Batikent/umitkoy montessori kresi

Ulku soruyor: 6

Merhaba,

Batikent veya Umitkoy'de Montessori egitimi veren 2 yas ve ustu kres/anaokullarinin listesine ulasmaya calisiyorum. Bildiklerinizi yazabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


Ulku

Merhaba,

Insallah guzel, sizin icin en iyi kresi bulabilirsunuz. Gecen sene Batikent ve Yenimahalle'de arastirma yaptigimda dogrusu icime sinen bir yer bulamamistim :/ Baktigim birkac ana madde vardi, hepsini birden karsilayan yoktu. Serhat'ta Gulnihal kolejinin kresiiclerinde en begendigim olmustu.

Batikent kreslerinin isimlerini soyle bir gozden gecireyim, bu konunun basinda yazdiklarim disinda gidip gorduklerim de olmustu, hatirlarsam yazayim.nexune

Teşekkur ederim. Memnun olurum 


Ulku

Merhaba tekrar,

AMA hakkinda yorum yaparken ogretmenimizden bahsetmistim, muhtesemdi. Bir ekleme yapmak istiyorum, o ogretmenimiz isten ayrildi ve maalesef yeni ogretmeni hic gozum tutmadi, ilk izlenimim hic iyi degil. Konuyu guncellemek istedim cunku belki gorusmeye giden olur ogretmenle tanisir, o ogretmen benim bahsettigim ogretmen degil.Filiz13

 Montessori eğitimi Türkiye'de son yıllarda biliniyor. Bu nedenle eğitim seminerleri alarak 'Eğitim Uzmanı' olduğunu söyleyenleri görmek fazlasıyla mümkün. Ankara Montessori Akademi'nin en büyük farkı kurucu müdür Mehtap Yavuz'un alanındaki Türkiye'deki duayenlerden olması. Eğitimini ABD'de Master ile gerçekleştirmesi. Ayrıca kurumdaki tüm materyaller de orijinal. 

 Böyle bir eğitim ortamı oluşturduğu için Mehtap Hanım'ı tebrik eder. Başarılı bir eğitim dönemi dilerim. Çocuğumu güvenli ellere bırakma mutluluğu yaşıyorum. 


murnak

Çağ Akademi ye çocuğunu yollamış ve mağdur olmuş bir insan olarak öncelikle montessori eğitimle uzaktan yakından alakası olmadığını söylemek isterim. Kesinlikle çocuk gelişimi  ve eğitimiyle ilgili bir tecrübe ve fikir sahibi değiller. Söylenilenlerin ve vaadedilenlerin yapılmadığı sadece göz boyamaya yönelik işlerin yapıldığı bir okul. İnternetten yazılan olumlu yorumlar üzerine gidip yazdırdığım fakat hiç memnun kalmadığım için çocugumu aldığım bir okul. İyice düşünmenizi ve detaylı bir şekilde incelemenizi öneririm. Söylenilen sözlerin çogu yalandır bilginize.t172

Batikent Çağ Okullari hakkinda en son yapilan yoruma deneyip gören birisi olarak katiliyorum.  Tamamen ticari bir kafa ve göz boyama ile yüremeye çalisan bir ticarethane. Maymun, kopek,cocuklar ve veliler ayni bekleme odasindalar. Bu kafa ile uzun omürlu olmalari mumkun degil zaten. Ancak bu virus ortaminda aidatlari kesintisiz isteyen nadir ticarethanelerden. Devlet destegi, elektrik, su, yeme icme, isinma gibi giderleri olmamasina ragmen bu bedelleri taksitlerden dusmek yerine daha fazla kar etmek icin tam para isteyen, aylik yemek bedelinin sahibinin ifadesi ile 10.000 Tl olan ticarethane. artik siz hesap edin 260 ogrenci 30 personeli ile 22 is gununde 10000 tl ile ne alinir ne pisirilir. Ózetle sokaga atacak paraniz varsa, hayatinizda heyecan ariyor ve azicik sinirleriniz bozulsun istoyorsaniz. hic kaçirmayin.
Cevaplamak için Üye ol