Acil-düşmeyen ateş

Hfrajha soruyor: 4

Şu an tatilde, Belekteyiz. Kızım sabahtan huzursuzlandı, yaklaşık 5-6 saat pek bi şey yemedi, Allah'a şükürler olsun yarım saat önce yemek yedi. Ateşi 38,8e kadar çıktı, bir kez Calpol bir kez Dolven verdik, ateşi 38in altına düşmüyor. Ilık duş da aldırdım. Denize ve havuza da sokmadım enfeksiyon kapmasın diye, 13 gün önce 1 yaş aşısı oldu, vücudunda döküntü de yok. Doktoru da telefonunu açmıyor, kızımı hastaneye mi götüreyim, yarın da otelden ayrılmamız lazım, kafayı yemek üzereyim, Allah aşkına bana akıl verin.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


nilayy

Ateş düşürücü içtikten sonra da mı düşmedi? Belki 6. Hastalıktır, 3 hün yüksek ateş yapar 4. Gün döküntüyle hastaşığın teşhisi konur. Tedavi sürecinde ise dönüşümlü olarak calpol- dolven kullanılır. Ancak yine de imkanınız varsa bir doktora gidebilseniz keşke, içiniz rahatlar... Ne olur ne olmaz...


nuriye_

Geçmiş olsun.güneş mi çarptı acaba.bence dusmuyor sa dr gitmek lazım.


TATLI_CADI

Kızınız kaç kilo/ne kadar ateş düşürücü verdiniz?acaba ilaç dozu mu yeterli gelmedi? Bir de ilaç şiselerini açalı 1 aydan fazla mı oldu? Bizim ćocuk dr umuz 1 aydan eski ateş düşürücünün etkinliğinin azaldığını söylemışti.doz da genel olarak 10 kiloya 1 ölçektir.(calpol dolven için)


Hfrajha

Hepinize çok çok teşekkür ederim.

mariaperi, mesajını okur okumaz otel doktoruna gittim, doktor yokmuş ama sağlık görevlisi bizi iyi bir özel hastaneye yönlendirdi. Acil doktoru kızımın boğazının kızardığını başka bir sıkıntısı olmadığını söyledi, tüm kontrollerini yaptı.

tatli_cadi, doktorum da aynı şeyi dedi, aylar önce açılmış ilaçları vermişim kızıma, hemen yenilerini aldım ve 10 kiloya 1 ölçek şeklinde verdim.

Hepinizden Allah razı olsun, iyi ki varsınız. Tavsiyeleriniz sayesinde kızım çok daha iyi :)Cevaplamak için Üye ol