Kedi Takıntısı

Damla soruyor: 3

Oğlum kendisini kedi sanıyor, yani neredeyse.
Kedileri her zaman severdi. Eski evimizin bahçesine kediler için artık yiyecekleri falan atardık. Biz onu kuzum, kedim diye hayvan benzetmeleriyle severdik.

Bir süre önce ben annemin kedisiyim, babamın kedisiyim demeye başladı. Bizim de hoşumuza gitti, olumlu tepkiler verdik. Sonra kedi gibi miyavlamaya başladı. Sonra kedi gibi mızırdanmaya, kedi gibi sevinç sesleri çıkarmaya başladı. Böyle miyavlamayı nereden öğrendin diyoruz, sokaktaki kediyi dinledim diyor. Bir dönem kedi gibi yalayarak etrafı temizlemeye ve kedi gibi yalayarak süt içmeye kalkıştı ama onu çabuk atlattık neyseki. Ne zaman oğlum canım diye sevmeye niyetlensem, peşinden "bu kedi annesini çok seviyor diyor", o zaman ben mutlaka annesi de kedisini seviyor demeliyim, o da hemen "miyaaav" demeli.

Başlarda eğlenceliydi ama biraz kabak tadı verdi. Bu takıntı önemli bir şey mi acaba? Ne yapmalı?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


sadeceanne

Damla, belli ki davranışı pekişmiş, siz de cevap verince. Temelde iki teknik var : 1.Dikkatini dağıtmak ve o bu kedi durumuna başlayınca reddetmemek ama ilgi de göstermemek. En başta yaptığını geri almak yani. 2.Diğeri ise "Sen bizim canım oğlumuzsun" diye diye dilinde tüy bitmesi durumu :) Bunda da önemli olan esas varlığını kabul etmek. Eve bir tane oyuncak kedi alarak da "kedi" rolünü ona, "oğul" rolünü Ilgaz'a verebilirsiniz (Senin profilinde bile Ilgaz pamuk bir kedi gibi yazıyor ya, belli ki çok kabul görmüş bir durum, ilgi çekilince kendiliğinden söner, endişelenme).. Sevgiler


Damla

sadeceanne, çok teşekkürler yanıtın için.

Evet çok kabul gördü. Bir ara sürekli kedi olmaktan vazgeçip, hergün farklı bir hayvan olmaya karar vermişti, o yüzden profili animagus'tu, artık başka hayvan isimleriyle sevilmeyi kabul etmiyor, hemen düzeltiyor kediyim ben, miyauuvv diye. Ben de yalan olmasın diye profilini düzelttim, o derece yani.

Diğer aile bireyleriyle de konuşayım önerilerini. Kediyi yavaştan unutturacağız başka çare yok.

Hatta bu sorunun linkini direk forward edeyim, he he :)


sedaydin

hahhahhaa....bu sorun çok şeker olmuş, kusura bakma yanıtım yok, sadece çok hoşuma gitti, etrafı yalarken senin diken diken oluşun gözümün önüne geldi :DCevaplamak için Üye ol