakın 'annemin karnı şişiyo anneme bırşey olucak ve  kardeş gelicek benim annem kım olucak' benımle kardeşimin arasında 28 ay var ve ilginçtır ben o dönemı hatırlıyorum ve anneme sen kardeş alınca benim annem kim olucak diye sorduğumu hatırlıyorum bence sadece sarılın daha fazla sarılın ve ben iyiyim cok sağılıklıyım mesajını verin sureklı


ozzzy

size Adem Güneş i dinlemenizi tavsiye ederim. Bir de kitaplarını almanızı . Adem güneş çocukluk sırrı, çocuk terbiyesinde doğru bilinen yanlışlar ve annelik sanatı kitaplarını şiddetle tavsiye ederim. Radyo programlarını da hergün dinlerseniz hatta arşivde geçmiş programları da dinleyebiliyorsunuz. tüm sorularınızın cevaplarını alabilirsiniz.Yalnız baştan uyarayım Onun eğitimi sizin istediğiniz çocuk modelinin  tam tersi duyarlı bir çocuk nasıl yetiştirilir üzerine tavsiyeler veriyor. Duyarsız çocuğun ileride anne babadan   nasıl koptuğunu anlatıyor. Size şu kadarını söyleyim sizin çocuğunuz sizin sevgi ve şefkatinize aç. Henüz geç kalmadınız bir ikinci çocuğunuzda olacakmış Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Eğer bu şekilde yaklaşmaya devam ederseniz ikinci çocukla birlikte herşey çok daha arap saçına dönebilir. Hem siz hem çocuklarınız çok yıpranır.

Bir de özetle size şu kadar söyleyim. kızınız küçük minik bir İNSAN. Yalnızca hayata dair hiiiiiiiiiç bir tecrübesi yok. Ama aynı sizin gibi. Siz cezadan hoşlanıR mısınız? Sizi cezalandıran kişiye ne hissedersiniz, kendinizi kötü hissettiğinizde  biriniz sizin yanınıza gelip size içten bir sevgiyle yaklaşmasına sizi anladığını hissetirmesine, yada olduğunuz gibi kabul ediliyor hissine  ihtiyaç duymazmısınız?  ...... olaylara bu şekilde bakarsanız kızınızın yerine kendinizi koyarsanız belki davranışlarını daha iyi çözümlersiniz. Ben olsam koca kadın bende sinirli olurum. çatarım herkese .Kendiniz söylemişsiniz onu adam yerine koyup uyumlu davrandığınızda oda küçücük olmasına rağmen adam gibi davranıyor. Pişman olmak istemiyorum demişsiniz ondan yazdım tüm bunları.


AOA

Merhabalar. Kızınız hem 2 yaş sendromunun devamını, hem de yeni kardeş krizini yaşıyor gibi görünüyor. sorularınıza tek tek cevap vermek isterim:


1- Bence bunun cevabı yukarıdaki açıklamada. Bu yaşlarda doğru iletişim yolunun ne olduğunu tecrübeyle buluyorlar. Eğer kızınız her ağladığında istediğini yapar ve onun üstüne düşerseniz, ağlama onun için sizinle iletişim kurma yolu olacaktır.

2- Eğer kızınıza ceza verecekseniz bu o anlık olmalıdır bence. Eğer o an izlediği bir çizgi filmden bahsediyorsanız, olabilir. Ama akşama sana çizgi film yok diyorsanız bir anlamı yok çünkü kızınız akşama kadar unutacaktır zaten. Bir de neden ceza verdiğinizi ve cezanın ne kadar sürelik olduğunu mutlaka açıklayın. Onunla inatlaşmayın, uzatmayın. Henüz 3 yaşında bile değil karşınızdaki.

3- Bu duruma göre değişir. Eğer oğlumun gerçekten birşeye üzüldüğünü, kırıldığını düşünüyorsam mutlaka yanına gidip, onu sakinleştiriyorum. Ama ağlaması tutturma için, dediğini yaptırmak içinse genelde ilgilenmiyorum ve bir süre sonra susuyor. 

4- Eğer bu şekilde bir yere gitmeyeceğim, birşey almayacağım deyip, sonra da onu gezmeye götürüp, birşeyler alıyorsanız (ki bunlar kaçınılmaz) ettiğiniz bu lafların bir anlamı yok zaten. Yapamayacağınız şeyler söylemeyin. 

5- Vurma olayının sizin canınızı yakan birşey olduğunu belli etmeyin ama görmemezlikten de gelmeyin. Bunu öğrenirse size her kızdığında bu yola başvuracaktır.

6- Bu sanırım mizacla ilgili birşey ve çok fazla müdahale edemezsiniz. 

Umarım faydalı olmuşumdur. 


MELEKLER

merhaba ;


sorununuza bir çözüm buldunuzmu? paylaşırsanız sevinirim.


emossu

benim oğlum 4 yasında ve aynı sızın anlattığınız olayları yasıyoruz, kardesi de 21 aylık ve cok zorlanıyoruz, herseye bir bahane ve tutturma, hayır cevabından hic anlamıyor surekli bir kerelik anne , yemek vaktine kadar anne gibi uzayıp gidiyor bahaneler,  babasıda bende dayanamıyoruz artık


turkuazz

annenin birazcık mola verebilmesi lazım gün içinde.haftasonları tüm gün evdeysem sinirlerim kaldırmıyor.yapım gereği bağıramam ,kızamam,yumuşak bir anneyim ama sabah olsa da işe gitsem diye bakıyorum.3 yaşı geçmişse mutlaka kreş organizasyonu yapmalı diye düşünüyorum,hele bu kış günlerinde evde yapacak fazla bir şey de yokken.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Uykuya dalma problemi 11

Tuvalet eğitimi 5

s_gur_s 2Y
Son: dilrubaa,

Erenköy anaokulu tavsiye 0

4.5 yaş kreş için geç mi? 4