Annenin bebekten lavaboya gidememesi

SevdaRabia soruyor: 4

Arkadaslar Merhaba; oğlum 13.5 aylık normalde stresli zamanları dışında evde kendi kendine vakit gecirebilen her odaya girip çıkabilen illa ki yanında beni istemeyen bir çocuk. Ama ben ne zaman lavaboya girsem çocuk kriz geçiriyor. Kapıyı kapattirmiyor ne yapacağımı şaşırdım. Babası evde olsa bile beni farkedemesin gelip lavabo kapısında ağlıyor. Bir keresinde evde salonda olduğum halde beni arayıp bulamadığı icin gidip lavabo kapısını vurarak aglamisti. Her seferinde de oğlum bak suraya gidiyorum ama gelecegim diye dil döküyorum ama nafile. Tuvalet kelimesini duydugu an pesimden koşturuyor. Kosusunu görünce gülesim geliyor bide komik :)) ama ağlaması icin ne yapabilirim çözümü olan var mı? Bu durumu yaşayan? Ayrica tuvalet-banyo birlikte geniş yapılmış içeri girmesine mecburi izin verdigim zamanlarda oldu.. O anlarda da bi keyifli ki ama bendeki gerginlik tahmin edersiniz.. :(

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


seyircikoltugu

Merhaba, oğlum 21 aylık, bizde de durumlar aynı. Önceden haber veriyorum ondan hızlı koşarak kapıyı kilitliyorum ve hemen ağlıyor. Ara sıra mızırdanıp susuyor oyuna dalıyor. Zaman zaman banyoya girip karıştırmasına izin veriyorum, merak ediyor çünkü ama ben lavaboda veya duştayken sokmuyorum. Bu tercih meselesi tabi. 


missmarttle

biz beraber gidiyoruz kızımla, hatta bu durumu fırsata çevirdim uzun uzun anlatıyorum büyük kızlar çişini tuvalete yapar, sonra ellerini yıkar, bak bu sabun, ellerimizi böyle sabunlarız vs. gibi. banyo-tuvalet aynı yerde benim de, beni beklerken genelde ya yere oturup banyo oyuncaklarıyla oynuyor, ya tuvalet kağıdı rulosunu çekip oyun yapıyor (buna izin vermiyorum pek) ya da eğer kapağı açıksa gidip çamaşır makinasının içinde ne var diye bakıyor, bişey yoksa banyo oyuncaklarını içine atıyor, geri alıyor vs. yapacak bişey yok, tuvalette bile rahat yok özetle:)


SevdaRabia

seyircikoltugu ; hiç durmadan ağlıyor ve resmen krize giriyor birkac saniye içinde. Çok mecbur kalınca birkac defa girmesine izin verdim ne yazıkki. Duşu zaten evde fazladan biri olmadan girmeye cesaret bile edemiyorum. Banyo temizligine girmek için planlar yapiyorum resmen :) missmartel ; bende kenara hali üstüne onun banyo kuvetini koyup banyo oyuncaklarını da açıkta bırakayım madem. Ayrica makineye gitmesi de beni rahatsiz ediyo hala agziyla tadarak merak giderdigi icin agzini degdirip lastigi isirabiliyor. :( teşekkür ederim ilginize arkadaşlar..


ayazlali

Ben benimkini besigine koyuyorum tuvalete giderken (her tarafi parmaklikli olan bebek yatagi). Soyluyorum, ben tuvalete gidicem, sen burada otur oyuncaklarla oyna. Ilk basta agliyordu, artik alisti, biliyor. Gerci artik buyudu, iki dakikaligina odalarda birakabiliyorum ama yine de isim uzun surecekse besige koyuyorum, kitabini okuyor, arabalarini suruyor.Cevaplamak için Üye ol