BEBEK OYALAMA:-)))

iflah_olmaz soruyor: 1

BEBEĞİM 5.AYINA GİRMEK ÜZERE.AMA GÜNDÜZLERİ ONU OYALAMAK İŞKENCE OLMAYA BAŞLADI.CHİCCO ÇOK YÖNLÜ AKTİVİTE MERKEZİ ALDIM ONLA Bİ 45 DK.İDARE EDİYORUM AMA SONRA SIKILMAYA BAŞLIYOR.1-2 KUKLA ELDİVEN VS.ALDIM ONLARLA DA Bİ 10 DK.GİDİYOR.SONRA YİNE AĞLIYOR.SÜREKLİ KUCAK İSTİYOR.

 

FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM.BEBEKLERİNİZİ NASIL OYNATIYORSUNUZ????

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


CokBilmis

@ umutarzu: Teşekkür ederim iltifatların için. Yüksek ses konusunda ne yazık ki ben pek tecrübeli değilim. Benim kızım biraz ağır bir hatun. Bağırmaz, gülmez filan :) Ama nurturia sayfalarında bu konuda yazışan annelere rastlamıştım. Belki sen de ararsan bulabilirsin, eski sorulardan vs. Ama eğer oğlun bağırırken sen de onunla beraber bağırarak eğleniyorsan, eminim ortada bir sorun yoktur :) Çünkü bir sorunu en önce anne teşhis eder. Eğer sana eğleniyor gibi geliyorsa, kesin eğleniyordur. Belki diğer kasları gibi ses tellerini (ki onlar da aslında kas) de tam olarak kontrol edemediğinden arada yüksek frekansta ses çıkarıyordur. Sonra bu durum ona eğlenceli gelince de devam ediyordur. Belki ileride de sevincini böyle belli eder. Mesela ben küçükken sevinince, heyecanlanınca zıplarmışım. 33 yaşındayım, hala zıplıyorum :)))

@ iflah_olmaz:
Kötü haber: 1 sene sonra bunlar olmayacak :)
İyi haber: Bu istediklerine şu anda da kavuşabilirsin :)
Bebeğin ve senin için doğru yolu bulursan ve ne istediğinden tam anlamıyla emin olursan, hepsi olur.
Kendi tecrübeme dayanarak cevap vereyim sorularına:

  • "dişleri çıkmış olcak": Benim kızın çıkmıştı. Ama 1 yaşına kadar dişleri çıkmayan çocuk da var. Dişlerinin çıkması, çıkmaması önemli değil zaten. O diş etleri ile neler neler yiyebiliyorlar şaşarsın :)
  • "uykusu düzene gircek": Kızımın uykusu 4. ayında düzene girmişti bile. 1 yıl beklemek zorunda değilsin. Ama uyku rutinini senin kurman ve bu rutine sadk kalman lazım. Ev gezmelerini, haftasonu ve gece eğlencelerini seviyorsan; ne yazık ki uykusu 1 sene değil, 2 sene sonra da düzene giremeyebilir.
  • "sallamak zorunda kalmıcam uyurken": Ben kızımı hiç sallamadım. Arkadaşım 3 yaşındaki oğlunu HALA sallıyor. Kendi kendine uyumayı öğrenebilmesi için yardımına ihtiyacı var. Eğer şimdi öğretmezsen,  2 sene sonra gene sen öğretmek zorunda kalacaksın. Ama iyi haber: 1 yaşından önce çok daha kolay öğreniyorlar ve 1 yaşından önce öğrendikleri hiçbir şeyi unutmuyorlar.
  • "kendi kendine uyucak": Söylediğim gibi, bu konuda senin yardımına ihtiyacı var. Yoksa ergenliğe girdiğinde bile uyku sorunu çekebilir. Seneye "düzelir" diye bekleme boşuna :)
  • "arabasına koyup gezdirdiğimde beni mağazalarda rezil etmicek, kanter içinde eve dönmicem": Bu konuda bebeğinin tavrı değil, senin bakış açın değişecek :) Bebekler, yetişkinler gibi davranmazlar. Hiçbir konuda! Dolayısıyla bebeğin her ne yaparsa yapsın seni rezil etmez. Bebek o, adı üstünde! Benim kızım da pusette gezmeyi sevmeyen bebeklerdendi. Bir sling aldım, rahat ettim. Tavsiye ederim. MAğaza gezeceğim zaman kızımı yanımda götürmüyorum. Mağaza gezmeye 2 saat ayırıyorum. Kızım uyurken birine emanet ediyor, alışverişimi yapıp geliyorum. Dolayısıyla kan ter içinde de eve dönmek zorunda kalmıyorum. Kızım da AVM içerisindeki insanlardan mikrop kapmamış oluyor. Tavsiye ederim.
  • "accık koca kişisine vakit ayırabilecim dimiii": Bu konuda ilk 1,5 sene çok rahat edebilirsin. Ben kızım tek uykuya geçene kadar, kızımı akşamları 7'de uyutuyordum. 7'den sonra yemeğimi yapıp, soframı hazırlıyordum. Eşimle beraber yemeğimizi yiyip, başbaşa film seyrediyorduk. Sonra kızım gece uykularını 10 saate indirdi. Şimdi 9'da yatıyor. O saate kadar babasıyla oynamak istiyor. Diyeceğim o ki, fırsatın varken bir uyku düzeni oluştur ve kocanla başbaşa geçirebileceğiniz son 1 senenin keyfini sürün.
Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

4.5 aylik bebegim kilo alimi yavasladi... 2

sarp_06 4A
Son: sarp_06,

Prematüre bebek 0

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 16

14 aylık bebek 3

118 6H
Son: selmaalpkayra,