yeni doğan bebişimi yan yatırma yastığı almalımıyım

Ardam35 soruyor: 10

bebeişe, yan yatırma yastığı almalımıyım, yaza doğacak ince battaniye yeterli olurmu? örtünmesi için

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


banud

Ben yan yatirma yastığı almıştım ama kullanamadım.gerekte olmadı zaten kendisi basını yan tarafa çevirerek uyuyordu.bir kac kez denedim basının arkası duzlesmesin diye ama yatmak istemedi ve ağladı.ben de ısrarcı olmadım.bebeğiniz doğduktan sonra onun nasıl uyuduğunu gözlemleyip gerek duyarsanız almanizdir.benim oğlum Haziran 17 doğumlu yazın ortasında sadece ince bir tulbent örttük.çok ustunu örtersen isilik olur.bebeğiniz hayırlı olsun saglikla doğsun.


ozdenin_oykusu

bebeğinizi hayırlısıyla kucağınıza almanızı dilerim.ben almıştım ve hala kullanıyoruz.doktorumuzda 6.aya kadar kullanacağımızı söyledi.benim bebeğim çok kusuyordu.dolayısıyla bana çok yardımcı olmuştu bu yastık


Defnemveannesi

ben almadım onun yerine evde küçük yastıklar vardı bebeğim için hediye gelmişti. onları yan yatırdığımda destek yaptım başka bişey de desteklemek için kullanılabilir. yazında penye battaniye örtüyordum.


angelique

penye batteniye veya mothercare'deki delikli battaniyeleri tavsiye ederim. yan yatis yastigi ise reflu gibi ozel bir durum yoksa cok gereksiz.


Zerrin_

Hayırlısı ile bebğinizi kucağınıza almanızı dilerim:)
Ben ilk iki hafta kullandım o da sadece gece uykusunda şimdiki aklım olsa almazdım. Şimdi nereye koyacağımı bilemiyorum.
Battaniye, yastık da aynı işlevi görür. zaten başını yana çevirerek uyudukları için almanmazsa olmazlardan değil bence. tabii reflü gibi bir durum söz konusu olursa drnuz sizi yönlendirecektir; umarım ihtiyacınız olmaz.

sevgi ile kalın..jildando

bende kucuk havluyu rulo yapıp koyardım. Ortu olarakta çarşaf ya da tulbent orterdim. Boşuna masraf yapmayın bence, sonra insan nereye koyacağını bilmiyor, başa bela oluyor.


sildokuz

Ben yan yastığı aldım ve kızım yaklaşık 4 aylık olana kadar kullandım. Çok rahat ettim. Yan yastığı özellikle kusma eğilimi gösteren bebeklerde önemli olduğunu düşünüyorum. Yan yastığı ile bebek kussa bile yatağa akabiliyor. Benim bu anlamda bebeğim uyurken aklım kalmıyordu. Gittiğim her yerede götürdüm. Bana göre olmazsa olmaz bir ihtiyaçtı. Tavsiye ederim...


septik

Yan yatırma yastığı almadım.Uyurken,yan çevirip sırtına minik yastıklarla yada rulo yapılmış havlu ile destek yaptım.Battaniye olarak penye battaniye almıştım.Ama yazın kullanamadım.Çünkü havalar çok sıcaktı ve sadece tülbent örttüm.ozgu_naz

ben çok kullandım yan yatırma yastığını ta ki içine sığmayana kadar. yatağının içine başka şeyler koymaktan yana değilim ben. çok güvenli geldi bana o yastık.


ediluj

biz ilk iki ay kullandık..İLk zamanlar kustuğu ve çok küçük olduğu için güvenli oluyor ve bizimde içimiz rahat..Cevaplamak için Üye ol