bardak

_serap_ soruyor: 6

oğlum 7 aylık.oğluşuma 1 aydır akıtmaz bardaktan su veriyorum.ne zamandan itibaren normal bardak alıştırmalarına başlamalıyım?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kedidirkedi

Bebeğine göre değişmekle beraber 1 yaştan sonra ufak ufak baslayabilirsiniz.


CokBilmis

Eğer bebeğinizin sağa sola fırlatma, yere atma alışkanlığı yoksa hemen başlayabilirsiniz. Bizim evde küçük, kalın likör bardakları vardı. Onlarla veriyordum eline. IKEA^'da kalın porselen oyuncak bardaklar var. Onlar da uygun minik eller için. Ya da minik plastik bardaklarla deneyebilirsiniz. Ama uzun bir süre döke saça içiyor tabii, ıslanan kıyafetleri değiştirmeyi göze almanız lazım :)

1 yaş civarında kendi kendine içiyordu bardaktan.


ema

Ben 6.aydan sonra içirmeye başlamıştım ilkten içerken nefes alamıyor korkuyor gibi oluyor ama istiyordu.Şimdi her ikisinden de içiyor ber yardım ediyorum tabi ama her şeyi mama sandalyesinden attığı için vermiyorum eline.Cam biberonumuzu kırdı daha bir çok şey.


_Sezin_

Bir de serapcım naçizane bir öneri bizimki 1 yaşına doğru bardaktan suyunu içmeye başlamıştı ben sütünü dökmesin diye pipet deneyeyim dedim çok sevdi, biberonu bıraktık pipete geçtik diye sevindim ama şu anda pipetsiz hiç birşey içmiyor..Çok susasa bile "kamııış kamııış" diye bağırıyor :) Direk cam bardaktan ver ara ara..


DoRuK_DiLeK

gunaydın,
biz katı gıdayla (4,5 aydan itibaren) birikte biberondan suya başlamıştık 6.ay gibide bebek bardağına geçtik. tani bu arada meyve suyu verirkende fincan kullanıyordum. sonra biz normal bardaktan su içtiğimiz için ısrarla oda bizim bardaklardan içmeye başladı mecbur eline çay bardağında su verdik. yani normal bardakdan su içmesi için ayrıca çaba sarfedip öğretmeye çalışmadık. 14 aylıkken pet şişeden bile su içebiliyordu. ancak hala dışarda ve yemek sırasında ben onun bardaığını kullanmaya zorluyorum. hem onun için hemde üstünü ıslatıp beni sıkıntıya düşürmesin die. her çocuk elbetteki bir değildir. bazı minikler kolayı yada alıştığını tercih edebiliyor.


longue

biz ek gıdaya beş aylıkken geçtik ve ilk günden beri çay bardağı veya kahve fincanıyla verdim suyunu. Hevesle aldığım akıtmaz bardaktan ilk başlarda tesadüfi de olsa içerken diş kaşıdığını farkedince içmemeye başladı ben de tamamen bardakla vermeye başladım. Şimdi 7 aylık üstüne dökmeden rahatça bardaktan içebiliyor. Tabiki ben içiriyorum:)Cevaplamak için Üye ol