4 aylık bir bebek ne kadar anne sütü içer

leach soruyor: 5

4 aylık bir kızım var, yeni işe başladım ve kızım biberon ya da kaşıkla beslenme konusunda sorun çıkardı. acaba gün içerisinde toplam ne kadar anne sütü alması gerekiyor?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


sahindilek

nasıl yapacağız?ben 11 saat evde olmayacağım bu da 3 saatte bir emse 4 kere emmesi demek ve 4x150=600 ml demek bu kadar sütü nasıl sağıp bırakacağız? çalışan annenin çocukları hep böyle mi olmak zorunda...


Ozlemdoruk

bugün boş zamanlarımsa sağdım. elde ettiğim süt 150cc. bunlardan en az 2 tane daha koymam lazım ki 1 günü kurtarsın. bir günde 500cc sağmak mümkün mü acaba?


oyabes

ozlemdoruk malt unu diye birsey var. bulabilirsen onu pisirip icmeni tavsiye ederim, cosuyor resmen. 500cc'yi garanti cikarirsin.


Ozlemdoruk

nerden bulabilirim oyabes? bi de nasıl pişiriliyor? suyla mı sadece. bilgi vermeni rica edicem


oyabes

aktarlarda olur diye tahmin ediyorum, bana bir eczaci arkadasim gondermisti ona bir sorayim. ama kesinlikle cok etkili, 2 gun ustuste yaptim, su anda sutum eskisi gibi.  1 olcek maltununu( 1 fincan yapiyorum ben) 5 olcek su ile bir tencerede pisiriyorsun ama kaynatmadan ocaktan aliyorsun. soguyunca bir tulbentle suzup icebilirsin. yalniz tadi felaket, ben meyve suyu ile karistiriyorum.
Cevaplamak için Üye ol