Yetersiz bir anne miyim?

kuzeynep soruyor: 8

27 aylık bir oğlum var, çalışmıyorum ve bütün gün beraberiz ailelerimizden ayrı sehirde yasıyoruz yani cocuğuma tek basıma bakıyorum. Bugün esim sen yetersiz bir annesin dedi. Nedeni de babasıyla oynarken halıya bir kova su döktü bende bağırdım. Sen kötü bir annesin niye bağırıyorsun döksün cocuk ne var gibi cümleler sarf etti. Cocuğum sayı saymasını, renkleri, kavramları,hayvanları,eşyaları, harfleri herseyi biliyor. Gündüzleri ilgileniyorum onunla aksam olunca da istediği gibi oynuyor. ben eve gelince ilgilenmiyorsun birsey öğretmiyorsun okumayı bilmiyor diyor:) cildiricam resmen boyu kilosu gayet iyi 15 kilo ve 96 cm. Yemesine içmesine dikkat etmiyorsun diyor sadece peynir yemiyor.herseyi sorunsuz bir sekilde yiyor. Ben gercekten yetersiz bir annemiyim. Ben teşekkür takdir beklemiyorum ama böylesine de acimasizca eleştiriyi hak ediyormuyum?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


kuzeynep

En fazla 2 saat beraber kalıyor oğlum haliyle beni istiyor sürekli ben annemi seviyorum baba seni daha az seviyorum diyor. Ben oğlum oyle deme baban seni çok seviyor dememe rağmen sen söyletiyorsun diyor esim. Bizim evde babanın gorevi eve para getirmek:) bazen de 1 kitap okumak ama bazen. Annenin gorevi herseyle ilgilenmek:( insan bazen kendine zaman ayırmak istiyor o da olmayınca istemeden de olsa en ufak birşeyde cocuğuma bagriyorum. Anlaşılmak istiyorum sadece :(


oykm_08

bebeğim 3 aylık olmasına rağmen gün boyu bakımını üstlenmek bazen bunaltıyor ve sesimi yükseltebiliyorum durumu anlayıp  hemen eşim devreye giriyo ki ben o duruma gelmeden yardımcı olmalı diye düşünüyorum. 

Aslında şu 'yardımcı olma' durumunu evliliğimin başından beri sevmiyorum çünkü eşler yardım dışında direk sorumluluk almalı ev ve çocuk bakımı konusunda..


denizerkmen

ulku2010 arkadaşım aynı benim eşim çalıştığım halde işten eve geldiğinde 10-15 dk tutuyorsa onu bile çok büyük birşey yapmış gibi söyler alt değiştirme yemek yedirme gibi şeyleri hiç saymıyorum çünkü hiç yapmış değil çocuk gece ağlar hasta olur beklerim sabah anneme bırakıp alma benim görevim çalışıyorum ve bu kadar yük omuzumda yardımcı ol dediğimdede kadınsın yapacaksın veya işten çık oluyor cevabı:(


tunayd

kusura bakmayın ama sizi anlayamadığı için sorun eşinizde bence

hiç takmayın,olur mu yetersiz annelik..pamuk_sekerin_annesi

haksızlığa uğramışsınız bencede ama, psikojide de var bu. insan eksikliğini kabul edemediğinde bunu karşıya atfediyor, aslında demek istediği yetersiz baba oluşu bence. anlattıklarınıza bakılırsa yetersiz değil mükemmel annesiniz siz. kolay sanıyolar çocuk bakmayı bütün toplumda bu böyle maalesef. keşke kayıtsız kalabilseniz söylediklerine çünkü oda haksız olduğunu biliyodur. üzülmeyin derim ben.:)


OzlmOnrZynp

Esiniz bence sizin cocugunuzla iliskinizi biraz kiskandigi icin kendince bir savunma mekanizmasi gelistirmis . sizi kotuleyerek kendini daha iyi hissetmeye calisiyor. aslinda baslarda anneye cok duskun olsalar bile 3.5 4 yaslarinda baba asagiya baba yukari oluyor erkek cocuklari . biraz daha sabirli olsa hersey yoluna girecek yani :) . uzmeyin siz kendinizi . Hatta bazen cocugunuzu uyarabildiginiz icin kendinizi sansli bile saymalisiniz. etrafimiz calistigi icin vicdan azabiyla cocugu anlamsiz syler istese bile yapan sonrada cigrindan cikmis cocuklarla ugrasmak zorunda kalan ebeveynlerle dolu. siz en azindan cocugunuza neyi nereya kadar kabul edebileceginizi gosteriyorsunuz . esas siz cocugunuz icin iyisini yapiyorsunuz .


ema

Boş vere kırmış sizi.Daha ne yapabilirsiniz ki o zaman o dökülen suyu kendisi temizlesin bakalım nasıl bir duygu.


kuzeynep

Kaç gündür basım ağrıyordu. Hatasız kul olmaz bazen hatalarım oluyor ama böyle de acimasizca eleştirilmek üzüyor insanı:( neyse ki yorumlar beni mutlu etti teşekkürler nurti anneleri:)


Cevaplamak için Üye ol