Dermotoloji uzmanı

mutlueren soruyor: 7

Hanımlar bebeğimin cildinde egzama gibi döküntüler var yaz aylarında geçmişti ama şimdi yine başladı kaşıntı da yapıyor doktorumuz atopik dermotit demişti geçen sene kortizonlu ilaç kullanmıştık ama ben araştırmak istiyorum istanbul avrupa yakasında önerebileceğiniz dermotoloji uzmanı varmı şimdiden teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


mutlueren

aydann inşallah dediğiniz gibi olur bütün hayatını etkileyebilecek olması can sıkıcı çok teşekkür ederim hala  o hastanedeyse bulması zor olmayacaktır diye düşünüyorum söylediğiniz hastanede bir tane doçent var zaten o da mustafa özdemir umarım odur teşekkürlerrr


ebruli_ela

Dermatolog bize uzun bir test listesi ve bana katı bir diyet Verdi. Bakalım çarşamba alicaz sonuçları ne olduğu inşallah çıkar.


mutlueren

teşekkürler hanımlar hepinize de çok çok geçmiş olsun burda yazan doktorları şifa bulana kadar denemeyi planlıyorum


zeyfe

tiara dr agop'u tavsiye etmiş ben de aynı düşüncedeyim. Yıllar önce ablam kolunun altındaki egzama için doktor doktor gezdi ve en son agop hoca da çare buldu. Bir daha da tekrar etmedi hastalığı. Çok geçmiş olsun.


pinargokturk

Merhabalar, bu egzama bizim de başımıza geldi, oğlumda sut alerjisi de var ve sut alerjisinin patlak verdiği anda bir de bronşit olunca egzaması iyicce azdı çocuk tepeden tırnağa yara içinde kaldı. Hem ciğerleri hem de bu yaralar yuzunden 8 gun yeditepe hast de yattık. Şimdi buraya yazacaklarım umarım biraz olsun işinize yarar, çunku son gunlerimi sadece bu konu uzerıne bulduğum herşeyi okumak ve doktor gezmekle geçirdim.

Oncelikle şunu soyleyim butun gittiğimiz doktorlar içinnde alerji için Haluk Çokuğraş ı, cildiye için Umit Uklaş ı tavsiye ederim. Umit hn pediatrik cildiyede gerçekten 1 numara. Her çocuk her bunye her egzama farklı ama benim de Çokbilmiş in blogunda okuduğum mısır nişastasıyla ılık banyo oğluma çok iyi geldi (ama ben sadece 3 dk mısır nişastalı suda tuttum sonra çıkarıp hiç kurulamadan nemlendiricisini surdum). Umit hn elidel, advantan gibi kremlerin bebeklerde kullanımına çok karşı. Hem haluk bey hem de umit hn öyle bin tane test tahlil isteyen insanlar değil. Bize yeditepede bir set test yapmışlardı zaten her iki doktor da sakın başka test yaptırmayın dedi (hatta bizim test sonuçlarımız hiçbir şey de göstermedi bunu da belirteyim).haluk bey bize sadece zaditen damla verdi (alerji için) oysaki gerek kendi çocuk doktorumuz gerek yeditepedekiler gerek birkaç diğer doktor yazmadıkları damlayı bırakmadılar. Halbuki mesela en bilinenlerden zyrtec atarax avil gibi ilaçlar 6 aydan kucuk bebeklere kesinlikle verilmemeliymiş. Bize herkes aman bol bol nemlendirin diyordu. Yanlışmış megerse. Umit hn gunde sadece 1 kez nemlendirin dedi. Şampuanlı bamyoyu da haftada sadece 1 kez yaptırın dedi. Kremleri çok yazmıyorum çunku gerçekten her çocuk farklı her çocuğa aynı krem olmamalı. Ama dediğim gibi advantan çok ağır kortizonlu bir krem imiş, elidel de bu kadar kuçuk bebege asla kullanılmamalıymış. Diğer soyledikleri az cok bilinen şeyler. Evde kedi kopek halı kilim olmasın, toz olmasın, sigara içilen ortamlara çocuğu sokmayın, çamaşırlarını toz sabunla yıkayın ve mutlaka çift durulayın vs vs. Bşr de ben çok çok çok korkmuştum bu egzama işinden ve dediğim gibi oğlumun butun suratı butun vucudu bez bolgesi dahil yara içindeydi. Umit hn beni o kadar sakinleştirdi ki, ne var canım bunda bebeklerin çoğunda var geçer uzulme bu kadar dedi sonra uzun uzun muayene etti uzun anlattı herşeyi çok rahatlattı beni. Hiç ustesinden gelinmeyecek birşey değilmiş :)


ebruli_ela

pınargokturk dr sana diyet verdi mi süt grubuyla ilgili.. bizde yumurta, süt grubu ve kakao sınırda çıktı o nedenle bana ve elaya bunlar yasaklandı. 

zaditeni bizde kullanıyoruz 


pinargokturk

Doktor bana diyet veremedi maalesef çunku benim işe başladıktan sonra sutum çok azalmıştı hastanede kaldığımız zaman da tamamen bitti. Şimdi sadece neocate kullanıyoruz. Ama tabi sut veriyor olsaydım hem haluk bey hem umit hn bana da katı bir diyet vereceklerdi. Hatta su an buzlukta eski sagdığım o kadar fazla sutum var ki hepsini atmam gerekiyor, çunku onları sagdıgım zaman herseyi yediğim diyet uygulamadığım için onları vermemi kesinlikle istemiyorlar
Cevaplamak için Üye ol