Krese bir ay gondermesem ucret ?

gulcehre soruyor: 6

Arkadaslar 3 yasindaki oglum krese duzenli olarak gidiyor. Fakat esim ogretmen oldugu icin onbes tatilimiz var sehir disina cikacagiz. Havalar da cok sogudugu icin ben onu bir aya tamamlayip oglumu bir ay gondermeyim diyorum. Henüz kres müdürüyle gorusmedim ama size önce sormak istedim.gondermedigim halde yine de ucreti odemem gerekir mi. Siz boyle durumlarda ne yaptiniz.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ebrucncyln

Merhaba ben de öğretmenim ve oğlum 3 yaşında aynı şekilde kreşe gidiyor, Benzer durumu 15 gün için sorduğuma, aralıksız 15 gün göndermezseniz yarım ay ücretini, 1 ay göndermezseniz 1 ay ücretini ödemezsiniz dediler. Ben de şimdi aylık ödediğim miktarı kesmeyeceğimi, şimdi şubat tatilimizden kalan 15 günlük zamanımı, haziranda seminerler döneminde kullanmak istediğimi söyledim kabul ettiler. Bu arada ben her ayın 15'inde ödeme yapıyorum.


assi

Gönderdiğiniz kreşin ödeme fiyatlandırma politikasına bağlı aslında. Yıllık ücret üzerinden bir ödeme planınız varsa ödersiniz ama aylık ücret üzerinden kayıt yaptırdıysanız ödemeyebilirsiniz. 


guta

Tamamen okulun kurallarına bağlı. 15 gün göndermezseniz çoğu okul ödetiyor. Sonuçta hasta olup göndermediğimiz 1 haftalar da oluyor, onları da geri isterler diye düşünüyorlardır belki. Küçük bir kreş ise anlaşıp ödemezsiniz belki.


sefemu

bizim kreşimiz aylık ödeme planlı çalışıyor, kayıt sırasında sormuştum 15 gün kadar gelmese nasıl olur dye yarım ay ödersiniz demişlerdi.. başka bir kreşle aynı konuyu görüştüm onlar 10 aylık senet yaptırıyorlardı gelmeseniz de kreşi bıraksanız da ödüyordunuz..

tamamen kreşin ödeme planına bağlı ama 2li ilişkiler de etken.. müdürün bakış açısı da.. özel eğitim kurumlarında çalıştım ve bazen anlayışlı bazen katı olunuyordu.. sene başında belli öğrenci ile başlayıp yeni öğrenci almadığınız durumlar da kurum için zorluk oluyor maaş ödenmesi giderler ona göre ayarlı ise.. siz konuşun anlayılı olmalarını umarım..


gulcehre

Teşekkür ederim arkadaslar. Kabul edilir diye düşünüyorum. Insallah oyle okur cunku bunun yaz tatili de var. Bosuna para vermis olucaz iki ay....


maviboncukk

Mahalle kreşiyse ses çıkartmazlar fakat kurumsal bir yerse zaten çocuğu okuldan alsanız da ödetiyorlar senetleri:(Cevaplamak için Üye ol