Gündüz uyku,meme,kucak sorunu,gece alt değiştirme problemi

cagrim soruyor: 3

Merhabalar oğlum henüz 19 günlük,ama fena halde kucak kuşu oldu.Bütün gün memede dursun istiyor,memede uykuya dalıyor,gazını çıkarırken uyanıyor,uyanmasa bile yerine yatırınca uyanıp,ağlıyor,ta ki kucağa gelene kadar.
Çok şey istiyorum farkındayım ama yerine yatırınca uyusun en azından kendi kendine 10 15 dk oyalanabilsin istiyorum.Acaba şu an çok mu erken bunun için?Benzer durumlar yaşayıp,güzel çözümler üretenler varsa yardımlarını bekliyorum.
Bir de gece altını değiştirmeye alıştırma diyorlar,ileride uyutmak zor olur diye.Bu konuda da önerilerinizi bekliyorum şimdilik gecede 2 sefer altını değiştiriyorum.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


AOA

selam.. bence bütün bunları düşünmek için çok erken. bebeğin henüz 20 günlük, sana ihtiyacı var. tabi ki emmek isteyecek devamlı, kokunu duymak isteyecek. onu kucağında taşımaktan korkma ama buna da alıştırma. yani 24 saat kucağında olmasın, sonradan çok zorlanırsın.
birçok bebek bezi artık kaliteli ama hiç değiştirmemek de ne kadar doğru bilmiyorum. 2 kere değiştirmen normal bence.


cemre2011

Ben bebeğimin altını gece bazen 3 kez bile değiştiriyorum.Çünkü kendimi onun yerine koyuyorum.Siz bildiğinizden şaşmayın bence en doğrusunu yapıyorsunuz.İleride bebeğin pişik olma ihtimali bile olabilir o durumda.Bebeğin sürekli emmek istemesi de gayet normal.


cagrim

Ya sanırım soruyu tam soramadım,bebeğim gündüz boyu meme hariç hiç uyumuyor,yani yatağına koyayım bir saat uyusun yok,ağlıyor,kucağımda da emerken uyuyor,yeni anneyim sanırım onun da endişesi var sanki memedeyken de uykusunu tam alamıyor gibi.yani demek istediğim emdi yarım saat diyelim uyuyunca yatırmak istiyorum ama bizim bebek sürekli kucağımda kalsın istiyor,şimdi iyi güzel annem yanımda ama daha sonra da hep böyle olursa hiç yatakta uyumazsa???Gece uykusu iyi bu arada,sanırım gece gündüzü öğrendi yada gündüz yorulunca gece uyuyabiliyor.kafam bayağı bir karışık doğrusuCevaplamak için Üye ol