İlk adim ayakkabisi stride rite

smurfette soruyor: 10

Kizim tek elinden tutunca yuruyebiliyor ; disardada rahat yuruyebilmesi icin ilk adim ayakkabisi baktim. Pediped markasinda denedik rahatbetti hatta dengesini daha guzel sagladi ama burada stride rite diye bir marka gordum onada bakmak istedim oradada denedik fakat kizim yuruyemedi ayaklari birbirine dolasti vs . Bu markada boyle bir sorun yasayan var mi?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ipekkusgoz

Bizim doktorumuz ilk adım ayakkabısını önermemişti. Onlar özel durumlarda kullanılır demişti. Çocuğun ayaklarında ortopedik bir problem yoksa gerek yok bence de.


dilammm

ben stride rite ın spor bi moelini almıştım pedipedi ilk adım olarak kullandıktan sonra. Biz sorun yaşamamıştık gayet rahattı. Modelden modele değişiyordur belki. sonrasında chicco kullandım, çok çok memnun kaldım bir de ona bakın isterseniz.


smurfette

neden onermemisti ? baktigim iki markada anatomik ortopedik degil yani disarda ayakkabisiz gezdirmem pek olasi degil kendi kosullarimda bu sebepten almak istiyorum.

dilammm , bende o sebepten sordum aslinda yani stride rite icin cok iyi deniliyor ipo adim icin ama bana pek uygun gelmedi sanki baya baya yuruyebilenler icin gibi geldi pediped daha bir ergonomik yumusak acaba bir ben mi boyle dusunuyorum dedim


ipekkusgoz

İlla İlk adım ayakkabısı diye satılan şeylerden almana gerek yok demişti. Normal, bileğini saran bir ayakkabı yeterli demişti.


smmm06

bizimde ilk ayakkabımız strite rite idi çok memnun kalmıştık sanki ayağında hiç yok yok gibiydi ayrıca bileğini sarmıyodu içi destekli olsun ayak oyuntusu olsun demişti dr çok pahalı bişey almana gerek yok demişti ama ben yinede pahalısından aldım :)1 sene kullandık sonra pediped aldık oda gayet rahattı onuda 1 sene kullandık halada kullanıyoruz bu sene daha kışlık bişeyler alırız kreşe başlıycak sürekli çıkıcak dışarıburcaksahin

Stride rite'da "ilk adım ayakkabısı" denilen modellerden yok ki. 


Demekki sizin denediğiniz model kızınızın ayağına uygun olmayabilir. Başka markalar sizin için daha kullanışlı olabilir.

Orada ki tüm modellerin altı yumuşak ve çok kolay katlanabiliyor. Oğlumuzun bebekliğinden kullandığımız tüm ayakkabıları stride rite. 

bu arada benim ilk yürümeye başlandığında önerdiğim model hep en soldaki olmuştur. 

 smurfette

bilek saranlar ortopedik/ yari ortopedik diye biliyorum ama cokta emin degilim atip tutmayayim . Kifidisdekiler mesela, corapsizda giyilmiyormus onlar - satici dedi. Ben ozellikle sarmasini istemiyorum bileklerini; aciticak gibi geliyor niyeyse.

Smmm06 peki stride rite aldiginizda bebeginiz desteksiz yuruyor muydu?smurfette

burcaksahin tesekkurler , ayakkabilariniz cokta sirin. Yani bebegi gorduler ne sekilde yurudugunede gorduler ayagini olctuler ama verdikleri her ayakkabida ayni sorun oldu bencede ilk adim degil gibi geldi ama emin de olamadim siz alin alisacak 3 haftaya diyorlarda yani pek oyle durmuyor.
Cevaplamak için Üye ol