Dönence yardım

elf_gns soruyor: 10

http://www.e-bebek.com/donence/fisher_price/fisher_price_sevimli_gezegen_mini_donence/FPR-R9681

http://www.e-bebek.com/donence/fisher_price/fisher_price_2si_1_arada_donence/FPR-W9913

http://www.e-bebek.com/donence/tiny_love/tiny_love_park_yatak_donencesi/TLO-13019290

arkadaslar bu üç dönenceden birini alacağım  ama karar vermedim tiny love begendim ama çok mu küçük acaba_? bir de sizce dönencede ışık olmalı mı illa

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


nilgun27

hepsinin üzerindeki uyarıda 5 aydan sonra kullanmayın yazıyor. biraz gecikmiş gibisin. onun yerine oyun halın yoksa onu alabilirsin bence


dincelay

bence de dönence için büyük oğlunuz. benim kızım 4 aylık artık sıkılmaya başladı dönenceden


elf_gns

oyun halım var  ama artık sıkılıyor oto koltugunda zaten durmuyor tiny love alsam acaba oto koltuğuna takıp 15-20 dk oyalanır mı dıye dusunuyorum?


dincelay

valla 15-20 dakika oyalacağını hiç sanmıyorum. belki ilk seferinde, sonra ilgisini kaybeder gibi sanki


asl22

oyalansın diye bişey almak istiyosan playskool 2 li egzersiz arkadaşım al..ben çok
memnunum.
15-20 dk sıkılmadan oynuyo benim oğlum..fistikcik

Elifgunes, bu dönemde sizi dönence kurtarmaz. Yürüteç sormuşsunuz başka bir soruda. Doktorlar karşı ama çok sınırlı kullanacağanıza eminseniz belki yürüteci deneyebilirsiniz.

Ama en iyisi bu dönemde oturmak isteyen bebeğinizi desteklemektir. Sıkılmasının sebebi yatar pozisyondan kurtulmak istemesidir. Koyun yere bir battaniye. Bir sürü irili ufaklı yastık yerleştirin. Bebeğiniz yastıklarla desteklenerek yere otursun, dönsün, yuvarlansın. Tahta kaşıklar, plastik kutular, yutamayacağı kadar büyük her türlü şişe ya da kavanoz kapağı, pet şişeler bu aylarda bütün pahalı oyuncaklardan daha fazla ilgisini çeker. Oyuncak olarak ise ahşap ya da plastik küpler, ya da kovaya atılacak geometrik şekiller iyidir. Elbette bu ayda henüz bu şekilleri yerlerinden geçiremez, ama eline alır, inceler, kovayı boşaltır, tekrar doldurur vs.


ipekkusgoz

fıstıkcık,daha (muhtemelen) oturmayan emeklemeyen sıralamayan bir bebek yürütece oturtulabilir mi.10-15 dakikayı geçtim, 5 dak. bile oturabilir mi?.


fistikcik

Bence de oturmasın ipekkusgoz, ama anne çok ısrarlı bu şekilde bir çözüm bulmaya. O yüzden dedim çok sınırlı kullanabilecekseniz alın, ama ideali yere bırakmanızdır diye.ipekkusgoz

Ben gerçekten merak ettiğim için sordum,yanlış anlamayın lütfen.22 aylık anneliğimde hiç incelemediğim bir ürün, belki de ben yanlış hissediyorum yürütecin yanlış olmasıyla alakalı diye öğrenmek istedim. Zararlı bir ürünün az dakikası da birdir çok dakikası da.Neyse inşallah soru sahibi bebeği için en doğru ve sağlıklı ürünü bulur.


elf_gns

sanırım yürüteç konusunda yanlış anlaşıldım zaten en son vazgeçtiğimi yazmıştım.Ama bazen öyle anlar oluyor ki bebişler hiç bir yerde hiç bir şekilde durmuyorlar Bazı anlar acaba sunu da mı denesem diyorsunuz Ki ben de pimpirikli bir anne olduğum için burda hep soruyorum zaten.Tam anlamıyla emeklemeye başlayınca kadar bu bir süreç sanırım.Ama paylaşımlara bakarak artık +6 oyuncak almaya  karar verdim.

Yürüteç konusunda tekrar belirtmek itiyorum vazgeçtiğimi zaten yazmıştım yürüteç sorusunu sorarkende amacım asla kendi rahatım değildi ki vazgeçtim.

Paylaşımlar kararımı vermemde çok yardımcı oldu tesekkür ederim.Cevaplamak için Üye ol