3 yaşında oğlum için çok iyi ingilizce öğrenebileceği bir kreş arıyorum.. Lütfen yardım

ceydaceys soruyor: 10

gence , international preschool, yuva ilkadım preschool gezeceğim fakat aradığım özelliklerde kreşler hep gop taraflarında:( evim bahçelievlerde, o sebeple bilkent , çukurambar , mustafa kemal taraflarında sadece ingilizce eğitim veren iyi seviyede, güvenilir , deneyimli önerebileceğiniz kreş var mı ?? lütfen yardımcı olursanız çok memnun olurum

Bu soruyu cevapla


87 Cevap


pinaryigit1

nasıl haykırdınn ceydaceys haklısın ama sonuna kadar da sana katılıyorum.

malesef 


kakamel

dediğim gibi kaygıları anlıyorum ve aynı kaygıları duyuyorum. BU ülkenin halinden endişe ediyorum, hem de çok. Avrupa Suriyeli sığınmacının bile dil bilenini meslek sahibi olanını kendine alıyor da gerisini bu tarafa kakalıyor. Yanlış anlaşılıp üzmek istemem kimseyi. Ama 3 yaşta aslolan merak duygusudur, sebep sonuç ilişkisidir, araştırma bakma inceleme keyfidir. Geç kalalım değil ama 3 yaş değil de 7 yaşta başlayabilir bence öğrenmeye. Bilingual yetişecek olsa, anne baba bir taraf ingilizce konuşan bir ülke vatandaşı olsa ne büyük kolaylık olurdu. Ama 3 yaşındaki çocuga dışarıdan verilecek ingilizce hem kısa ömürlü olacak hem de kreşlerin genel mantığını düşündüğünüzde çocuk için zorlama olacaktır. Güya bizim kreşte de var ingilizce, çocuklara ingilizce şarkıları açıyorlar ve olan sadece kulak dolgunluğu (bile değil büyük ihtimalle). Çocuk şarkıyı ingilizce söylüyor mu söylüyor, ama ne dediğinden bihaber :) Ben zorlamıyorum, böyle ingilizce eğitimi mi olur demiyorum, çünkü bu yaşta başka türlü de olmaz. Bu yaşta ingilizce eğitim dışarıdan verilerek olmaz. Ya gidip o ülkede yaşayacaksınız, ya da ingilizce konuşan yatılı bakıcı bulacaksınız. Çocuk markette kasapta ya da sizinle evde ingilizce konuşmadıkça bildikleri one little monkey jumping on the bed'den öteye geçemez gibime geliyor :) 


Ceydaceys, kendimle alakalı örneği yukarıda bir arkadaş kendimizden tecrübeyle anlatmamızı istediği için verdim. Yoksa böyle de oluyor, olmasa biz olmazdık demek için değil, yanlış anlama lütfen. Çocugun için en iyisini istemek hakkın ama bizler bazen en iyisini isterken hem kendimizi hem çocuklarımızı gereksiz strese sokuyoruz. Kolaylıklar diliyorum.


ceydaceys

haklısınız tabi zaten bunun farkına vardığım için kreş değil de okul araştırmasına kaydı incelemelerim. gideceği okulda dil eğitimi yeterli olur umarım.. sadece dil değil tabi her anlamda gelişeceği bir okul olur inşallah... ama okul önerisi alamadım bol bol tartışma oldu bu forumda:) aslında ana fikir aynı herkes çocuğu için iyisini istiyor ama türkiyede zengin değilsen o kaliteli eğitime ulaşman imkansız gibi bişey.. ancak kapasitesi yüksek olanlar kotarıyor gerisi maalesef arkada kalıp gidiyor bizde ortada gücümüzün yetebileceği güzel bir kolej veya d.okul arıyoruz olay bu.. okul önerisi olan varsa memnun olurum.. bu arada teşekkür ediyorum tüm yazan arkadaşlara


SNYKT

Ankarada İngilizce eğitim veren kreşler belli zaten: GOP'ta KIPS, İlkadım, Ümitköyde İnternational Preschool ve Yıldızda Maya Çocuk. Ben de araştırmıştım ve buraları buldum, görüştüm. Mayada karar verdik.


