çift delik

paradoks soruyor: 10

bebeğinin pipisinde çift delik olanlar lüfen bilgi versin ameliyat olanlar.

Bu soruyu cevapla


24 Cevap


maramara

kac aylık ya da kac yasında kı cocugunuz? bızım doktorumuz ılk bebegımızde nemlendırıcı kremı parmaklarınıza surup pıpıyle arada oynayın,sunnet derısı hafıfce gerı ıttırın zamanla ıyıce acılır demıstı.gercekten de dedıgını yaptık ve sorun yasamadık. ne tıkandı ne de enfekte oldu. sımdı 2,5 aylık oglumda da yenı yenı basladım.bır kac gunde bır mıncıklıyoruz pipinin ucunu :))) sımdılık tek delık goruyorum :)) zamanla tamamen acılacaktır dıye de dusunuyorum.


paradoks

3 ayı bitiyor  birinci ay sünnet ettirdik ozaman anlaşıldı ..çift delik var  biri yukarda biri aşağısında 6 aylık olduğunda  tekrar kontrolü var bakalım ozaman belli olcak ..


paradoks

özel hastanede sünnet oldu cerrah yaptı sünnet olurken  farkedildi 6 aylık olunca karar verilcek  gerekirse ameliyat olcakmış..ürolog tarafından..


paradoks

teşekkür ederim


oglumicin

İdrarını her iki delikten de yapıyor mu?paradoks

hayır birinden.


oglumicin

Hipospadias olabilir. Doğumda anlaşılmalıydı. Vakit kaybetmeden iyi bir cocuk urologu ile görüşün.


paradoks

Hipospadias değil tam olarak aşağıdaki delik kapatılıp yukardaki açılcak..doğumda anlaşılması imkansız çünkü dış görünüm normaldi sünnet  olunca anladık..6. ayda gitmemizin sebebide  hem biraz büyür hemde narkoz için 6.aydan sonra yapıyolar önce olmuyomuş.doktor  kolay bi operasyonla hallolur büyütmeyin diyor ama  tabi anne babalar için sıkıntı oluyor.oglumicin

Oğlum daha yeni ameliyat oldu. Hipospadias' ti. Siz bence yine de cocuk urologu ile görüşün derim. Çok da basit olmadı bizimki. Bizde de alttaki delik kapatıldı, kanal uzatılarak delik açıldı. Sonda takıldı, kanal için de sünnet derisi kullanıldı. 6 ay biraz erken geldi bana, en erken 8-9 aylık diye biliyorum. Tabi durumlarımız farklı olabilir. Ama her zaman ikinci bir doktora gitmekte fayda var. Şimdiden gecmis olsun, kolayca atlatirsiniz umarım.


hanimeli

merhaba benim oğlum da oldu,hipospadiyas ameliyatı.iki delik var ama çişini alttakinden yapıyodu.düzenli kontrollere gittik,6.ayda ameliyat olacağını söylüyodu drumuz ama gittiğimizde çok küçük bulunca 9aylık oldu.oğlumiçinin anlattığı gibi,pek de kolay değildi açıkçası,9gün kıpırdamadan yatması gerekti.drunuzun iyi olması çook önemli çünkü internette araştırdıklarımıza göre tek operasyonda halledilemediği olabiliyomuş.şimdiden geçmiş olsun,umarım sıkıntısız atlatırsınızCevaplamak için Üye ol