Evden çıkarken kaç dakikada hazırlanıp çıkabiliyorsunuz?

senayc soruyor: 10

Özellikle sabahları evden çıkarken sinir stres içine giriyorum.
Kreşe gidiyoruz,ben bırakıyorum, ayakkabılarını kendisini giyiyor-botları ben giydiriyorum,montunu bazen ben,bazen kendisi. Tam çıkarken oyuncak seçmeye gidiyor. (ayakkabılarla)
Montunu giydirmeye çalışırken yerlere yatıyor ve çok bunlaıyorum.  Eli kolu sürekli oynayan bir kediye birşeyler giydirmeye çalışmak gibi....

Ne yapılabilir?
(Tam çıkarken gelen çiş ve kaka olayına girmiyorum zaten)

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


Gunes

Offf Şenay aynı durumlar bizde de var...

Biz çözüm olarak akşamdan herşeyi hazırlamayı denedik ama sabah ben etek giydiysem bende etek giymek istiyorum diye tutturuyor ya da vazgeçtim bu oyuncaklarımı almayacağım başka istiyorum dediği de oldu ama genelde akşamdan konuşmak işe yaradı diyebilirim.


julide

amanın senay şimdi bi arkadaşla aynı şeyi konuştuk.
- cumartesi günü bütün bina ilaçlanıyormuş ve saatlerce giydirip çıkamayınca çıplak şekilde battaniyeye sarmış ve direk alışveriş merkezine götürmüş..

bu hafta pedegog'a gidiyorlar sadece bu konu için:)))

bu arada durum bizim durumu anlatmak bile istemiyorum..


senem

Hahahaha, bizde de durum aynı. Ailecek belli bir saatte mutlaka evden çıkmamız lazım, aksi takdirde köprü trafiğine kalıyoruz. Ve fekat, ne mümkün!!! Neva da tam son dakikada ya kitap okumaya başlıyor, ya oyuncaklarıyla çoook derin bir oyunun içine.. Yaşadığım sinir stres ömrümü kesin kısaltıyordur. Ben çok fena birşey yapıyorum. Son çare olarak eline bir biberon süt dayıyorum, o zaman transa geçiyor ve ne istersek yapıyor :))


asligunuc

Bende aynen, günlük enerjimin yarısını sabah evden çıkana kadar harcamış oluyorum.
Soruna Efe daha uykudayken giydirmekle çözüm buldum,hep yüz üstü dönmeye çalıştığı için hiç kolay olmuyo bir boğuşma durumu oluyor sürekli... Montunu vs giydikten sonr kreşe gitmicem krizi baktı olmadı, servise binmicem krizi bakıo olmuyo gidio tıpış tıpış :))


yuksel_

şenay inan hiç fark  yok...haftasonu sabah kahvaltıdan sonra bir yere gideceksek min. 45dk-1 saat harcıyoruz. geçen hafta tam asansörün kapısında, herbirşey giyilmiş ve kapı kilitlenmişken çişim geldi dedi. ablamlara gitmek için 1 saat otobüs yolculuğu yapacaktık, riske giremezdik...ayakkabılarını bile çıkarmadan banyoya soktum.
başka bir örnek: 2 gün önce cuma günü, annemlerle beraber benim halama ziyarete gidecektik...sırf Rüyayı giydirip evden çıkaramadığım için gitmekten vazgeçtim ve annemler kendileri gitti biz evde kaldık :((

mesela, şimdiden 19 martta saat 11:00 de nasıl tiyatroda olacağız derdine düştüm :(CiciAnne

Biz bir türlü evden çıkamadığımız için 10:30 da gitmek zorunda olduğumuz oyun grubuna bir süre ara verdik...

