Devam sutu kac saat sonra icirilebilir?

mantarsote soruyor: 10

Hazirladigimiz devam sutunu kac saat icinde tuketebiliyoruz? Kutuda 1 saat diyor ama anne sutu yetersiz olan anneler, bebegini gece gunduz devam sutuyle besleyip bu konuda tecrube sahibi olan anneler, en gec ne kadar sure beklettiniz o sutu? Kizim gece cok sık uyaniyor diye devam sutu vermeye basladim biraz etkisi oldu bikac saat kesintisiz uyuyoruz en azindan. Gece hazirladigim sutu icmeyince nasil olsa biraz sonra uyanir diyerek kenara koydum ve bi dahaki uyanisinda verdim. Ama sanirim bir saati gecmisti iki saat olmustur bisey olur mu? Uykusuzluktan saate bakmadan icirmisim :(

Bu soruyu cevapla


36 Cevap


CokBilmis

Bence 1-2 saatten bir şey olmaz da, devam sütü içirmekle gece uykularını uzatabileceğinizi zannetmiyorum.


mantarsote

Her yolu denedik. Aksam 8de uyuyor, ilk 4-5 saat kesintisiz uyuyor. Sonra sık uyaniyor. Bunun tek sebebi olabilir o da aclik. Ben emziriyorum ama artik yetmiyor demek ki surekli emmek istiyor. Devam sutunu gece yarisindan sonra verince biraz uyuyabiliyoruz. Her anne bebeginin sorununu hisseder aslinda, ben belki gazi vardir diye rezene cayi verdim hic fayda etmedi anladim ki acliktan uyaniyor.


neretva

1 saatten fazla bekletmeyin. Hem tadı bozulur hem de mikrop üreme ihtimali var. Sonuçta anne sütü gibi steril değil. 7. aydan sonraki uyanmalar açlıktan olmuyor pek. Hep aynı saatte mi uyanıyor? Farklı saatteki uyanmalar açlıktan olabilir ama her gece mesela 3'te uyanıyorsa alışkanlıktır. Memede uyumaya alışmışsa tekrar uykuya dönemez ve emmek ister doğal olarak.


CokBilmis

10 aylık bir bebek artık açlıktan uyanmaz.

Böyle düşünürseniz memeden kesene kadar gece uyanmalarının devam edeceğine bahse girebilirim. Hatta muhtemelen memeden kestikten sonra bile azalarak da olsa gece uyanmaları devam edecektir.


mantarsote

Hep ayni saatte uyanmiyor ama 12-1den sonra sık uyaniyor. Memeye duskunbi bebek degildi ama istahi eskisine gore arttigin icinde yediklerini artirdim ama bu geceye fayda etmedi. Gece emmek icin uyaniyor emziriyorum yataginda uyumaya devam ediyor. Birkac kere yanimda yatirmayi denedim kokumu ariyorsa diye amahayir kizim ozgurlugune ve rahatina duskun. Yaninda biz varken uyumuyor. Yatakta yalniz olmak istiyor. Her yolu denedim gece12-2 arasi 100cc mama verirsem en azindan 4-5e kadar uyanmiyor. Ben formulu bunda buldum. Her cocuk mutlaka farklidir. Birkac haftaonce gece 12-1de uyanmaya bir basliyordu sabaha kadar odasina mekikdokur gibi gidiyorduk. Disleri cok gec cikti 11.ayi bitmek uzere 3.disini yeni gorduk. Dis cikardigi icin belki huysuz ama ben bikac saat uykuyu devam sutu sayesindebuldum. Tek derdim dun saate bakmadan sutu vermis olmak. :(mantarsote

Cokbilmis arkadasim iki tane doktorumuz var. Senin soyledigin cumleleri yazan cok kitap okudum. 10 ayda ogrenmedigim sey kalmadi. Cikardigim sonuc her bebek farklidir. Ben 10 aydir uykusuzum. Denemedigim uyku aliskanligi metodu kalmadi. Acliktan uyandigi sonucuna kendi bilgi ve tecrubemle vardim. Birbirimizi ikna etmek zorunda degiliz. Benim sorum devam sutu kac saat icinde tuketilmeliydi... Cevabimi aldim trsekkurler.


ipekkusgoz

Süt yerine su içirseniz. Benim oğlum da gece uyanıp emmek isterdi. Devam sütü vermeyi ya da açlıktan oluğunu düşünmedim hiç. Uyandıklarının çoğunu su ile geçiştiriyorum. Ama bu dediklerim 18 aylıktan sonra başladı. Ondan öncesinde hep gece ne zaman isterse emzirdim.


mantarsote

Kızım 6 aylık olduktan sonra su vermeye basladım gecede 3 biberon su bitiriyor. Odasında sürahisi var. Suyu cok seviyor. Su ile geçiştirmeye çalışıyoruz ama fayda etmedi. Dediğim gibi her yolu denedim. Devam sütü dısında onu tok tutan bisey bulamadım. Ki ilk devam sütünü şimdi veriyorum. Sadece anne sütü ile besledim sonra ek gıdaya gectik. Emzirmeye devam ediyorum hala tabi ama yeterli gelmiyor artık.mantarsote

merdane teşekkür ederim tavsiyeniz için. Burada, başka sitelerde o kadar çok şey araştırdım, okudum, o kadar çok kişiyle iletişim kurdum ki başka sonuca varamadım. Benim gibi nadir de olsa kurallara uymayan, kitaplarda yazıldığı gibi olmayan bebekleri olan anneler var maalesef. Ben de isterdim uyku arkadasını alsın kızım, sabaha kadar uyusun. Gecede 1-2 defa emzirdiğim günler de oldu ama o kadar az ki ayda 1 bile değil. Eskiden iştahsızken daha az emiyor ve cok sık uyanmıyordu. Şimdi iştahlı bir bebeğe göre yine iştahlı sayılmaz ama kendi çapında iştahı açıldı maşaAllah. Gündüz yediklerini artırabildiğim kadar artırdım. Çorbalarına ekmek doğruyorum vs vs. Ancak geceye bir faydasını bulamadık. Ve devam sütünü verdiğimiz gece sıkıntıları bıçak gibi kesildi. Gündüz vermiyorum zaten. Yemeğini yiyor ve anne sütü alıyor. Ama gece 12den sonra, 8-12 arası uykusu iyi, uykusuz bi bebek olsa o saatlerde de uyumaz, 12den sonra sık uyanınca rezene çayı, gece çayı herşeyi denedik ama acıktıgını anladık. Suanki tek sıkıntımız uykusuz, yorgun bedenle o devam sütünü hazırlamak... Bu konuda tecrübesiz olunca aklıma termos gelmedi. Çok teşekkürler. Evde 2 tane 500cclik termos var halbuki ama acemilik... Cok sagolun daha pratik olacak böyle sanırım.


nilinmasali

18 aylık kızım gündüz iyi beslenirse deliksiz uyur,eger gün içinde öğünleri atlamışşa gece 3-4 saatte bir kalkar,kalktığında da ''anne süüüt'' diye seslenir,dün gece 750 ml devam sütü içti ac değilde beni kandırıyor olamaz sanırım:))Cevaplamak için Üye ol