elleri ayakları buz gibi.....

nurturia soruyor: 7

Üye kendi isteğiyle Nurturia hesabını kapatmıştır.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ekim_

bebeklerin el ve ayaklarının soğuk olması doğaldır,endişe etmeyin bence..kuzum

http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=18453&PID=536175&title=dr-kadir-tugcudan-sorulara-cevaplar
Çocuklar nasıl giyinmeli?
Çocuk da bir erişkin gibidir. Çocuğu ne sıkacaksın ne üşüteceksiniz. Çocuğu rahat ettirecek giysiler giydireceksiniz. Yani ne terleyecek ne de üşüyecek. Ekstradan giydirmenin hiçbir faydası yoktur.
Çocuğun üşüdüğü nasıl anlaşılır, elleri soğuyunca mı?
Çocuğun ellerinin veya ayaklarının değil vücudunun yani kapalı yerlerinin soğuk olması önemlidir. Eğer çocuğun giyimli yerleri sıcak fakat elleri soğuksa çocuğu çok giydirdiğiniz anlamına gelir. Çünkü vücut burada açık yerleri bir klima olarak kullanarak soğutma yapar.


melusina

benimkinin de öyle :) bir yerde okuduğuma göre bu onların kan dolaşımından kaynaklanıyormuş normalmiş ama uyurken ısınıyor ne hikmetse :)


badem1985

demir eksikliği de olabilir ama bu konuyla ilgili doktorunla görüşe bilirsin büyük ihtimal kan alıp tahlil istiyecektir. çünkü daha çok küçük ama demir eksikliği varsa şurup verebilir benim kızımda demir eksikliği vardı demir şurubu kullanmıştık. genellikle bebeklerde görülebiliyor.


badem1985

o zaman beş aylık falandı hiç bir yan etki yapmadı ama bütün bebeklerin bünyesi aynı değil unutmamak lazım emiyorsa pek önermeye bilirler genede bi doktorunuzla görüşün ek gıdaya geçince daha kolay oluyor demir takviyesi doğal yollarla emziriyorsanız sizde doğal yolllardan alabilirsiniz kuru siyah üzüm,pekmez çeşitleri,vs. sütünüzden geçer ve sütünüzde artar hem


kuzum

benim bebeğim 7 aylık. el ayak soğukluğu hep olan bir şey. keza saç dökülmesi de. saçlı doğan çoğu bebekte saçları dökülüp yenileri çıkar. ben bir ara saç topluyordum her yerden. pek çok tanıdığımın bebeği de böyle.


didoba

ilk 4 ay anne sütündeki demir bebek için yeterli diye biliyorum.
sizin saçlarınızın dökülmesi ise son derece normal doğumdan sonraki 2. ayda annenin saçları dökülmeye başlar. ( hatta halk arasında bebek anneyi tanıyınca anneinin saçları dökülür diye bir anlatım da var)Cevaplamak için Üye ol