2020-2021 dönemi ankara ilkokul araştırmaları

blogger soruyor: 10

Herkese Merhaba;

Önümüzdeki sene anaokuluna başlayacak bir oğlum var.. 

Çankaya bölgesinde okul arayışı içerisindeyim. Akademik odaklı olmayan, oyun oynamaya fırsat veren, sanatsal etkinlikleri ve spor yönlendirmelerinin bol olduğu bir okul tercih etmek istiyorum ama sanırım böyle bir okul yok :) 

birçok okul yeni dönem kayıtlarına başladı.. Aklımdaki okullar Yükselen Koleji, doğukent kampüsü, Yıldız Sınav Koleji, Oya Akın Yıldız, Maya Oran ve Bahçeşehir Koleji.

Bu okullarla ve diğer tavsiye edebileceğiniz okullarla görüşen, bilgi alan, fiyatlarını öğrenen, karar veren varsa bu başlık altında fikir paylaşımı yapabiliriz diye düşünüyorum..

Bu okulların velisi olan varsa tavsiye/eleştirilerini de iletirse çok memnun olurum..


Bu soruyu cevapla


34 Cevap


SelmaOnurEmre

İki oğlum da Büyük Kolej'de. Ben memnunum. Çocuklarım da mutlu. Tanıtım günleri oluyor. Bir katılın isterseniz. Instagram hesabından bakabilirsiniz tarihlerine. En yakın tarih 11 Ocak.


blogger

Büyük kolej bize çok yakın.. Ancak okulun fiziki imkanlarının çok eski olduğuyla ilgili bilgi aldım.. Ama birçok okulla ilgili tüm bildiklerimiz kulaktan dolma şeyler.. Tanıtım günleriyle ilgili bilgi verdiğiniz için çok teşekkürler.. Mutlaka katılacağım.


SelmaOnurEmre

Diğer okullarla kıyaslama şansım yok ama fiziki olarak ne beklediğinize bağlı.  Bahçesi teneffüs zamanları için yeterli bence. Spor klüpleri çok iyidir Büyük Kolejin. Büyük bir spor salonu var.  Yüzme dersi de var. Birçok öğretmen 15-20 yıldır bu okulda çalışıyor. Köklü bir okul. Akademik olarak bir Nesibe Aydın gibi baskıcı değil ama boş da bırakmıyorlar. Yeni yaklaşımları takip ediyorlar ve müfredatlarına entegre ediyorlar. Kodlama, robotik, stem vs dersleri var. İngilizce konusunda çok fazla bir şey söyleyemiyorum. Büyük oğlum yurtdışından geldiğimiz için İngilizce konuşuyordu zaten. Ama en azından körelmedi İngilizcesi. Küçük oğlum da 1. sınıfa yeni başladı. Sormak istediğiniz bir şey olursa özelden de yazabilirsiniz.


ygzesrmmt

merhaba ,aynı araştırma içinde olan bir veli olarak dediğiniz okullarla ilgili bende çok araştırma yaptım .Yükselen Pursaklar, Ykselen Doğukent ile görüştüm okul olarak gerçekten çok güzel gerçi daha çok okul gezmedim kıyaslama da yapamıyorum ama genel olarak olumlu dönüşler oldu kime sorsam yükselen ile ilgili fakat ücret den dolayı yükselenden vazgeçtim. oya akın ile de bir kaç veli ile görüştüm eğitim konusunda çok memnun olmadıkları için vazgeçtim. En baştan beri tema koleji Balgat yerleşkesi vardı aklımda ve de uğur Batıkent yerleşkesin de bir tanıdığımızın çocuğu okuyor ve çok memnun olduğunu dile getirdiği için uğur Balgat yerleşkesine de gidip haftasonu fikir alacağım.

Tema Bağlıca kampüsüne gönderen bir tanıdığım da çok memnun olduğunu söyledi, Bna Bağlıca uzak kaldığı için Balgat tercih ediyorum.

Birde Büyük  Kolej vede Jale Tezer Kolejleri var.Fiyat olarak bizim bütçemizi zorlayacağı için görüşmeye gitmedim ama Jale Tezer e iş arkadaşım gönderiyor anasınıfı bölümüne bu sene çok memnun.

Ama dediğiniz gibi veli görüşlerini olumlu yada olumsuz belirtirlerse gönderenler çok daha faydalı olur bizim için. Benim bildiklerim bunlar tecrübeli anneler bize fikir verirlerse çok mutlu olurum bende.blogger

Ben Yükselen Doğukent Kampüsünü çok beğendim. Fiyat olarak bu yıl çok arttırmışlar gibi geldi ama daha diğer kolejlerin artış oranını bilmediğim için yorum yapamıyorum..

