Bebeğe Sakinleştirici??

cerenaltintel soruyor: 8

Sinirlerim çok bozuk. Haftaya pazartesi günü kızımı kan alımı ve böbrek kontrolü için hastaneye götüreceğim, doktoru  * getirmeden önce Atarax vermemi *önerdi. Daha önce ultrason, film vs çektiren ya da kan aldıran anneler, cidden ilaç vermeme gerek var mı? Bu işlemler ne kadar zor? Kızım aşırı  hareketli bir bebek diye mi önerdi bunu??

Atarax bildiğim kadarıyla doğal bir şurup ama içim hiç rahat değil bu konuda ki Lara'nın hastalığında ateşi yükseldiğinde bile ateş düşürücüye elim gitmeden ılık banyo, sirkeli bezlerle gecelerce uğraştım. İlaç dendiğinde sinirlerim bozuluyor. Ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


Opeth

çok üzüldüm,umarım kötü bir durum yoktur.tez zamanda iyleşsin kuzu:(


deniss

ayy lara'cık hastamı :(( çok üzüldüm geçmiş olsun öncelikle :( istersen bir kere ilaçsız dene eğer olmazsa ilaç verip sakinleşince denersiniz tekrar. biz salı günü melisanın baş filmini çektirdik ordada sabit durması lazım ama hemen çektikleri için çok sorun olmadı.  melisa durdumu durmadı tabi daha yatırdığımız an başladı kıyamet kopmaya kalkma çalışmalarına ama babası çenesinden ellerinden ben bedeninden tuttuk sadece baş olacağı için geri kalan heryerde bizim ellerimiz kollarımız vardı. ama sizinkinde sakin gerekiyorsa zor bir durum tabiki. inşallah herşey yolunda gider ve tabiki umarım hasta değildir. ama hastaysa da inşallah çabuk bulunur ve tedavi edilir birşeydir. tekrar çok çok geçmiş olsun


cerenaltintel

Teşekkürler Dilek Gülçin Ve Deniz, başka bir doktorla daha görüştüm (doğumda bulunan eski doktoruna) , Lara'yı yatırma sabitleme vs gibi çalışmalar yaptık hatta, ama tabiki de durmadı çıldırdı kendini yerden yere attı hem de uyurken sakince pusetinden aldığım halde.

Hiç şüphem kalmadı çünkü ayık halde bize hiçbir işlem yaptırmayacak çılgınım. Sağlığı, eğer birşey varsa erken tedavi ve önlemler için bu testler önemli. Umarım birşey çıkmaz. Teşekkürler tekrar.


SelmaOnurEmre

Canım bir de işin psikolojik yönü var. Bu aylarda yaşanan korkular kalıcı olabiliyor. Sakinleştirci ile daha kolay atlatacaksa bence vermelisin. Doktorun gerçekten bebeğe zararlı olsaydı vermezdi. Yani fayda zarar analizi yapıldığında en az zarar, ilacı vermen gibi görünüyor...cerenaltintel

Aldım bu gün eczaneden, hastaneye girmeden 10-15 dk. önce verecekmişiz. Pazartesi günü hayırlısıyla yaptırıyoruz testlerimizi.


elif_mami

çok geçmiş olsun, umarım hiçbirşey çıkmaz.. ataraxı biz de yoğurt alerjisinden sonra kullanmıştık, çok çabuk etki edip kısa sürede uyumuştu, uyandığında da gayet iyiydi, bu gibi durumlarda bebeklere kullanılabilecek en iyi ilaç olduğunu söylemişti doktorumuz. kolay gelsin.. 


lopikcim

Yaptırdınız mı ? Nasıl geçti merak ettim


moodswing

biz de benzer işlemler yaptırdık, sakinleştiriciyi biz vermedik, doktor yaptı enjeksiyon olarak. yoksa mümkün değil işlem yapılamazdı. çok korkunç ya da acı verici olduğundan değil, sadece bebeklerin durumu anlayıp rahat durmadıklarından. ayrıca kalıcı bir korku oluşması endişesi bende de var. bence ne karar verirseniz verin doktora haber verin, ben ilaç vermeyeyim derken çok önemli bir yanlışın ucundan dönmüştüm son anda...

çok geçmiş olsun...Cevaplamak için Üye ol