Ogle uykusu sadece pusette, birsey yapmali miyim???

elajan soruyor: 8

Ela uzun zamandan beri ogle uykulari icin puseti tercih ediyor. Yataga koyunca ne kadar uykusu olsa da agliyor oysa pusette 1-2 tur gezdirince uyuyor ve uyansa bile tekrar gezdirince devam ediyor uyumaya, bazen 2 saate kadar (oglen tek uyku seklinde).
Artik buyudugu icin yataga alissin istiyorum, puset cok dogru gelmiyor ama bir yandan da nerde rahat ediyorsa orda uyusun diyor icimden bir ses. Gecen hafta bayilana kadar bekledim, yataga yatirdim, uyudu. Fakat 45 dak. sonra uyandi ve uyumadi tekrar. Pusete attim, 1 saat daha uyudu. 
Boyle pusetci cocugu olan var mi aranizda? Ne yapiyorsunuz ya da ne tavsiye edersiniz?
(Bu arada aksamlari yatagi hic dert etmiyor, uyuyor hemen)

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


elajan

Evet, benim icimden de nasil rahat ediyorsa oyle yapsin demek geliyor Hulya. Zaten disari cikarmaya bile gerek yok bizimkini...koridorda 2-3 kere gidip gelince daliyor hemen (pusete galo$ takip evde de kullaniyorum)..pek bi pratik yani...ugrasmak hic i$ime gelmiyor valla ;))
Sadece sirti filan icin acaba zararli mi diye dusunuyorum bazen ama cok uzun yatmiyor sonucta, herhalde birsey olmaz.
Aslinda aklima gelmisken, bi ara kayropraktiste mi gotursem? Neyse, cok dagittim konuyu. Ben iyisi mi yatayim artik :o


elajan

Pusetten yataga geciremiyorum bu arada, uyaniyor maalesef :(


burcaksahin

Dışarıda kullandığımız bebek arabasını her gün tekerleklerini sil içeri al, sonra tekrar dışarı gezmeye, sonra yine tekerlekleri sil... döngüsünün tak ettiği bir hafta, sanırım 7. ay civarıydı, indirimden maclaren baston puset aldım. Galoş takmak da güzel fikirmiş  bu arada :)
Evde onunla dolaşmaya başladık (ekstra arabayı sallamıyorduk)  bi baktık hopp 5 dk'da uyumuş. Uyur uyumaz ilk 15 dakika içinde yatağına koyuyorduk.
Çünkü yatağındayken sadece tavanı görüyordu ama bakınmak istiyordu. Arabayla gezerken bakına bakına dalıyordu.
Tabi bu bizim çok hoşumuza gitti uzun bir süre gündüz uykularına böyle daldı. 
Zamanla bir baktık arabaya alışmış, sonra yatağına alıştırmaya uğraştık, sonra kanepeye.... Şimdi uykuya dalması zor göründüğü zamanlarda ,ki bu genellikle oluyor, evde bebek arabsına koyup geziyoruz.
NE yalan söyliyim gezmeye giderken ev ayakkabısı götürür gibi ev bebek arabası da götürdüğüm oluyor :)
Düşünüyorum da kocaman olmuş ancak puseti haricinde uyuyamayan birileri olmadığına göre elbet birgün vazgeçer. Vaz geçene kadar ben bir sakınca görmüyorum.


elajan

Denedim Hulya, ne zaman koyarsam koyiim uyaniyor...bu sefer derin uykudan uyandirmis oluyorum, iyice beter oluyor.
burcaksahin, dogru soyluyorsun, hala pusette uyuyan yetiskinler olmadigina gore ;)))
Iyisi mi simdilik aynen devam.amazonanne

biz de o dönemde aynı şeyleri yaşıyorduk. bence hiç dert etmeyin ve akışa bırakın. çünkü çocukların uyku stilleri dönem dönem değişiyor. biz bu pusette uyuma döneminden sonra, birlikte uyumalara başlamıştık. kanepeye beraber uzanıyorduk, birbirimizin eliyle ve saçıyla oynaya oynaya uykuya dalıyordu; ve hala da öyle uyuyuyoruz desem? tek fark, içerden yastığını getiriyor, salonda kanepenin üzerine koyuyor; uzanıyor, ben de yayına uzanıyorum.. böylece uyuyor, uykusu iyice derinleşince odasına alıyorum. bir süre sonra tatilde haspelkader anne-baba ile yatakta uyumanın keyfini alınca, bu kez de yatakta yatmak istememeler başlıyor... şu an yaşadıklarınızın aynısını kendi yatağına yatırdığınızda yaşarsınız. aman dikkat edin :))


elajan

tskr banutoros..evet, ben  de normal yataga gectiginde birlikte uyuruz, hallolur diye dusunmustum. Buyuk konusmiim ama anne-baba yatagina pek almayi dusunmuyorum ama diyorum ya, ne olacagini bekleyip gormek lazim. Cocuk soz konusu olunca insanin ne yapacagi hic belli olmuyor :)


yarkin

kesinlikle akışına bırakın.her uyandığında puseti sallayarak 2 saat uyutuyordum oğlumu. sonra her uyandığında yatakta keyif yaptık sohbet ettik birbirimizi öptük sarıldık yatağın keyifli olduğunu anladı uykusu gelince yatağa götürüyor şimdi.sarılıyorum biberonunu istiyor veriyorum bitince bana veriyor kenara koyuyorum biraz konuşuyoruz uyanınca yapacaklarımızı anlatıyorum emziriyorum uyuyor ama bunları kendisi düzenledi sizin çocuğunuzda farklı bir rutin oluşturacak kendisine göre.


elajan

fexadyn, bence korkmana gerek yok...Ela 15 ay gunduzleri pusette uyumasina ragmen geceleri yatagi hic bir zaman sorun etmedi...zaten ben bu soruyu sorduktan bir kac gun sonra da sorun cozuldu bizde. 2-3 gun karsi geldi biraz, oglen yataga yatirinca puseti gosterdi..fakat taviz vermeyince hemen alisiyorlar yeni duzene, merak etme :)


Cevaplamak için Üye ol