Eğer bir yere gidilecekse yaklaşık 2 saat önceden hazırlanmaya başlıyorum. Önce fikren hazırlıyorum şuraya gideceğiz şunları yapacağız diye ama iş bununla bitmiyor. Önce bezini değiştirmek için uzun süre ikna etmeye çalışıyorum. Bezini değiştirip kilotlu çorabını ve bodysini giydirdikten sonra serbest bırakıyorum. Bir süre oynadıktan sonra pantolon ve kazak. O oynamaya dönünce ben kendim hazırlanıyorum. İyice ikna olsun evden çıkmaya diye çantasına koyulacakları kendisine seçtiriyorum.  Bezini, ıslak mendilni falan kendisi getirip koyuyor falan. Ancak ondan sonra eğer ben paltomu giyip şapkamı takmış isem montunu ve ayakkabılarını giymeye ikna oluyor. O arada ayağında ayakkabılarla kaçmayacağının garantisi yok tabii.

Evden çıkarken acele acele oyuncaklarıyla oynayışını görseniz dersiniz ki bu çocuk bu oyuncakları hiç görmüyor...

Bizde de durumlar fena yani :))


alkan

hani "çocuk sahibi olmaya hazır mısınız" diye bir yazı dolaşır internette. oradaki bir numaralı test:


1. Eve canlı bir ahtapot getirin. 5 hafta boyunca düzenli biçimde her sabah onu giydirmeye çalışın.(Çocuğunuz olduğunda bu egzersizi 5 yıl boyunca yapmanız gerekecek)


Damla

senayc, tam bizimkilerin marazları çok benziyormuş yazacaktım ki, bu pek genel bir durummuş, çok rahatladım :)


Bir de bazen kalabalık bir şekilde evden çıkacak oluyoruz, herkes giyiniyor ve kapıda ayakkabıları ile kapı önünde Ilgaz'ı bekliyorlar, çok sinir bozucu bir durum daracık alanda.

Bir şekilde kendi insiyatifine geçmesi lazım, onu biliyorum ama nasıl olacak onu bilmiyorum. Çünkü bu bir çeşit oyun onun için benimle oynadığı, oynamamanın bir yolunu bulmak lazım.
jildando

birde ikisi ile birlikte cıkmayı deneyin:) Nefret ettim kış mevsiminden bu sene ki aslında yazdan daha cok severim. Bana zor gelen ikisini birden giydirmek, once ikisinede normal giysiler, birini montuna kadar tamamen giydirirsem bu sefer otekini beklerken pişiyor, o yuzden iki asama halinde yapmak gerekiyor hepsini. Sonuç olarak ben dişime sıkıştırdığım montum, arkasına basarak arabada ancak baglayabildigim ayakkabılarım , kucagımda oğlum, bir yandan kızıma hadi hadi diyerek her sabah aynı seyi yaşıyorum:)
Sadece kızımı giydirmek için yaptığım numara şu, ki gerçekten işe de yarıyor, yarışmak. Tabi bunun için tum kıyafetleri kendi giymeyi başarabiliyor olmalı, Maya uzun zamandır yapabiliyor. Once kim corabını giyecek, once kim ayakkabısını giyecek derken, tabiki hep o kazanıyor, giyinmiş oluveriyor.


senayc

Herkesin aynı sıkıntıları yaşaması, yalnız olmadığımı bilmek çok rahatlattı içimi.
Benim tek önerim yarışmak.

Eve girince yapıyorum ,önce ayakkabılarını kim çıkaracak diye, yoksa 15 dak. antrede halının üzerinde ayakkabılarla duruyor. Ama çıkarken deneyemiyoruz, hele kış vakti botları kendi giyemiyor.
Hduran, yaz gelse artık,ben de çok usandım. Her sabah aynı hikaye. Hele bugün kar vardı,bir de eldiven eklendi,offff.
İki çocuklu olmama sayılı günler kaldı, hiç fikrim yok dışarı çıkabilecek miiym:)))

12:30 da evden çıkılacaksa 12:05 de kapıya geçiyorum,sabahları zaten helak oluyorum.
bir de tam evden çıkarken kreşe götüreceği oyuncağı almamışsa geri eve dönüyoruz. Hatta asansörden inip geri eve çıkıyoruz,çişi geliyor,kakası geliyor.

Alkan,ahtapot tam tanımmış,beğendim:)Cevaplamak için Üye ol