düdüklü tencere

jildando soruyor: 10

Malum çocuklar iki olunca, evde yardımcıda olmayınca artık duduklu almak farz oldu. Benim annem kullanmazdı, o yuzden hic bilgim yok bu konuda. Sizler ne kullanıyorsunuz? Hangi marka alayım?
Nasıl kullanılır?
Şimdiden çok teşekkürler

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


lina

bende merakla bekliyorum bu cevapları biraz araştırdım ama karar veremedim..


burcaksahin

fissler'in 2,5 veya 3 lt'lik ufak olanları var. çok memnunum ve tavsiye ederim.


kuzununannesi

benimde tefal clipsom var ve evet tek elle kullanımı kolay ama fisslerinde pişirme suresi daha kısa

5 dakika içinde haşlanmamıs kuru fasülyeyi dahi cok guzel sekilde pişiriyor.. yeni düdüklü alıcak olursam muhakkak ondan alırım..


Yasemina

Fissler 2.5 tl. lik, super.

Kenwood outlet'ten almıstım. Tefal istiyorsanız ve Istanbul'daysanız optimum'da outleti var. tavsiye ederim.


adilcan

fissler kullanıyorum annemde bu marka kullanırdı 20 yıl kadar hiç bozulmadı hala kullanımda bu nedenle evlenince ben de aynı marka aldım çok memnunumyasemin_ekin

Annem, anneannem düdüklü kullanırlardı. Hatta şu hakikaten düdüğü olanlardan vardı evimizde. Düdüklü kullanımına çok alışkınım. Aslında korkulacak birşey yok. Basit kural şu: buhar çıkışı bittikten sonra altını çok kısık hale getireceksiniz ki bir kaza yaşanmasın.

Evde 2 tane Fissler düdüklü tencerem var: Büyük olan zamanında gazeteden kuponla biriktirmiştim; küçük olan da büyük teyzemin bana hediyesi.  Çok çabuk pişiriyor, güvenli, neredeyse hiç su kaçırmıyor. Elim kolum,herşeyim benim düdüklü tencerelerim. 15 dk'da çorba; 25dkda etli yemekler hazır. Herşeyi çiğden koyarım, ağzını kapatırım, buharı çıktıktan sonra 20dk içinde yemeklerim hazır:)

Fiyatları biraz pahalı ancak hani özellikle daha önce düdüklü tecrübeniz yoksa ve biraz da güvende olmak istiyorsanız, güvenilir bir tencere almak içinizi rahatlatacaktır.


kuzum

peki düdüklüde pişirmek sağlıklı mı? nette de kimi diyor ki düdüklü çok sağlıklı, vitaminlerin kaybını engelliyor, kimisi de düdüklü sağlıksız, vitamin-besin değeri kaybına sebep oluyor? hangisi doğru?


yasemin_ekin

@kuzum: İnternetteki her kaynağa güvenmemek lazım. Düdüklüde pişirmenin sağlıksız olduğunu ilk defa duyuyorum. Ben de araştırdım ama bir adreste gördüm sağlıksız dediğini ancak o adreste de "neden sağlıksız" sorusuna cevap vermiyor.kuzum

evet her kaynağa güvenmemek gerek tabii ama nerde okudum hatırlamıyorum, başka yerlerde de okudum yani. "sağlığa zararlı" doğru bir ifade olmadı galiba, asıl demek istediğim sebzelerin vitamin ve besin değerlerini öldürdüğü yönünde şeyler okuduğum.
" Düşük ısıda buğulama en sağlıklı pişirme yöntemidir. Mikrodalga, yüksek ısı (haşlama ) ya da basınç altında (düdüklü tencere) proteinler, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar tahrip olmaktadırlar. Mikrodalga kullanımı ise yalnızca ısıtma amaçlı olmalıdır." diyor mesela http://www.genckal.com/ bu linkte.  ama dediğim gibi tersini de okudum. o yüzden emin olup da alamadım düdüklü.


erkisisi

fissler i tek geçerim
kipa da uygun fiyata bulabilirsinCevaplamak için Üye ol