Fiziki imkanlarıyla Yükselen çok ağır basıyor birde eve yakın olması sebebi ile Yıldız Sınav koleji.. Ocak itibariyle civardaki tüm okullardan randevu alıp hepsini gezip burdan bilgilendiririm.

sizlerde bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.ygzesrmmt

Hafta sonu Doğu kent yükselen ,tema ve uğur okulları ile görüştüm bende. Uğur okullarını direk eledim.tema ve yükselen koleji de fiyat olarak yüksek de olsa eğitim olarak ikisi de tatmin edici geldi ve fikrimiz eve yakın olduğu için Yükselen Koleji Pursaklar kampüsünden  yana oldu. Doğu kent daha yeni pursakların binası biraz daha eski tabi ama genel işleyiş aynı. Kısmetse bu ay içerisinde yazdırmayı düşünüyoruz. Yavrularımız için neresi hayırlı olacaksa ora olsun inşallah


faika2

Akademik odaklı olmayan demişsiniz ama  listenizdeki bahçeşehir yükselen ve sınav akademik  odaklı

ben size arı kolejini öneririm kesinlikle diperleri kadar akademik ıdaklı olmadığını düşünüyorum

sizşn 


faika2

Jale tezerin ingilizcesi iyi değil ve tam kurumsallaşmamış diye biliyorum büyük kolejden herkes çok memnun yükselen akademik odaklı gönderip memnun olmayan görmedim ama tam bir memnuniyet de yok ilkokulda bence eğer çocuk mutlu olsun çocukluğunu yaşasın isteniyorsa bahçelehirden de kesinlikle kaçınılmalı odtü arı bilkent ted bence ideal okullar ama bu okullar çok pahalı bu yüzden ingilizceden biraz fedakarlık ederek ve tam kurumsallaşmamış olmasıda göze alınırsa jale tezer çayyolu final okulları  tercih edilebilir yada onların kategorisindeki okullar tercih edilebilir bence

biz ilkokulu iyi bir sınıf öğretmeniyle çayyolu final okullarında çok mutlu geçirdik çok olumsuzluk vardı ama çok mutluydu çocuğum ve pişman değilim ama ortaokulda çok daha akademik bir okul seçtim mecburen çocuğum eskisi kadar mutlu değil ve kurallardan sıkılıyor ama çok iyi bir eğitim alıyor bazen düşünüyorum hata mı yaptım diye ama maalesef ülke koşullarında iyi bir akademik eğitim almak zorunda tüm bu yazdıklarımın bir kısmı benim tecrübelerim bir kısmı yakın arkadaşlarımın araştırmaları ve tecrübeleri umarım size en uygun okulu bulursunuzzeynepakyuz

Arkadaşlar yıldız sınav koleji ile ilgili bilgisi olan var mı? Çocuğunu buraya gönderen veliler cevaplayabilir mi?


blogger

Tekrar merhaba.. tum cevaplar icin tesekkur ederim.. bahsi geçen çoğu okulu gezdim.. 

Yukselen kolejinin dogukent kampusunu gezmistik ve kampusu cok begenmistik ancak gorusmeye gittigimizde egitim sistemleri hic hosumuza gitmedi ya da anlatamadilar bilemyorum bu sebeple direk eledik..

Yuce koleji sistem olarak fena degildi, uluslararasi bakelorya programi uygulamasi, 1. Sinifta 4 saat almanca, 11-15 saat arasi ingilizce olmasi, haftada 4 saat yuzme dersi olmasi cok buyuk avantajlari ancak kampus cok eski.. ve etrafimizdaki velilerin soyledikleri (tablet uygulamasi ile ilgili olumsuzluklar) sebebiyle eledik..

Maya koleji oran kampusuyle gorustuk ve sistemlerini cok begendik.. Hersey en ince ayrintisina kadar dusunulmus, fiziki imkanlari biraz eski. Aklimizdaki okullardan birisi burasi..

Yildiz sinav kolejiyse fiyat fayda endeksine gore en aklimiza yatan okul oldu.. anaokulu ve ilkokul bolumu gayet guzel duzenlenmis, aikidosu, buz pateni, piyano dersinin zorunlu olmasi, modern dans vs vs bir suru avantaji var.. tek dezavantaji acaba fazla mi odev veriyolar o konuda cok emin olamadim ama onun disinda okulu gercekten begendik.. Tum gunu akademik derslerin yani sira cesitli brans dersleriyle geciriyorlar ve boylece cocuklar aksama kadar sıkılmıyor ayni sınıfın icinde..

henuz karar vermedik ama maya ve yildiz sinav koleji arasinda kaldik..

Cevaplamak için Üye ol