eti cici bebe bisküvisi

sibelebrunur soruyor: 7

bebe bisküvüsü kaçıncı aya kadar faydalı bilgisi olan varmı bebeğim 20 aylık hala bebe bisküvisi yediriyorum artık bırakmalımıyım?

Bu soruyu cevapla


27 Cevap


CokBilmis

Konu zaten dağıldı, iyice bi dağıtayım bari :)

Br tanıdığımız hasta olan kızını doktora götürmüş. Çocuk doktoru, "Artık memeden kes hemen, çocuğun psikolojisini bozarsın" demiş. Kadın da hasta çocuğu memeden kesmiş, 1 haftadır iyileşemiyormuş çocuk bir türlü.

Şimdi ben bu doktorlara ne diyeyim ki bilemiyorum. Bir tanesi hazır gıda önerir. Diğeri geceleri çocuğa karbaonhidrat yükleyin der. Öteki hasta çocuğu memeden kesmeyi tavsiye eder....

Söyleyecek sözüm var da işte ortam uygun değil...

Kızgınım ama; öyle diyeyim siz anlayın :)


silky

ben hipp in cocuk biskuvisini veriyorum. doktorumuz hipp i guvenle verebilirsiniz demisti. organik oldugu icin ben de vermekte bir sakınca gormedim. sut ve muzla ezilmis halde yiyor cok da seviyor.


EDAVOLKAN

sabah kahvaltısı hazırlarken devam sütünün içine peynir,yumurta,pekmez 2-3 tane bisküvi koyuyordum kıvamını yoğunlaştırmak için cicibebe yerine ne kullanabilirim


wonderwoman

Hipp organik bebek biskuvisi kullaniyorum ben.


EDAVOLKAN

iranon bu bisküvi tarifini 8 aylık bebeğimin kahvaltısında kullanabilirmiyim


ozgelif

Off ki offf, Tercihleri olmadan ya da arkadaş çevresi iş kolaydı. 1,5 sene kadar herşeyi organik her şeyi ölçülü idi. Ne çikolatası ne şekeri ne de hamur işi ne de bisküvisi vardı. Bi süre sonra çevreyi tanımaya gözlemlemeye diğer çocukları taklit etmeye başladı ve bizim de yasaklar listemiz bir bir delindi. Önce dede sonra anane sonra babannne üçlemesi de eklenince şeker,çikolata ve bisküviler başladı. İki üç günde bir çikolata, günde 1 ya da 2 cicibebe. Bazen meyvalı yoğurt ve kaçamaklarda şeker. Artık bu kadarına müsade var bizim evimizde. Hatta market alışverişimizde Elif hanım kendisine özel bir market arabasını ıkına ıkına zorlaya zorlaya sürer ve alışverişini tamamlar :) Ee tabi ki aldıkları elenir ama elenemeyenler kavga dövüş yenilir. Ama cola,cips bonibon ve jelibon türevleri,sosis salam benzerleri ve öle renkli abuk sabuk şeyler,aromalı sütler halen katiyen yasak ve öle kalmayada devam edicek. Kendimce tolerans listesi oluşturdum yani. Kötünün içinde iyisi de denebilir. Kendimce ayıklamaya çalışıyorum.


EDAVOLKAN

ironon tarifinizi aldım çok teşekkürler en kısa sürede denicem
Cevaplamak için Üye ol