ceydaceys

guta sizin çocuğunuz hangi okulda acaba? guta

Ceydaceys, bizimki bu sene birinci sınıfta, bahçeşehir kolejinde. Daha önceden İngilizcenin pek yoğun olmadığı bir kolejin anaokulundaydı. Bu sene yoğun bir İngilizce programı ile ciddi bir ilerleme oldu İngilizcesinde. Ama tabi biz çok da erken başlamış değiliz İngilizce olayına. Ya da belki de 4-6 yaş arasında kulak dolgunluğu oluştu, şu anda biz görebiliyoruz etkisini.


sinemberil

Ben de sokullu dikmen öveçler civarında ingilizce eğitimli bir kreş arıyorum ama bırakın ingilizceyi iyi bir kreş bile yok. Malesef ankara bu konuda çok yetersiz. İngilizce eğitimli kreşlerin çoğu ümitköy çayyolu civarında. Tad'ın tandoğanda bir preschoolu varmış onu çok tavsiye ediyorlar belki siz düşünebilirsiniz ama ben şahane ingilizce konuşacak olsa da servise binmesini gerektirecek bir yer düşünmüyorum.

Bu arada televizyon izletmeye nasıl bakarsınız bilemem ama benim kızım şuan 27 aylık ve 1 yaşından beri günde 1-2 saat baby tv seyrediyor. 1 yaşından önce hiç televizyon açmamıştık, ama bir hastalık sonrası açınca bari dedik baby tv'yi ingilice izlesin. Şu an kendisi gayet güzel sayıları harfleri hayvanları vücut bölümlerini sebzeleri meyveleri bazı gündelik kolay konuşmaları ve tonlarca şarkıyı üstelik ingiliz aksanıyla biliyor. Televizyonda duyduğu şeyleri bak anne böyle böyle olmuş diye türkçeye çeviriyor, dışarıda yabancı bir çocuk görünce gidip onunla ingilizce konuşmaya çalışıyor falan. Ama biz herhangi bir zorlamada bulunmadık elbette ki, zaten bu yüzden gelip bunun ingilizcesi ne deseniz cevap vermez. Sadece ingilice konuşan insanlarla konuşuyor biz konuşunca şaşırıyor.

Benim düşüncem aynı yabancı dil kurslarında olduğu gibi sabahtan akşama sadece ingilizce konuian yabancı bir öğretmen ile ingilizce öğrenebilir çocuklar. Zaten daha sonra ilkokulda yılda 50bin lira şahsen ben veremeyeceğim için öğrendiğini de unutacak. Haftada 2 saat yarım yamalak ingilizce bilen bir öğretmen belki de herşeyi daha da kötü yapacak. Yabancı dil kullanılarak öğrenilir. Mutlu olacağı bir kreşe gönderip yabancı dilini siz öğretseniz çok daha iyi olur diye düşünüyorum.


ceydaceys

Düşüncelerinize Katılıyorum sinem Hanim.. Devam ettirebilme şansımız olur umarım. Tad in Tandoğanda preschool olduğunu bilmiyordum, şimdi sitelerine baktım çıkmıyorda? Hangi okul acaba ismini tam verebilir misiniz ümidim yok ama genede bakayım evime yakın sayılır çünkü. Bir de tavsiye eden Kişilerin çocuklarında ki gelişim nasıl? Detaylı Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.. teşekkürlersinemberil

Malesef detayli bir bilgim yok, bana uzak oldugu icin o kisimlari arastirmadim ama malum bu konuyu incelerken daldan dala atliyoruz, bir forumda denk gelmis sonra haritadan bakmistim ama su an ben de bulamiyorum gercekten belki de yanlis bir bilgiydi bilemiyorum.


msdlc

Biz de gence yuvaya başladık henüz 1 ay olmadı şimdilik çok memnunum. O mutlu biz mutluyuz. Benim aradığım disiplinin kuralların abartılmadığı kalabalık olmayan merdiven olmayan oyun ağırlıklı çocuk psikolojisini çok iyi bilen güZel havalandırılan ev gibi butik bir yuvaydı, native öğretmenler ve başka milletlerden çocuklarla da kaynaşması da yanımıza kâr :)Cevaplamak için Üye ol