gözünün, burnunun yerini ne zaman öğrenir?

arse01 soruyor: 5

Oğluma ne zamandır gözünün burnunun yerini öğretmeye çalışıyorum ama olmuyo :( Ne zaman öğrenecek acaba?Sizinkiler bu ayda biliyormuydu??

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ozdenin_oykusu

her çocuk farklı gelişir.aynı gün doğan çocuklar bile glişiminde farklılıklar göstrebilir.ama bu ileri ya da geç gelişiyor tanısı koymammızı göstermez.o yüzden kıyaslamayın çocuğunuzu kimseyle.yanlış anlamayın kabalık yada bilmişlik yapmak için yazmadım siz raht olun diye yazdım ama kızdıdıysam sizi afedersiniz şimdiden.eğitici köpek puppy (fisher price)bu iş için yapılmış faydalı olduğunu söyleyenler vra ama ben almmaıştım artık da geçti bizden.dilerseniz alıp deneyebilirisniz,eğlenceli bir oyuncak.şarkılar bu aylardaki hatta ieliki aylarda,yaşlarda bile öğrenmede etkili oluyor. mesela kendiniz şarkılar uydurup organalrını gösteren vurgulamalar yapabilirisniz.oyuncak bebk ve kukla üzerinde denemeye başlamak ilgi çekici olacaktır.siz kendinizinkileri göstermesini isteyebilirsiniz.bizimki önce öyle başladı,daha keyifli geldi sanırım.yüzünüzedokunduğunda esprili ve oyunsal ses tonu ve cümlelerle -ayy öykü benim gözüme dokundu.işte o benim gözüm vs...gibi.şimdilik bunlar geldi aklıma


selencem

Once sadece burunla baslayip ona yogunlasin isterseniz. Oglum 13 aylikken bir tek burnunu biliyordu. 15-16 itibariyle hepsini ogrendi. Bence ilgisini cekmedigi icin gecikti. Cunku o hep hareket halinda, bize de kulak gosterecek az vakit kaliyor :)


arse01

Evet gerçekten bizimki de çok hareketli.Ben öğretmek için kucağıma oturtup şarkılar söylediğimde bile bile kıpır kıpır.Sanırım dediğiniz gibi ilgi alanı değil sanırım.Köpeği denicem çok teşekkür ederim.


silky

kızım 10 aylıkken benim agzimi, gozumu, burnumu, kulagımı gosteriyordu. (kendi yuzunde degil, benimkin de) fakat dediginiz gibi oturtmak ve bunlari ogretmek cok guc. sakin oturup birseyler paylasabilgimiz tek an  her gece uyumadan once odasına gidiyorduk ve kucagima oturuyordu yarım saat kadar bu sekilde kitap bakiyor, bir seyler ogretme, paylasmak  icin tek firsatim bu yarim saat idi. hala daha her gece ayni rutinimiz suruyor. sizde sakin bir aninda deneyebilirsiniz belki ogretmeyi. kendi yuzunde gostermeye daha gec basladi. ama her cocuk farkli, kimisi daha erken kimisi daha gec bazi yetenekleri kazaniyor:)))


ozgu_naz

lütfen bebeğinizi başka bebeklerle kıyaslamayın. etrafımda okadar çok insan varki üstlerine vazife gibi benim kızımı diğer çocuklarla karşılaştırıyorlar:) biraz tembel buluyorlar kızımı yürüme konusunda kızıyorum içten içe:) Naz çok erken öğrendi kulağını ağzını falan. ben öğretmedim aslında ama hep konuştuklarımızda kapmış. işte aç ağzını mama geliyor, kulağından ateş ölçülür falan gibi şeyleri anlatırken aklına kaydetmiş. bir anda çıkarıyorlar merak etmeyin. hele şimdi tam zamanları patır patır dökülür:)Cevaplamak için Üye ol