yeni doğan saç&kafa bakımı

didemnurcan soruyor: 8

merhaba,
yeni dogan bebein sac derisi kururmamamsı icin krem yag vs gibi bir urun kullanıyor musunuz? ben babe sampuan kullanıorum ama sanki hafif derisi soyulmaya basladi aaba zeytinyagi falan mı surmek gerekir?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


yasemin_ekin

gorduklerin konak mi acaba? konak ise bizde olmustu, chicco'nun taragi ile banyodan sonra yaglayip taramistik. Sonra da gecmisti.


anneyazar

Banyodan önce z.yağı ya da bebe yağı sürüp tarıyorsun. Bir süre sürer onlar korkmayın.


erimonat

biz gün aşırı yıkamaya başladığımızda konak oluşmuştu sebamedin yağının sürüp masaj yaptık şimdi artık hergün yıkanıyor hemen geçti


sakurasan

ben ilk banyolarından itibaren 3 ay boyunca mustelanın yenidoğan  jelini kullanmıştım hiç konak olmadı tavsiye ederim...cadsiz

biz de her banyosundan sonra mustela nın bebe yağını başınada sürüyorduk ve neredeyse kel olmasına rağmen tarıyorduk.. duk demeyim aslında hala yapıyoruz.. zeytih yağı ya da bebek yağı mutlaka yağlamak ve taramak gerek, bu şekilde sorun olmuyor..


ikicocukannesi

bebekcik cok kucuk,
zeytinyagınında asit oranı oldukca yuksek,
once dr'a danısmalı derim ben.


batuhaninannesi

Bi dr olarak ben de zeytinyağını önericem.Benim oğlumun da saçında olmuştu ama çok değildi.Sızma zeytinyağını pamukla sürdüm.Şapka taktım 3-5 dk bekledi.Sonra tarakla tarayıp arkasından güzel bir banyo hiç bişeyi kalmadı..


can_kaya

Ben de aynen zeytinyağı ile bekletme ve tarama ile sorunu çözdüm. zaten doktorumuz önermişti. Halis zeytinyağını. Ancak bir arkadaşım da bebeklerin saçlarını iyi kurulamadığımız için de olabileceğinden bahsetmişti. Banyo sonrası üşümesin diye şapka takıyoruz ya, kafasının nemli kalmamasına dikkat etmek gerekiyormuş. Ona da dikkat ettiğimde hemen geçmişti.


Cevaplamak için Üye ol