Atasehirde çocuk doktoru ariyorum

Evreka soruyor: 8

Atasehirde tavsiye edebileceginiz doktor var mi?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Ezgi_MertBora

Atasehir Kadikoy Sifa hastanesinde Keyhan Fidan. İlgilidir, guleryuzludur, asistani var, o an mesgulse de kisa surede size doner. Gec saatte olsa telefonlara cikar hep, hastane doktoru olmasi nedeniyle acil durumlar icin adres bellidir ki bnce bu bir artidir ben hp hastane doktoru secmeye calismistim. . Ay ay yapilmasi gerekenleri aciklar,yonlendiricidir, sorulara net cevaplar verir.


akilhocasi

Aynı doktora bende gittim. Oldukça bilgi bir doktor, güven veriyor. Bilgi ve deneyimine söyleyebileceğim hiç birşey yok. Çalışmam nedeniyle randevuları haftasonu alabiliyorum. Hep kalabalık oluyor hiç saatinde muayeneye girmem mümkün olmuyor. Dolayısıyla saat kaymasın diye muayeneler acele içinde geçiyor. Ek besine geçme dönemimiz çok standart bilgi verdi, bizim oğumuza uymadı. Bu dönemde Keyhan hanım kilo almamasını farklı bir nedenden olabileceğini söyledi. Çok ilgilenmediğini düşündüğüm için doktorumuz değiştirdik. Yeni doktorumuzda oldukça tecrübeli, gerçek ilgili ne demek olduğunu yeni doktorumda gördüm. Yeme problemini onun sayesinde kabul edilebilir bir boyuta getirdik. tek tek dinleyip çocuğuma özel bir yöntem ile ilerledik, sabırla ne yapabileceğimizi tartıştık. Yine yineleyeceğim keyhan hanım'ın bilgisi ve tecrübesine söyleyecek hiç birşeyim yok. Sorunun keyhan hanımdan değil hastane politikası nedeniyle hızlı olması gerektiğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Eğer hafta içi gidebilecekseniz belki benim yaşadıklarımı yaşamayabilirsiniz.


Evreka

Akilhocasi keyhan hanimdan sonraki doktorunuz kimdi peki?


Ezgi_MertBora

Benim basima bunlar gelmedi haftasonu da gittim bazen ama dikkatimi cekecek kadar bekldedgimi hic hatirlamiyorum. İki aydir baska sehirdeyim ve getiremedim. Halen kendisiyle mesajlasiyoruz e malillerime bile geri donuyor. Benim oglumda ek gida sorunu yasamadik ama farkli problemlerimiz oldu o sorunlara cok hizli ve arastirarak cozumler yaratti. Ama belki soyle birsey olabilir ben hep kontrollere hazirlikli giittim bir soru listem olur hep o ay hangi haraketleri yaptiralima kadar sorarim. Doktor secimi isi zor bende degistirdim uc doktor. İletisim kurmakarsilikli zor tabi. Ama benim tecrubeerime daanarak soyleyebilecegim en onemli sey muayene doktorundan ziyade hastane baglantili bir doktor olmasi. Cunku basiniza en ufak bir ates sorunu dahi ciksa size hastane ismi verememesi cok zor bir durumda kalmaniza sebep olabiliyor. Bebeginiİn gecmisini bilmesi, anina kendi hastnesine gelmesi v yonlendirmelerde bulunmasi kolaylastirici etkener olabiliyor. Umarim icinize sinen bir doktor hizla bulursunuz. SevgilerEvreka

Çok teşekkürler Ezgi_Mertbora.Ben Kadıköyşifada başka bir bayan doktora gitmiştim ama bana pek samimi ve ilgili gelmemişti.ama tavsiye etmiş olduğunuz doktoru da araştıracağım.


