muhallebi

nanna soruyor: 7

buradaki bir muhallebi tarifine göre 60 ml suya 1 tatlı kaşığı pirinç unu daha sonra da 30 40 ml anne sütü demiş .pirinç ununu ne kadar pişiricez ve sıcakken mi anne sütünü ekliycez ben hemen sıcakken koydum ama su gibi oldu.sütümde boşa gitti .içmedi bebekte.yardım lütfen.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Ervinveannesi

Muhallebi tarifini bilmiyorum ama 6 aylık bebğe madem sütünüz de var niye pirinç unu veriyorsunuz? Merakımı affedin...


nanna

doktorumuz bize bir liste verdi ve yatmadan önce daha tok tutsun diye muhallebi vermek istedim devam sütü yerine zaten anne sütü azaldığı için ek gıdalar ve devam sütüyle devam ediyoruz.anne sütünü de aralarda ilaç niyetine veriyorum.

muhallebi tarifini öğrenirsem güzel olucak.


meral_idil

canım madem sütün az neden anne sütüyle muhallebi yapmaya çalışıyorsun.devam sütüyle yap derim ben.tabii karar senin


nanna

evet haklısınız.bende sadece daha hafif olsun istediğimden anne sütüyle yapayım dedim ama saf olarak içmesi daha çok yarıycak bebeğime.

ben muhallebi tarifini öğrenemiycem galiba.


angelique

kendi pisirdiginiz pirinc ununa anne sutu katilmaz benim bildigim, kesilir cunku. ille anne sutu ile yapacaksaniz hipp pirinc unu alabilrsiniz, uzerinde anne sutuyle yapmak uzere tarif var sadece karistiriliyor pisirilmiyor.


nanna

zaten pişirdikten sonra üzerine ekledim anne sütünü.normal arı marka pirinç ununu suyla pişirsem besleyici olur mu sizce?yada formül mama ile yapsam nasıl olucak?


nanna

zaten pişirdikten sonra üzerine ekledim anne sütünü.normal arı marka pirinç ununu suyla pişirsem besleyici olur mu sizce?yada formül mama ile yapsam nasıl olucak?Cevaplamak için Üye ol