Tsh yari troid 168.33 çıktı

ayberk_aynur soruyor: 10

işin ilginç yanı şikayetim yokken tesadüfen öğrendim sordum kimsede bu kadar yüksek duymadım hiç..sizin kaçtı

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ipekkusgoz

Benim de daha önce hiç bir sorunum olmamasına rağmen çok yüksekti. Ben de doğumdan sonra doktorumun 6 ay sonra gel bir bakalım dediği bir kadın doğum muayenesi sonucunda öğrendim. Adam sonuçlara bakar bakmaz, hemen bir dahiliye ya da endokrin doktoruna git çabuk çabuk dedi. Dahiliyecinin istediği ek tahlillerde haşimato teşhisi kondu.


Kozzy

ben hıpotıroıdı hastasıyım, her gun ılac kullanıyorum, ömrüm boyunca da kullanacagım. TSH ım ılac almadıgım durumda 10 a kadar cıkıyor, normalde 1.5-2 cıvarı olması ıdeal olanı. tsh yuksek oldugu ıcın tıroıd bezım az calısıyor.

sıze kesınlıkle atasehır memorıal'da calısan doç dr gökhan özışık'ı tavsıye ederım. kendısı cok ıyı bır doktordur, hasta takıplerını cok ıyı yapar.

hatta gecen hafta bır arkadasımı yonlendırdım kendısınıe, o da cok memnun kalmıs.

asla ve asla hafıfe alınacak bır hastalık degıldır tıroıd hormonlarının dengesızlıgı.

sakın ıhmal etmeyın, cok gecmıs olsun.

not : aslında baska bır merkezde yıne tahlıl yaptırın ve oyle gıdın derım ben ...


ayberk_aynur

ilaç kullandım 2 ye düştü 50 lik günde 1 kere


asl22

bende ilaçla normal seviyede tutuyodum saçlarım çok dökülmeye başlayınca tahlil yaptırdım,ilaca rağmen yükselmiş:(şimdi dozu arttırdım perşembe bi tahlil daha yaptırıcam inmediyse bana endokrin yolları gözükecek


ayberk_aynur

ne kadar cnm seninneli2582

ilk ogendigimde benim tsh 110 cikmisti


ayberk_aynur

evet cnm doktor önersin


ipekkusgoz

Ben de bakırköy civarında endokrin doktoru sorayım izninizle. Ethica'nın dahiliye doktoruna gösteriyorum tahlilleri o da sonuçlara bakıp ilacın dozunu ayarlıyor 3 ayda bir. Tahlilleri de osmaniye polikinliğinde yaptırıyorum.Ama bu kadar mıdır bu hastalığın tedavi süreci emin olamadım.İlk teşhis konulurken troid usg'si de çekilmişti şimdi tekrar tahlil ve usg zamanım geldi . Fakat şu sıralar osmaniye polikinliği tadilatta, nerede tahlil yaptıracağım bilmiyorum. Samatya'ya gitmek de zor geliyor açıkçası.Bari yeni bir yere başlayacaksam endokrine görüneyim diyorum.neli2582

ipekkusgoz

bakirkoy devlet hastanesinde endokrinoloji bolumune gidebilirsiniz.


ayberk_aynur

diyarbakır cnm


Cevaplamak için Üye ol