Gazmı yoksa dişmi problem

GulsenAzra4A soruyor: 10

slm arkadaşlar kızım 4 ay 3 haftalık dün gece çikolata yedim gaz yaptı galiba sabaha kadar uyumadı ve 4gündür kakada yapmadı karnı taş gibi oldu fitil attım bende kakasını baya bi yaptı mama vereyim dedim almadı diliyle ittirdi acaba dedim dişimi çıkıyo çok huzursuz uykusuz iştahıda sanki azalıyo yada bana öle geliyo acaba dişmi çıkarıyo yoksa gazdan dolayımı ağlıyo çözemedim yardımlarınızı bekliyorum

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


firis

BENCE KABIZLIK GAZ YAPMIŞTIR O NEDENLE HUZURSUZLANMIŞTIR BEBİŞİN MADEM KAKASINI YAPTI RAHATLAR ARTIK ŞAYET RAHATLAMAZSA BİLKİ DİŞ GELİYOR.


GulsenAzra4A

gece mama vermiyorum anne sütü mamayıda günde 2 kez veriyoırum kafam allak bullak oldu 


dugmeburun

Sevgili balköpüğüm mesleginiz nedir? Krndinden bu kadar emin cevaplar ancak bir pedogogun agzindan cikabilirki oda muayene etmeden bu kadar net konusmaz


FeyzaZ

Gazdan dolayı da olabilir, diş de olabilir. Diş olduğunu zaten diş çıkana kadar anlamak mümkün olmuyor.

Kabızlık için çeşitli fikirler var. Her şekilde emzirmeniz onu rahatlatacaktır. Ben kendi oğlumda fitil karşıtı fikirlere rağmen 3 kere fitil kullandım. Hepi topu o kadar kabız oldu. Ek gıdaya başlayınca zaten kabız hiç olmadı.

Doktorumuza bu konuyu danışmıştım. Bebek 5 günden fazla kaka yapmadığı durumlarda kaka çok aşırı sertleşerek çıkarken anüste kılcal çatlaklara yol açabilirmiş. Bu fitilden daha tehlikeli bir durummuş. Diğer kabız ataklarını da ucu zeytinyağına batırılmış cam derece ile popoyu hafif uyararak halletmiştik. Kulak çubuğunu önermiyorlar, çünkü o da dediğim çatlaklara yol açabiliyormuş.

Eğer bugün yarın rahatlamazsa diş diye düşünebilirsiniz.
dugmeburun

Sevgili balkopugum ; buyuk harfle ya da koyu renkle yazinca bizde bir ekstra etkiye sebep olmuyorsunuz oncelikle bunu belirteyim. Daha sonra demogojideki basarinizi tebrik etmem lazim tabiki. Gercekten alkislanasi. Siz annesiniz ne mutlu ama burdaki %99 insanda deniz anası degil zannimca? Ama kimse bukadar prof havasi yaratmiyor. "Şoyle şoyle bir ihtimal olabilir, benimde basima gelmisti ama siz yinede doktorunuza bir danisin bu konuyu" seklinde cevap vermeyorlar.Burasi sorular bölümü,evet soru sorulacak, evet cevap verilecek ama unutmayiniz ki siz SADECE ANNESİNİZ. [ nasıl buyuk yazinca etkisi artti mi merak ettim?] sonuc olarak lutfen bunu unutmadan cevap verin. O zaman cocuk dr u olup 3 te cocuk sahibi olan birinin ordinaryuslugunu ilan etmesi gerekirdi burda. Ama "O" bile "gormeden teshis koymak olanaksiz ama soyle bir ihtimal olabilir.Siz yinede bu konuyu dr unuzla gorusun" diyor. Bilmem anlatabildim mi? Eger anlatamadiysam bir kez de sizin icin BUYUK VE KOYU harflere yazabilirim.

Sevgiler,

Yine bir ANNE


Balkopugum

AFERİN


dugmeburun

"AFERİN" derken? Bu yüce onaya nail olmayı hakedecek ne yapmış olabilirim meraktayım.aycan_aycan

Sadece anne sütü alıyorsa kabız olmaz şeklinde bir ifade çok yanlış.nitekim benim kızımda 4aylıkken kabızlık problemi yaşadı.dr.özellikle anne sütüyle beslenen küçük bebeklerde bu tür problemin yaşanabileceğini söylemişti bize.1 hafta bekledik ve fitil kullandık.


cerensinla

Merhaba bizim doktorumuz dis sikintisi ceken bebek genelde aglarken kulagiyla oynar derdi bi gozlemleyin isterseniz birde benm bebegimde cok gaz ve kabizlik sorunu yasadi kimyon cayi cok iyi geliyordu onuda bi arastirin istersenz cok gecms olsunCevaplamak için Üye ol