Bebeğe Sakinleştirici??

cerenaltintel soruyor: 10

Sinirlerim çok bozuk. Haftaya pazartesi günü kızımı kan alımı ve böbrek kontrolü için hastaneye götüreceğim, doktoru  * getirmeden önce Atarax vermemi *önerdi. Daha önce ultrason, film vs çektiren ya da kan aldıran anneler, cidden ilaç vermeme gerek var mı? Bu işlemler ne kadar zor? Kızım aşırı  hareketli bir bebek diye mi önerdi bunu??

Atarax bildiğim kadarıyla doğal bir şurup ama içim hiç rahat değil bu konuda ki Lara'nın hastalığında ateşi yükseldiğinde bile ateş düşürücüye elim gitmeden ılık banyo, sirkeli bezlerle gecelerce uğraştım. İlaç dendiğinde sinirlerim bozuluyor. Ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


lopikcim

Ben hem kan aldırdım ( 3 kez) hem de 2 ya da 3 kez USGçektirdim kızıma, elbette çok kolay olmadı ama Ataraxlık bir durum olduğunu da sanmıyorum..USG de ağlamadı bile kızım, ama kan alınırken biraz ağlıyor haliyle...Beraber ağlaşmaya hazır olun sadece:-))
Ama dr unuzun sakinleştirmek haricinde başka bir amacı varsa o konuda sizi yanlış yönlendirmek de istemem


ayse_deniz

Benim oğlumda alerji var ve biz maalesef 3 aylıkken 3 tup kan aldırdık sırtından alerji testi yaptırdık (herhalde 10 dan fazla iğne batırdılar sırtına ve yaklaşık bir saat durmasını istediler) ve bunlar yapılırken sakinleştirici vermedik. Hiçbir dr da verelim demedi. Çok küçükken hepimiz kalça ulturasonu çektiriyoruz o zamanda sakinleştirici verip çektiren olmamıştır heralde. Bence vermeyin çok mantıksız geldi bana.


Opeth

Ceren çok geçmiş olsun, Lara'nın nesi var?


cerenaltintel

Lopikcim; doktorun başka bir amacı yok, baya baya sakinleştirici şurup verin , atarax verebilirsiniz dozuna dikkat edin dedi resmen. Ben de işlemler mi çok zorlu acaba diye tırstım açıkçası.


cerenaltintel

Ayşe-deniz Allerji testini biliyorum o iğneler, her biriniz üzerine damlatılan damlalar, allerjisi olanda oralar kaşınır birde, 3 aylık bebek buna dayanıyor da ilaç verilmiyor. Off anlamıyorum ben bu doktorları.cerenaltintel

Sağol Gülçin; Lara'nın 3 gündür idrarı koyu renk ve 1 haftadır da sol eli sürekli belinin arkasında, ovuyor, vuruyor, ağlıyor, belli ki ağrısı var. Ben de böbrek hastasıyım , genetik geçmiş olabilir deniyor. Off HAstalık ihtimaline mi üzülsem, doktorun önerisine mi bilemedim.


ozdenin_oykusu

lara nın tahlil ve test sonuçları iyi çıkar umarım.geçmiş olsun.ciddi birşey olamamsı dileğim.


cerenaltintel

Teşekkürler Özden, bendeki de çok ciddi bir durum değil ama aralarda ağrısı fena. Umarım kızımda da çıkmaz.dilekmerto

ceren geçmiş olsun..atarax bebek ve çocuklarda görüntüleme yöntemleri sırasında sakinleştirmek için kullanılabilen bir ilaç..sonuçta bu usg yi yaptırman gerekiyor..ve en iyi görüntülemeyi yapmak için bebeğin sakin olması ,uyuması gerekiyor..ya ilacı verme ..usg saatinden önceki uykusunu uyutmayıp orda uykuya dalmasını sağla..ya da ilacı ver hafif bir uyku hali oluşsun ki problemin ne olduğu anlaşılsın..ki bence sorunun ne olduğunun anlaşılması ilaç vermenden daha önemli..sana önerilen dozda uygun  zamanda verirsen sıkıntı çıkmadan bu durumu çözersin..bebeğinde sağlığına kavuşur umarım..sevgiler..


dilekmerto

ceren geçmiş olsun..atarax bebek ve çocuklarda görüntüleme yöntemleri sırasında sakinleştirmek için kullanılabilen bir ilaç..sonuçta bu usg yi yaptırman gerekiyor..ve en iyi görüntülemeyi yapmak için bebeğin sakin olması ,uyuması gerekiyor..ya ilacı verme ..usg saatinden önceki uykusunu uyutmayıp orda uykuya dalmasını sağla..ya da ilacı ver hafif bir uyku hali oluşsun ki problemin ne olduğu anlaşılsın..ki bence sorunun ne olduğunun anlaşılması ilaç vermenden daha önemli..sana önerilen dozda uygun  zamanda verirsen sıkıntı çıkmadan bu durumu çözersin..bebeğinde sağlığına kavuşur umarım..sevgiler..Cevaplamak için Üye ol