Yastık davası

Kitapcokseveranne soruyor: 9

Merhabalar oglumu genelde yastıksız yatırıyorum. uykusunda problem yok. ama bazen uykusunda kendini saga sola atmaya başlıyor. Kafasına yastık koyuyorum sanki rahatlamiş gibi mısıl mısıl uyuyor. Yastıkla yatıran varmı bebeğini, ne zaman başlıcaz yastığa. Fikirlerinizi paylaşırmısınız?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


CiciAnne

İkea'nın çok ince bebek yastıkları var; onlardan kullanıyorum ben uzun zamandır. Bir problem olmadı şimdiye kadar... Yeni doğduğu zamanlarda da başının olduğu kısma, çarşafın altına havlu ile destek yapmıştık tam sırt üstü uyumasın meyilli olsun yatağı diye... Yastıksız yatması; kusma durumunda daha sağlıksız gibi gelmişti bize o zamanlar; öyle alıştık, öyle devam ettik...


Kitapcokseveranne

Teşekkürler Nehir. Ya aslında yastığımız var. Tchibodan aldığam bir ince yastık var. Annemin diktigi pamuktan ince bir yastık var. birde biraz daha kalın olan yün yastık var. Hepsiylede uyuyor Doruk. Benim aklımı karıştıran yastıklı yatmalımı? erken mi? zararı var mı? bunlar canımı sıkıyor.


CiciAnne

Çok yüksek ve sert olmadığı sürece bir sorun olacağını zannetmiyorum; hatta dediğim gibi biz daha rahat nefes alacağını düşünmüştük...


ekim_

yastık için erken olduğunu düşünüyorum.nehirin söylediği eğim oluşturarak kusmayı engellemek,yani bir nevi reflü yatağı oluşturmak.Kitapcokseveranne

Herhalde yine içgüdülerimize güveneceğiz. En iyisi ince olanda yatırmak ihtiyaç duydugunda kalınlaştırmak arada sırada. Ben yorganda örtmeye başladım alışması için. açınıyor ama sık sık kontrol ediyorum. Napim :)


ozgeozc

ben yastıksız yatırmayı ve uzerine yorgan ortmek yerine uyku tulumu giydirmeyi tercih edenlerdenim.. aklımın yatakta kalmaması ve onun da gece boyunca yatagında diledigi kadar donebilmesi ve bu asamada rahatsız olmaması icin.


Kitapcokseveranne

bende uyku tulumu giydiriyordum ilk 6 ay ama küçüldü tulumu. sevdigim biseyde bulamadım. yorgan örttüm. bulursam alacağım mutlaka. büyük kolaylık. ama işte herzaman olmasada Doruk bazen yastık istiyor. nedenini keşfedemedim henüz. belki geçici bir şeydir.


asna

bazi cocuklar böyle kitem, benim büyük iki yasindan sonra yastik kullanmaya basladi, hep yüzüstü yatardi, halada öyle dalar uykuya, ama kücük yastigi cok seviyor, yani aslinda pofuduk herseyi cok seviyor, pelüs oyuncaklara felan bir güzel sarilir, bu yüz verdikce büyügünde ilgisini cekmeye basladi :)

bende yastikla daha rahat uykuya daldigini farkettikten sonra (kendi yataginda tek basina dalar) ince bir yastik koymaya basladim yatagina, lakin o ne kadar kalin olsa o kadar memnun :)

simdi bizim evde manzara söyle ki, her odada sagda solda minder, yastik, kocaman pelus ayilar felan var, istediginde gidip bir kafa koyuyor :)

cok cok yüksek ve kalin olmadikca bir zarari olacagini düsünmüyorum, sevgiyle...


Kitapcokseveranne

teşekkürler asna cevabın için..... bizim evin manzarasıda bu olacak yavas yavas basladık. bebek dostu ev böyle oluyor sanırım :)


Cevaplamak için Üye ol