4 aylık'ken kıyafet bedenlerini nasıl ayarladınız?

guven soruyor: 6

kiyafet sorunumuz var, kızım 4 aylık, kıyafetler 12 aylık, 6 aylık ancak oluyor olmuyor, alıyorum heba oluyor bir kere giyiyor, bedenleri mi yanlış özellikle küçük yazıyorlar benim kızım mı çok tontiş, siz bu aylarda kiyafetlarin bedenlerini nasıl ayarladınız? Simdilerde kış için uzun kollu body, alt için pantolon, külotlu çorap, mont almak lazim sanırım ama nasıl olacak bu, bir türlü ayarlayamiyorum, alıyorum bir kere iki kere giyebiliyor. (biraz uzun ve tombik bir bebiş)

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


cicekli

mrb Maşallah büyük bebekmiş evet aslında herzaman büyük almanın zararı olmaz paça katlanır kol katlanır giydirilir.ama aldıklarınız ziyan olmicak saklayın 1 yaşında onları giyecek durumda oluyolar.hareketlendikçe zayıflıyolar.benim oğlum 1 yaşındayken 3 aylık kıyafetleri oluyodu...sağlıkla büyütünn:)


melikeninannesi

her markaya göre değişiyo aslıda benim kızımda tombikti 6-9 ya da 9-12 ay olanlardan giydiriyordum simdi 1 yaşında mesela 18-24 giydiriyorum genelde ama pantolonlar uzun oluyo bazen:)kışın en rahatı eşortman takımları, kadife tulumlar üstüne de bi yelek ohh mis güle güle büyütün bebişinizi mont alırkende kolları rahat giren bol olanlardan almanızı tavsiye edebilirim:)



guven

Hangi markaları tercih ediyorsunuz, ne kadar bilgi olursa o kadar sevinirim.


sPetek

Belki çok klişe bi cevap olacak ama ben çoğunu LC waikiki den alıyorum hem çoook uygun hem de 6-12 ay seçenekleri benim cimcimeme uyuyor. Tabi bir çok mağaza ve markalardan da alışveriş yaptığımız oluyor ama gündeliklerimin çoğu oradan...


asliheren

oğlum da biraz irice bir bebek olduğu için  iki beden büyük alıp giydirmek zorunda kalıyordum,hala da oyle.beli,poposu rahat olsun istiyorum bu sefer de paçalar sallanıyor,üst beden olsun,göbegini kapasın diyorsun kollar uzun geliyor vs..ama bence (bir çok markadan alışveriş yapmış biri olarak)kalıpları da dar kıyafetlerin.LCW yi istisna tutuyorum,kalıpları bir çok markaya göre oldukça geniş.


hecekin

özellikle kız bebekler için andy wawa diye bir marka var, onu tavsiye ederim. İnternet üzerinden de satışını yapan siteler var. Mesela şu an kış sezonu %40 indirimde...



Cevaplamak için Üye ol