Bakıcı fiyatı

kereminannesii soruyor: 5

merhaba arkadaşlar oğlum şuanda 14 aylık 20 aylık olunca işe başlamayı düşünüyorum ve maksimum 5 gün (7:30-17:30)arası bakıcıya bırakmak istiyorum yan komşuma.bakıcı kendi evinde bakacak sizce nekadar ücret vermeliyim.istanbul bahçelievler de.cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.:D

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


kereminannesii

yemek yada başka bir iş yapmasını istemiyorum sadece çocuğuma bakacak ve kendi evinde bakacak bu şartlarda ne kadar  ücret vermem gerekir bilemiyorum ?

 


Isaura

Ben işinize karışmak istemem de kendi evinize gelip bakması çok daha iyi olur gibi. O zaman da bir 700 verilir gibi. Bu arada çok şanslısınız 20 aya kadar kendiniz bakabiliyorsunuz.


nadia

Bu saatlere 700 ancak kendi evinde bakarsa olur. Sizin evinize gelip bakacak bakici minimum 1000 ister İstanbul şartlarında.


nesli_han

semte göre, bakan kişinin geçmişine (deneyim, eğitim durumu, çocuklara karşı ilgili olup olmaması vb) ve de sizin içinize sinip sinmemesine göre değişir bence. Ben daha az ücret talep eden bakıcılara bırakmadım, içime sinen birisine daha fazla vermeyi gönül rahatlığıyla kabul ettim. 

Fiyatlar çok değişken olabiliyor önemli olan iki tarafın da gönlünün razı olacağı bir fiyatı bulmak. Bu Tuzla'nın bir mahallesinde 500 tl olabiliyorken, Acıbadem'de 1000 tl, belki Etiler'de 1500 tl olabilir. Bir standart yok, bence siz kendi bütçenizi ve de dediğim gibi bakacak kişinin + ve - lerini düşünerek fiyat önerin. Memnun olmazsa zaten belli edecektir siz ilk söylediğinizde, o zaman da 50-100 arttırabilrisiniz bence.


kereminannesii

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar

 Cevaplamak için Üye ol