akilhocasi

Ben doğumu ataşehir şifada gerçekleştirdim. Doğum doktoru Keyhan hanım olduğu için oğlumun 0 aydan takip etmesi için avrupa yakasında oturmama rağmen kendisine getirdim. Hatta ilk baştan bazı olumsuzluklarda şansımıza başımıza geldi ama inatla 8. aya kadar devam ettim. Mesela oğlumun kaka yapmamasından korkup hastaneye getirdiğimizde şansa kendisi tatildeyd, dolayısıyla nöbetçi bir doktora yönlendirdiler. İlgili kişi kilo kaybı nedeniyle sütünüz yetmiyor dedi ve bizi mamaya başlattı. Sonradan Keyhan hanıma gittiğimizde kendisi mamaya keşke başlamasaydık bekleseydik dedi ama  tatilde olduğu için kendisine ulaşamadık  ve doğal olarak nöbetçi doktorun dediğini yaptık. Genede önemli değil dedim Keyhan hanım bilgi ve tecrübeli devam edelim dedim. Bir iki kere bu tip ulaşamama sorunu yaşadım, önemli değil dedim.  Devamın da acele nedeniyle nerdeyse oğlumu dışarda giydirdiğim oldu. Gene önemli değil dedim ama işyerinde aynı doktora giden 3 arkadaşım kendisini bıraktı ben bilgisi var gerisi önemli değil dedim. Ama bende pes ettim.  Yineliyorum kendisi çok iyi bir doktor evinize yakın ise trafik sıkıntı yaşamadığınızda daha huzurlu bir muayene olabilir. ezgi_mertbora ya katılıyorum iletişim önemli Keyhan hanımda ilgili güleryüzlü ama hep bir acele içinde gibi geldi bana. Aslına bakarsanız hastaneden kimsede ya bir süredir gelmiyorsunuz neden diye sormadı, onada şaşırdım. Şimdi gene anadolu yakasında Kadıköy florance da bir doktora gidiyorum.
Siz Keyhan hanımı bir deneyin belki benim yaşadıklarımı yaşamazsınız ezgi_mertbora gibi bir sıkıntınız olmaz ve devam edersiniz.


oykubu

Biz Atasehir Acıbadem Hastanesinde Dr. Pinar Keskin e gidiyoruz. Son derece sevgi dolu, tecrübeli ve güvenilir. Arkadaslarımız da çok memnun. Her zaman ulaşılabilir ve ilaç yanlısı doktorlardan değil. Bir aydır devam eden ve doktor doktor gezip çözemediğimiz öksürük sorunumuzu onun sayesinde hallettik.


Selda1

14 aylık kızım var. ve hafta başında ateşlendi, sadece ve sadece ateşi vardı ne ishal, ne öksürük ne de başka bir şey. Ben de hemen hastaneyi aradım ve ilk müsait doktor için randevu aldım. Keyhan Hanım'ı verdiler. Çok güler yüzlü görünüyordu ama hiç içten değildi. Sonra bana kızının ciğerlerinde sorun görünüyor hem de tek taraflı bu bizim için olumsuz bir şeydir, mutlaka hemen film çektir, şu şu şu kan testlerini yaptır dedi. Çıktığımda şok içindeydim ama içim hiç rahat değildi, olayı öyle kronik bir şekilde anlattı ki sapasağlam kızım sanki bitmiş gibi bir izlenim verdi. Ben kalktım hemen başka bir hastanede başka bir doktora gittim. Orada profesör kontrol etti ve ciğerleri, kulağı bademcikleri vs çok temiz, hafif bir enfeksiyonu var, endişe etmeyin ateş 39'u  geçerse ateş düşürücü kullanın yeter dedi. Ateş düşürücüyü bir kere kullandım ve ikinciye bile gerek kalmadan kızım düzeldi ve gayet normal mutlu haline geri döndü. 

Ufacık bir bebeğe bu kadar kolay radyasyon yüklemeye kalkmak, bu kadar negatif konuşmak bir anne olarak beni çok rahatsız etti. Tercih sizin...


Cevaplamak için Üye ol