Geciken kaka

dmrozlm soruyor: 6

bebeğim kaka yapmıyo 3 aylık  oldu hala yapmıyor böyle bebeği olan varmı

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


Defnemveannesi

benim bebeğimin de 10 gün kaka yapmadığı oldu ben de baya bi doktor dolastım hep fitil önerdiler. ama sıkıntısı huzursuzluğu olmuyordu ve o süre sonunda topluca yapıyordu bezler dolup tasıyordu tabii. 

fitil koysamda kıvamlı koymasamda 10 gün sonra da kıvamlı yapıyordu yani kabız deildi sert deildi kakası. bi süre sonra da gecti.
cocugunuzun durumuna göre hareket edin bence. kaka yaparken nasıl kızarıp bozarıyor mu rahat mı kakası sert mi? ben de o kadar süre kakayla nasıl rahat ediyor diye düşünüp üzülüyordum baya da doktor dolastım. sonradan gecti.

bizim asıl kabızlık sorunumuz ek gıdadan sonra basladı.


DuruDyG

kayla valla ne yiyeceğimi şaştım benim bünyemde çok gazlıdır normalde şimdi eskiye göre hiç gazım yok ama gene de çocuk rahatsız :( kimyonu deniyi bugün ben hep kendim yiyodum kimyon. bazen kendi kendine çıkarıyor gazını sevinçten göbek atıyoruz :) o kadar bıktık ki bence dünyanın en güzel sesi Durunun gaz sesi :)


Kayla

dun dedigin masaj basta olmak uzere sute batirilmis kimyon bebegin gaz cikarmasina yardimci oluyor


dmrozlm

teşekkür ederim bilgilerinizi yazdıgınız için doktorlar hiçbirşey demiyor bakıyorlar karnı yumuşak kusmuyorsa sorun yok diyorlar en son gittiğim doktor 6 güne geldiğinde uyar fazla kulak çöpünü sokmadan dedi ama yaptım ama tık yok inş. geçer diye düşünüyorum 4 aylık oldu BUNDAN SONRA DÜZELİRMİ BİLMİYORUM hipp deneyim bir .inş. düzelir kendiliğinden kaka yapmasını özledim çaresiz böyle beklemek çok sıkıntılı bir durum gerçekten.


persephone110

benim oğlumunda ilk ay kaka problemi vardı.fitille yapıyordu.anne sütü +mama ile besleniyor.mama da kabızlığa neden oluyor diye biliyorum.biz bifiform drops adlı damlayı kullandık.probiyotik bir damla.sindirim sistemini düzenliyormuş.bizde işe yaradı.şimdi gün aşırı yapıyor.doktorunuza bu damlayı bir sorun derim..


dmrozlm

bana onun tozunu verdiler ama kullanmadım fazla yarın tekrar başlıyım bibiform a evde vardı düzelir inş.
Cevaplamak için Üye ol