ateş

BAHARKARAKAS soruyor: 3

merhabalar benim 8 ayluk bir bbeğim var ve 38 derece ateşi var napacağımı bilmiyorum

 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


lopikcim

Geçmiş olsun öncelikle..Dr a götürmediniz mi bebeğinizi? öncelikle sebebi bulmak lazım gelir ki tedavisi ona göre şekillensin...38 derece ateş çok yüksek denilebilecek bir ateş olmamakla birlikte yine de normal vücut ısısının üzerinde , naçizane önerim dr a götürmeniz yönünde çocuğunuzu...


GULAYC

neden ateşi olduğunu bilmek lazım. Diş mi çıkarıyor üşüttümü ? 8 aylık olduğu için bir doktor görse daha uygun olur bencede. ateş düşürücü verip ateşi düşürürsünüz ama eğer mikrobikse ateş düşer mikrop yayılmaya devam eder daha yüksek ateşlere maruz kalırsınız.


ayberke

Diş çıkma dönemi gibi ama bekleyip görmeklazım.Bizim doktorumuz 38,5 ateşolmayınca şurup vermez.Eğer ateş çok yükselirse bana getir der.ateş düşürücüyü 3 gün verdikten sonra hala ateş düşmezse mutlaka görmek ister.Birde ateşin yanında başka birşeyler eşlik ediyormu oda önemli.İshal, kusma vs.

Tek başına ateş 38 lerde ise ince giydirin(hatta çıplak olsun) oda ısısını düşük tutun sık sık ılık düş yaptırın derim.Baktınız 3 gün geçmedi mutlaka doktora gösterin.

Geçmiş olsun.Cevaplamak için Üye ol