Maltepe montessori anaokulu

elifbe soruyor: 10

Merhaba, 

Maltepe'de yeni açılacak Mavi Tüy Montessori anaokulu hakkında bilgisi olan, tanıtım toplantısına katılan biri varsa detay paylaşabilir mi?

teşekkürler

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


ebrucncyln

Bahsettiğiniz kurum,evime çok yakın olan bir yer ve daha öncesinde hayat anaokulu vardı o binada. Kapandıktan sonra baya bir süre kapalı kaldı sanırım daha bu yaz tutulmuş kişiler tarafından. Yeni kurumların belirli zorlukları olur bunu fazlasıyla gözlemledim. kendini kanıtlamış ve bir çok tanıdık tarafından referans olunan bir kurum olan Ada Anaokuluna bu hafta başlayacağız 2-3 defa oğlumla beraber vakit geçirdim görmenizi tavsiye ederim. yaklaşımlarının kesin bir adı olamamakla beraber, Adatepe'de  en memnun olunan yer kendisi, her görüşmemde memnun kaldım yarın kesin olarak başlayacağız. Çocuklarla ilgileri, onlara yaklaşımları, benimsedikleri düşünceler ve bunu uygulamaları orayı seçmemde büyük etken.


sizkaya

Cevapları ben de merak ediyorum


evhamlianne

Mavituy anaokulunu arayip randevu istedim ancak bi aksam saat 19.00'da Üsküdar'da tanitim toplantıları olacakmis bizi oraya davet ettiler. Ctesi de varmis ayni toplanti.

Ada anaokulu benim de cok icime sinmisti ama guvenlik cok cok onemli bir konu. Burda tanistigim bir arkadaşın kizi bu okulda annesi daha gorusmedeylen kacmasi beni cok ama cok korkuttu. Okul kapisnin acilen degismesi lazim. Fakat okulun sahibi bayan bu fikre nedense sicak bakmadigi gibi bana verdigi cevap da cok kotuydu. Ayni olayin cocugumun basina gelmeyeceginin garantisini veremezmis!!!

Özürleri kabahatlerinden buyuk!


elifbe

evhamlianne merhaba,

eger toplantılara katılırsanız bilgi paylaşmanızı rica ederim. 


evhamlianne

Toplantiya katilmadim. Okula gidip inceleyip konuşmak istiyorumcigdemcinar

Merhaba evhamlianne,

mavitüy anaokuluna gittinizmi ben oğlumakreş bakıyorum ve hala uygun bi yer bulamadım 


NlyOck

Merhaba;


Benim kızım 3 yaşında ve ona okul ararken ilk olarak buradan Mavi Tüy'ü duydum, henüz o sırada üye değildim, googleda Maltepede anaokulu araştırmalarımda genelde Nurturia'dan bilgiler geliyordu. 

Sonra Mavi Tüy'ü araştırdığımda okulun kurucuları içerisinde Emel Çakıroğlu Wilbrandt'ın olduğunu gördüm. Kendisi Türkiye'de Montessori eğitimi konusunda "uzman" olarak kabul edilen bir kişi.. Koşuyolu'ndaki Küçük Kara Balık'ın kuruluşunda danışmanlık yapmış, Ataşehir Ayşegül Anaokulu'nun da Montessori geçiş sürecinde danışman olarak yer almış, ayrıca pek çok üniversitede Montessori üzerine dersler veriyormuş.. Gittim okulu gezdim, çok emek ve para harcanmış olduğu belli oluyor. Oldukça sade bir dekorasyonu olan bir okul ki zaten Montessori'nin yöntem olarak farkı da buymuş. Çok ilgili öğretmenlerle tanıştım. Emel Hanım zaten yaş ve deneyim olarak oldukça ağırlığı olan bir insan ve çok titiz..MEB'e bağlılarmış ve kontenjanları 45 kişi, ben gittiğimde 10 civarı çocuk vardı, kızımı 1 hafta kaynaştırma amacıyla gönderdim. Bu haftadan itibaren de tam zamanlı başlatacağız. Bugün burada halen okulla ilgili net bilgiler olmadığını görünce cevap yazmak istedim.
Bu okul çoğumuzun "anaokulu" deyince kafasında canlanan imgeden biraz daha farklı, ortalıkta oyuncaklar, bir koşturmaca, zorlama etkinlikler yok..İngilizce, yaratıcı drama, bale vs eğitimleri veriyoruz diyen okulların samimiyetini de sorguluyorum genelde bunların ticari göz boyama hileleri olduğunu düşünüyorum. Bu okul böyle vaatlerde bulunmuyor. 

Montessori'yi incelemiş annelerin neden bahsettiğimi anladıklarını tahmin ediyorum, ama henüz bu konuda bilgisi olmayan kişilerin gidip Emel Hanım'la tanışıp kafalarındaki soruları sormalarını öneririm..


atgltn

acaba fiyatlar nasıl mavi tüy'de ?
sizkaya

atgltn  merhaba mavitüy bir montessori okulu, oldukça sakin dingin , pozitif enerjiyi neredeyse dokunarak hissedebileceğiniz bir okul, oğlum isteyerek gidiyor, size naçizane tavsiyem okulu gezip,  çalışan güzel ekiple tanışmanız .SevgilerNlyOck

merhaba atgltn,


ben de sizkaya'ya katılıyorum, bu okul bir pedagog işletmecinin 2-3 çocuk gelişimi mezunu öğretmen ile ticari kaygılar güderek açtığı anaokulu kavramından çok uzakta.. herkesin bütçesi farklıdır, gidip eğtimcilerle tanışıp okulu görüp o aşamadan sonra fiyatı düşünmenizi öneririm
sonuç olarak amacımız çocuklarımızın kendi ayakları üzerinde durabilen sorumluluk sahibi saygılı ve çevresiyle iyi iletişime girecek yetişkinler haline gelmesi..ben kendi adıma bu okulun bu konuda bana çok destek olduğunu düşünüyorumCevaplamak için Üye ol