Emzik olarak kullanılıyorum :((

balanne soruyor: 7

Bebegim 5 aylık oldu. Gündüz 5 saat,gecede 10 saat uyuyor.ama bu süreler içerisinde göğsümü hiç bırakmak istemiyor.gece uykularında nispeten az emıyor.gündüz ise gözleri anında açılıyor meme çıkınca:(bende uyusun die bas eğdim bu duruma. Doktorumuz boyu kilosu çok iyi die ne yapıyorsan devam et diyor.uykular dısında emzirmiyorum.emziği kaabul etmedi doğduğundan beri.Tabiki bu durumda benim yatağımda yatıyoruz kuzuyla.

Acaba benim durumumda olan varmi?Ne yapabilirim bu durumu değiştirmek adına.Uyanikken onla kaliteli zaman geçirmek istiyorum.uyurken beni bırakmadığından ise,güce,bebeğe kosmaktan telef oldum.yar bana bir care:))))

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


mlknz

Balanne merhaba,

Benim kızım 11 aylık, iştahı, kilosu, boyu yerinde sağlıklı ve mutlu bir bebek. 7.aydan itibaren normal gıdaya geçtik ancak anne sütü de devam ediyor. Son zamanlarda gece çok sık kalkıyor ve maalesef emzik yerine beni kullanıyor. Her seferinde tam beslenme olmuyor, zaten gözleri açık değil üç beş çekip tamamen dalıyor. Bu tip durumlarda emzik, su, papatya çayı vs herşeyi denedim ama beş dakika uyuyup yine meme istiyor. Çalışıyorum, gündüz dinlenme şansım yok, çok yorucu oluyor. Ama beni asıl üzen bunu alışkanlık haline getirecek olması.Siz sorununuzu nasıl hallettiniz?


ipekkusgoz

Gerçi direk balanneye sormuşsunuz ama cevap vermek isterim. Biz de 11 aylıkken öyleydik.Gece de en az 4-5 kere meme isterdi.Ben de çalışıyorum ama yine de gece emzirmelerini kesme yoluna gitmedim. 15-16 aylıkdı sanırım tavan yapmıştı gece uyanmaları artık sayamıyordum bile. Yanıma daha sık almaya başladım. Farkettim ki daha az uyanıyor. Bir süre sonra da uyanmalarının bir kaçına su biberonu uzattım onu da içip geri uyuyordu.


mlknz

Merhaba,

Çok teşekkür ederim cevabınıza. Biz zaten birlikte yatıyoruz:) Doktorum bu konuda beni özgür bıraktı, açıkçası bu gece emzirmelerinde benim de kolayıma geldi. Beşik döneminden sonra birlikte uyumaya başladık. Bu sorunumu hallettikten sonra ayırmayı düşünüyorum...


ipekkusgoz

Bizim hiç öyle kesin durumlarımız olmadı. Şimdi birlikte yatalım sonra ayrılalım gibi durumlar olmadı. Mesela birlikte yattığımız da oldu, gece emdikten sonra yatağına bıraktığım da oldu.Hep değişti dönem dönem. Şu an bile değişkendir. Geçen bir hafta direk kendi yatağında uykuya geçti. 2 akşam önce 'orda orda' diyerek bizim yatağı adres gösterdi.İtiraz etmedim, a sen artık yatağında yatacaksın demedim. Dün gece de hiç itiraz etmeden kendi yatağına yattı vs . Tabii çocuktan çocuğa da fark var mutlaka, bu da bir gerçek ama zaman zaman denemek gerekiyor. Ben akşam uykusuna kendi yatağında, odada ben yokken bile geçebildiğini tesadüfen öğrendim mesela. Bir süre de o şekile uyudu, emzirip yatağına bırakıp odadan çıkıyordum.Kısa sürdü ama gördüm o günleri de:)).Kolaylıklar dilerim


mlknz

Çok teşekkür ederim...


dilek80

mlknz, aynı durum bizde de var. Yanıma aldım istedikçe emziriyorum o da bende tam uykumuzu açmıyoruz (babamızı da gönderdik:-)). Ama ipekkusgöz'un dediği gibi dönem dönem çok değişiyorlar. Gece 20 kere kalkan oğlum, bazen sadece 1-2 kez kalkıyor, nedenini çözemedim. Ama sanırım ayrılık kaygısı, hastalık, diş gibi durumlar. Özellikle anne sütü alan bebekler hastalıklarını çok yüzeysel atlatıyorlar bazen. Yani aslında yakalanıyor hastalığa ama biz anlayamıyoruz, gündüz iyi görünüyor ama gece sık sık uyanıyor. Anne sütünde ağrı dindirme özelliği olduğu için ağrısını bir süre dindiriyor işte... Neyse ben bir süre sonra (ne zamn bilmiyorum ama) memelerin gece uyuduğunu, sabah istediği zaman emebilceğini söyliycem. Ama çalışınca da gece kesme fikri üzüyor beni...Annelik ne zor, hep vicdan hep vicdan:-)


mlknz

Sevgili dilek80, 

"Memelerin gece uyuması" durumuna çok güldüm. Ben de deneyebilirim bu fikri, umarım anlar! Ne yapalım artık böyle böyle büyüteceğiz inşallah, neyse ki anlıyorum ki yalnız değiliz! Çok teşekkürler...
Cevaplamak için Üye ol