öğlen uykusu uyutmasam ne olur?

meyal soruyor: 7

merhaba.. yazıları okudum. sorunum şu ki oğlum uyumak istemiyor değil,öğlen uyutursak uyuyor isteyerek. fakat akşam işten eve gittiğimde bir iki saat oyundan sonra 9 gibi uyutma çalışmalarına başlıyorum. baby tv izleyerek ben de yanına uzanarak uyuyor. ama arada kalkıyo,konuşuyo,şımarıyo..akşam 11 civarı uyuyor. sonrasında bana hiçbir şey için vakit kalmıyor. bazen haftasonu öğlen uyutmuyorum. akşam 8,8:30 gibi uyuyor. istisnaları geçersem genelde sabaha kadar uykuya devam ediyor.
öğle uykusunu kesersem eğer ne zararı olur ? bencillik mi yapmış olurum ? :(

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


akarsum

bence bencillik değil insanın kendine vakit ayırması lazım.akşamları inan çocuklar uyuduktan sonra nefes aldığımı hissediyorum


Fundaaa

kesinlikle bencillik filan yapmıyorsun


meyal

günaydın. öncelikle cevaplar için çok çok teşekkür ederim :)
oğlum 25 aylık.  sabahları aslında 9:30 a kadar uyur ama  ben işe 7:30 da çıktığım için özellikle uyandırıyorum ki öğle uyku saati erken olsun diye.  zaten benim gidiş saatimde az buçuk gözünü açıyor.e bende makyajı işyerimde yaparım,neyse saçımı gidince toplarım ..vs.. ile o vakti oğluşu öpüp koklamaya ayırıyorum. o da tam uyanmış oluyor. bakıcımız 1 gibi uyutuyor. 14:30,15:00 gibi kalkıyor. ayağında sallayarak uyutuyor. yoksa uyumaz. ama bende kesinlikle sallatmıyor.  yani bakıcımız ayakta sallamasa uyumayacak zorlamıyor da, alıştığı için zaten uyuyor ayağa alındığında.
ben haftasonu  öğlen uyutmadığım zaman huysuz olmuyor da akşam üstü 5,6, civarı uykusuzluktan devriliyo :)  o zaman biraz daha oyalayıp 8-9 gibi yatırıyorum. tabi benim için süper bi zaman kalıyor. işte bu zaman sadece cumartesi akşamı oluyor. onun için sizlere haftaiiçi öğlen uyutmasan ne olur diye sormuştum..   cevaplar için tekrar tşkler. yeni yorumlarınızı,tavsiyelerinizi  bekliyorum.....


handeb

İyi de farzedelimki öğlen uyutmadınız ve akşam  8-8:30 gibi uyudu, sizi ne zaman görecek?Siz işten geldiğinizde de tabi zavallı minnoş uykusuz ve dolayısıyla keyifsiz olacak , oyalayacaksınız ama o keyif almayacak, bir bütün haftaiçini sizinle kaliteli vakit geçiremeden bitirmiş olacak. Tabi ki bu tercih meselesi ama bence zaten tüm gün bakıcıyla birlikte olan ve annesinin gelmesini bekleyen bir çocuğun erkenden yatırılmaması gerektiğini düşünüyorum.Belki saat 9 da uyutma çalışmalarına başlamasanız, onunda sizinde keyif alacağınız bir program yapsanız, saat 10:30'dan sonra( zaten yorulmuşta olacak) uyumaya götürseniz işe yarayabilir.


meyal

merhaba handeb,

bu konuyu ben de çok düşündüm zaten ilk yazımda bencillik mi ediyorum diye o yüzden sordum. ben akşamları 18:30 da evde olabiliyorum bakıcımız hemen çıkıyor. ne yazık ki sorun işte de çok yorulmam. ama oğlumla oynamak ilgilenmek yorgunluuumu unutturuyor. hava güzelse parka gidiyoruz genelde. ya da bahçeye iniyoruz bazen evde saklambaç filan oynamayı seviyor. sonuç olarak benim gerçekten ağzım açıkta kaıyor koşuşturmaktan. sonra başlıyoruz uyku moduna girmeye. banyosu, hareketsiz oyunlar... babası genelde 8.30 gi,bi geliyor. uzatmayım uyku faslı derken mesela dün gece 12 de uyudu. o uyuyunca hemen kalktım evi toparladım,yapacağım bir kaç iş vardı fırsat bulamadığım için onları yaptım... sonuç gece 3 te de ben uyudum. sabah da işe geldim yine. ve sonuç mu: adım "sinirli müdür" oldu. e şimdi bgn de akşam olacak yine aynı şeyler ama ben uykusuz ve yorgunum. tıpkı bir önceki gün ya da ondan önceki gün gibi... oğlumu tabi ki anlatamayacağım kadar çok seviyorum hepimiz gibi. ona karşı sinirli ya da tahammülsüz olmuyorum hatta çevreden bazı harketlerine kızmam, fazla şımarttığım yönünde eleştiriliyorum ama zaten az birlikte oluyorum... işte kısaca durum böyle. nihayetinde ağzım açık kalıyor yorgunluktan,hiçbir şeyi yetiştirememiş oluyorum evimle ilgili,günler günleri nasıl kovalıyor anlamıyorum,hayat akıyor,.. Allah herkesin çocuğuna sağlık versin içinde de benimkine aman sağlıklı olsun da diyip yeni bir güne daha başlıyorum :)


meyal

tşk ederim iranon. öğle uykusunu biraz daha erkene çekmeye çalışacağım bunu deneyeceğim. umarım işe yarar ..


ffilizz

neden bencillik olsun ama şımarması sizi özlediğinden tabiiki:))
 sabah uyandırmayıp öğle uykusunuda kaldırısanız olur bence:)Cevaplamak için Üye ol