Karınca problemi

zynp_kys soruyor: 9

Arkadaşlar yaz ile birlikte sanki karıncalar bize taşınmaya karar verdi ..:( giriş katta oturuyoruz bundanmı bilmiyorum ama ara ara karıncalar oluyor .. artmasından korkuyorum bebeğim yeni yürüme çabasında sürekli yerlerde acilen bir çözüme ihtiyacım var...

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


aysin84

zeynepcım kotrın dıye bır ılac var köselere dök bırebır gelıyor:))


asli_arda

ben hemn sölym bana da biri söledi yok yaaa olmaz dedm ama karıncalar gitti :)

önce temizledim sonra üstlerine pudra bildiğin pudra serptim yoklar bence dene canım 


babu

Ben de pudra yontemiyle savasiyorum. Ustlerine degil ama katincalarin eve girdigi noktalara bildigin talk pidrasini dokersen girmiyorlar.


jildando

bende mutfak tezgahının kenarlarına kesilmiş limon koyuyorum, limon kokusundan da kaçıyorlar.burcaksahin

Ben "karınca berekettir" diye duya duya büyüdüğüm için ellemiyorum onlara. Bizim ev 3. katta ve 12 ay karınca kardeşlerimiz dolaşıyor her yerde.

Arda ilk emeklediği zamanlar karıncaları farkederek "at, at, at (!)" diye parmağıyla eziyordu. birkaç sefer birşey demedim, sonra bak annecim onlar arkadaş diye diye ellememesini sağladım. aylardır her gördüğünde (günde 2-3 kez) at, at diyerek gülümsüyor ve işine devam ediyor. Oyuncağının üstüne çıkan karınca görürse ya kendi üfleyip düşürmeye çalışıyor, yada bize üfletiyor :)

Bir eczacı tanıdığımız ilaçların etkisiz olduğunu söylemişti bir yakınımıza. onun yerine birkaç gün muhtelif yerlere bal veya reçel koyun demişti. Evdeki tüm karıncalar oraya toplaşır ve ıslak peceteyle alıp camdan fırlatırsınız diye tavsiye etmişti. 

Kolay gelsin. 


zynp_kys

Arkadaşlar çok teşekkürler .. hemen pudrayı deneyeceğim ...Henüz bir yerleri yok ama belirli yerlere dökeceğim... 


jildando

burcak sahin haklısın, uzun zaman ben de kıyamadım, ama ısırmaya başlayınca o dakika karıncalarla aramızdaki ateşkes bozuldu:)


burcaksahin

İsirmaya baslamak mi???? Bak o zaman ben de bir guzel kiyarim ;)


kader_eymen

arkadaşlarım saolsunlar bilinen bir çok yoldan bahsetmişler, bende geçen sene bu zamanlar karıncalarla uğraşmıştım ve pamuğa çamaşır suyu dökerek tespit ettiğim giriş noktalarına sıkıştıırdım o gün bu gündür o yoğunlukta karınca ziyaretimiz olmadı...kolay gelsin...


Cevaplamak için Üye ol